Krvavé pobrežie

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

Asfix

Čínský historický, válečný velkofilm. Záporácký vládce (který je ve filmu spíš jen loutka co není ve výsledku ani vidět) s poměrně četnou armádou, proti ostatním vládcům kteří se museli spojit, aby mohli společně vzdorovat. Ty vede jak jinak než ,,klaďas,, s nepostradatelnými pomocníky. Tisíce vojáků, boj na souši i na vodě (spíše v zátoce). Velice příjemě mě překvapili válečné bitvy a taktika boje, kdy v určitých chvílích byli opravdu excelentní (pro mne asi způsob jak si od nepřítele ,,vypůjčit,, pár desítek tisíc šípů). Krásně znázorněno, že úspěšná strategie v boji může být i porozumění přírodě. Bitvy jsou pojaty akčněji, u čehož si příznivci přijdou na své. Já nečekal nic, a byl velice příjemě překvapen. ()

helrohir

Aj v Číne vedia natočiť dobrý historický film a tento film je toho jasným dôkazom. Avšak medzi všetkými tými postavami vzniká nutný neprehľad a aj v bitkách som často nevedel, že kto je vlastne kto. Nuž a nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale tých bojov tam bolo snáď až priveľa, a tým pádom si ich človek ani nemôže náležite vychutnať a je z toho skôr taký stereotyp. Taktiež je značné, že film bol oproti pôvodnej verzii výrazne zostrihaný. Ale určite sa je na čo pozerať a napriek dĺžke film ubehne ako voda. 75%. ()

darthvader77

Výborný historický válečný velkofilm, který mě dostal nádherným vykreslením všech postav(nejlepší jsou vojenský poradce Zhunge Liang a kancléř Cao Cao), velkolepými epickými bitvami(helikoptérové záběry lodí, jsou úžasné), ať už bych mluvil o ústupu uprchlíků, famózní léčka na kavalerii s formací želva, krádež šípů a prďácká bitva v závěru na řece. Nádhera od začáatku až do konce, kterou doprovází Iwaširova hudba a velmi se povedl i český dabing Aleš Procházka jako kancléř nemá chybu. Tleskám určitě se podívám i na ostatní dva filmy. ()

Jarlaxle

Sice jsem viděl dvojdílnou verzi, ale nechápu, proč hodnotit obě části zvlášť. Ale možná jsem měl napřed zhlédnout tenhle sestřih, protože mi to celé přišlo strašně utahané a rozvláčné. Bitvy jsou velkolepé, kostýmy krásné, ale co je to platné. Možná, že pro čínské publikum je to všechno mnohem zajímavější. Ale pro Evropu... Posuďte sami. Já se ale rozhodně nepoženu za tím, abych viděl tuhle zkrácenou verzi... ()

Yambo

Od ostatních filmů tohoto žánru se Krvavé pobřeží odlišuje především dějem, který v daleko větší míře zahrnuje asijské válčení i s té strategické stránky. Divák tak nedostává jen další bojové scény jakých jsou tyto filmy plné a které často postrádají logiku (ale to k nim zkrátka patří a přesto mě stále baví), dostává také pečlivé štábní plánování války a bitev po vzoru staré příručky od Sun Tzu. V tomto směru se mi vybavuje podobost s některými Kurosawovi snímky (Sedm samurajů, Kagemuša). To vše je dobře propleteno s inspirací ze starých čínských eposů postavených na "hrdinech" vůdcích armád, které pouze sekundují svému veliteli jenž sám pobíjí nepřátele po stovkách (to je známé i z např. indických eposů) Ovšem autoři se neubránili pro mě vlastně žánrově typickému vytahování nových postav a epizodek v pokročilém ději. Které náhle dostávájí důraz a podkres jako by tvořili zlomové okamžiky, aby vzápětí opět upadli do zapomění a děj pokračova svojí linií. Celkově tento film pro mě tvoří dosavadní vrchol výpravných čínských historických filmů. Kde dostanete v přemíře vše s čím do tohoto sledování jdete. A to i při opakovaném shlédnutí. ()

gotham

Výpravně fantastický film, bojové scény úchvatné, ale ten příběh a ty postavy, tam je to odfláknuté. Uznávám, že v těch čínských jménech a obličejích jsem kolikrát měl problém se vyznat, kdyby to byli Johnsonové, Smithové a Millerové, asi bych se v tom tolik neztrácel, ale fakt je, že kolikrát jsem prostě jen koukal na boj, ani jsem nevěděl, kdo ke komu patří. Chtělo by to víc seznámit diváka s postavami a s jejich motivací ke konkrétním činům, takhle jsem měl pocit, že císařové tam byli jen figurky a ti jejich podřízení si dělali, co chtěli, prostě si vzali armádu a šli bojovat. No a když se pak na poli mydlí šikmoočka jeden vedle druhýho, v podstatě všichni stejně oblečení, guláš je hotový. Jedinou výjimkou byla postava, kterou hrál Takeši Kaneširo, válečný taktik par excellence, toho bych rozhodně chtěl mít na své straně. 60% ()

wallax

Nádherný príbeh zo starej Číny, plný lásky a priateľstva, zrady a zákernosti, politiky a taktizovania...predovšetkým vojenského taktizovania. Vymakaná kamera, špičkové bojové scény a famózna choreografia, ktorá na jej veľkú škodu stráca práve obrovským množstvom vojakov, to je ale problém všetkých hromadných bitiek veľkého množstva ľudí - nedávajú šancu jednotlivcom. Predstavenie jednotlivých postáv perfektne zvládnuté, postavy nádherne zahraté a do toho špičkový soundtrack. Dokorenené spomalovačkami, efektami, lánkami, no proste kreatívna polievočka podľa Woo-a ktorá mi sadla ako ranná praženica (vajíčka na všetky spôsoby proste milujem). Woo dostal k dispozícii slušný balík penazí, k tomu 1500 kusov vojakov čínskej armády (s tým sa už dá spraviť riadna spartakiáda) a asi 10 hlavných hercov ktorí zažiarili ako sa patrí. Najsvetlejšie momenty filmu (videl som film ktorý vznikol spojením oboch pôvodných dielov) boli takmer vždy ako sa objavil niekto z hlavných hrdinov na obrazovke, akonáhle sa začalo bojovať, a prípravy na boj. Už dlho som nevidel tak dobrý čínsky film. ()

Soupalka

Nikdy jsem moc nemela rada Pana prstenu. Jeho cinska verze na mne vubec nepusobi bez ohledu na to, ze remeslne je to po technicke strance temer dokonaly film. Nejvice bodu u mne nakonec nasbirala tsv. zelvi formace. ()

Miyamoto

Perfektní film, skvělé postavy (vizáž generála Čanga je fakt bezchybná :-D) a hlavně skvěle zvládnuté souboje... Jediná vada je ukrácenost děje způsobená sestříháním původní verze. Asi si ji stáhnu a pak to bude čistých *****:-D ()

bonovox

Dostatočne kvalitná vojnová dráma, nevidel som však pôvodné filmy, ale aj tak sa jedná o strhujúcu akčnú jazdu plnú taktických bojov a hrdinstva. John Woo sa vrátil v plnej sile. ()

erast

Tak mně se tenhle film líbil. Ano děj o ničem, dvě strany válčí proti jedné, sem tam nějaká ta láska, že, ale nic víc. Co bych ocenil byly skvělé bojové scény, klobouk dolů. John Woo je mistr svého řemesla. Nebýt toho, že sem občas plaval (nevěděl jsem kdo je kdo, nebo-li kdo proti komu válčí), tak bych dal plný kotel. PS: Záběry přírody - nádhera! ()

PTuranyi

Veľkolepý heroický vojnový epos z obdobia starej Číny. Príbeh so statusom legendy o boji ctižiadostivého cisárskeho ministra proti "vzbúrencom" na juhu. Efekty a produkcia sú veľkolepé a herci presvedčivý. Pohyby armád, stratégia a dialógy sú výborné, ale žiaľ opäť tu funguje akýsi duch východu, ktorý nafukuje schopnosti a silu hrdinov a na druhej strane oslabuje zlosynov. V konečnom dôsledku potom vyzerajú bojové scény ako sled neuveriteľných zázračných udalostí. Celok potom pôsobí ako "lacná" drahá rozprávka. 70% ()

kmfilm

Akce v cinemacity- víkendy jen za 89 Kč, neváhala jsem a vyrazila na Krvavé pobřeží :) Spíš se jen tak odreagovat než čekat od filmu něco víc...byla jsem mile překvapena! První polovina filmu obyčejný válečný film spíše nudný, ale druhá polovina mě nenechala klidně sedět na sedačce. Pravda, bylo tam pár sci-fi akcí, ale i tak se mi film moc líbil. Hudba na konci filmu a při titulkách, supr! ()

kpt.Marťas

Hrdinové výborní, zamiloval jsem si je všechny, od čínského Odyssea přes hudbymilovného generála a bojovné princezny až po ministra. Choreografie skvělá, vizuálně i hudebně podmanivé. Závěrečná bitva na mě příliš dlouhá a ohnivá. Nechápu, proč k nám taky nepustí nekrácenou verzi, takhle je film složen především z bojových scén s minimem lyriky a dialogů. Velká bojová epika tohoto ražení si zaslouží bohatější zázemí, které tento sestřih bohužel neobsahuje. ()

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)