Krvavé pobrežie

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

Dan

The very useless art of war... trošku víc čajových obřadů by rozhodně neškodilo - ale jinak hezky natočené. ()

Karmin

Rád bych viděl dvoudílnou verzi; tenhle sestřih mě moc nezaujal. Nejvíc mi vadilo asi to, že na straně ministra Cao Caa nebojovali žádní zapamatovatelní hrdinové. ()

zberatel

Woo-ov pohlad na historicky pribeh zo starej Ciny ked existovali hrdinovia o ktorych sa pisali legendy. Toto je pribeh o vojnovom umeni, o odvahe a sile priatelstva... Velmi rad by som si pozrel oba diely z ktoreho je toto zostrih. ()

Respex

John Woo natočil velkolepý epos. Bohužel sestřich pro evropské publikum je poněkud špatné řešení. Celému filmu to velice škodí. Za mě 4. ()

ER

Jde o výpravnou podívanou,kde se setkáváme se vším,co k takovému filmu patří. Byť schéma zůstává stejné (padouch si chce přivlastnit vše a proti němu se postaví na odpor početně menší skupina),tak přesto se před námi odvíjí příběh nejen hrdinství,ale i dokonalé vojenské strategie,která je vyšperkována o lsti a moment překvapení. A právě tady film získává body navíc,jelikož evropský divák,neznalý takových taktik,si v plné míře vychutná každý detail scén, v nichž se naplno ukazuje mistrnost režie Johna Woo. Překvapivě film není ani tak krvavý,jak se mnohdy vidí v jiných filmech asijské produkce a všeho je tak akorát.Velmi příjemně působí i scény,které nám dovolí si trochu oddychnout od hlučné bitevní vřavy a v kterých dostává prostor i hudba nebo čajový obřad a jak se ukáže,jsou to velmi důležité momenty,které rozhodují o osudu celé bitvy. Jak se nakonec ukáže,Cherchez la femme,za vším hledej ženu.Je to nakonec žena,která rozhodne o osudu krvavé bitvy. A to je věc doposud v takovýchto filmech nevídaná. ()

vincchuppo

Krásný válečný, historický film. Čínští "bohatýři", stratégové a krásné nezkrotné lučišnice. Poetika východu, čest a krásné přírodní scenérie. Komparz, kterému není vidět konce. Fakt solidní movie. A velkolepá výprava. Ale......... Hrdinům Johna Woo stejně nejvíc sluší dvě pětačtyřicítky a nebo brokovnice. ()

bono22vox

Bohužel se jedná o sestřih původních dvou filmů, a dost věcí tu proto chybí. A místy jsou to docela podstatné věci. John Woo si natočil svého Pána prstenů, ale v této západní okleštěné verzi je to bohužel lehké zklamání... ()

Lupes odpad!

Já vím, pravidla žánru jsou pravidla, která je třeba ctít. Nemůže to být západní film, nemůže v sobě obsahovat mnoho reality, souboje musí být především choreografickou záležitostí, všechno musí být přehnané a převeliké, chybět nesmí sentiment, velká slova, patos... a psychotické změny nálady (běžíme, řveme, bojujeme - stojíme, pláčeme, nasloucháme flétně - běžíme, řveme...). Pravidla žánru. Já vím. Jenže, asi mě tenhle žánr sere. ()

Nix

Je to prostě epos, cokoli takového beru všema dvaceti a nechám se unášet. I když to má opravdu velkou délku, nuda se neobjevuje a já se toho nemůžu nabažit. ()

perutman

Propagandistický film pro olympiádu v Pekingu. Ze všeho nejvíc jsem se obával toho, že půjde o 5 hodin trvající akční scénu. Nestalo se tak a já ke svému vlastnímu překvapení musím říct bohužel, protože bitevní scény jsou tím nejlepším co se na filmu dá najít. Naneštěstí i ty jsou místy dementní. Některé z nich, společně se scénami z buzerplacu, mají jediný úkol: říci hlasité ANO, jsme připraveni na slavnostní zahájení LOH. Jiné jsou zase plné nesmrtelných hrdinů, vůči kterým jsou nepřátelé nebývale galantní: při ztrátě oštěpu okamžitě "přezbrojí" i soupeřova kavalerie nebo pokud chce postava něco říci, udělají si protivníci pauzu. Mnohem horší jsou ale scény, které mají jít "do hloubky". Nejen, že jsou nekonečně dlouhé a otravné, ale na první pohled se tu patosem nešetřilo. Opravdu na blití mi ale bylo z naprosté rezignace na hodnověrnost a absolutní ztrátu soudnosti. Nečekal jsem, že zrovna v tomto kousku najdu odpověď na základní etickou otázku: co je dobro a zlo?, ale v tomto ohledu jsou realističtější i americké pohádky, které kdysi naivně servírovala TV Nova. Od první minuty je jasné, kdo je hodný a kdo zlý. Ti první zachraňují děti a ženy a byť to jsou velmožové, najdou si čas na pletení sandálů pro své poddané. A ti druzí? No ovšem, dekadence sama. Holdují děvkám, chlastu a nečestně nechávají popravovat posly. Kdo opravdu věří, že pan Liu Bei byl svatoušek, ať si přečtě několik stránek z historie, aby se dozvěděl, že tenhle týpek nebyl pronásledován náhodou, ale z důvodu pokusu o zavraždění toho zlého pána Caa Caa. Vrcholem trapnosti je potom snaha tvůrců o jakýsi trójský milostný trojúhelník a parodie na bojující princeznu Eówyn, to už jsem se válel po zemi smíchy. Hodnocení: První díl naprosté tragédie, druhý díl lepší ()

Ogrb

Tak včera jsem byl v kině na novým filmu akčního velmistra Johna Woo.A mám z něj hodně rozporuplné pocity.Na Johnův návrat z Hollywoodu domů jsem se hodně těšil,zvlášť po povedené,ještě hollywoodské Výplatě,kterou si u mě napravil pověst po zpackané dvojce Mission: Impossible.Krvavé pobřeží ale k nám do Evropy dorazilo v osekané dvou a půl hodinové podobě,namísto dvou dílů trvajících dohromady okolo pěti hodin.Moc bych chtěl vidět původní verze,protože tahle je fakt značně osekaná a tvořená povětšinou ze sice velkolepých a zručně natočených(přece jen,pořád je to Woo) bitev.Takže jsem docela dost zklamaný,protože jsem čekal něco víc.Snad u nás někdy původní verze vyjde na DVD. 6/10 ()

Bezmenny

Nádherné scény sa len tak striedali. Pochodujúce armády, jazda, formácie, krajina, loďstvo, oheň, výbuchy, súboje. Proste krása. Všade, kam sa človek pozrel. ()

Izz

Viděla jsem bohužel jen tento okleštěný sestřih a věřím,že ve dvojfilmu se jedná o skutečně velkolepý "návrat domů",jenže v této verzi jsou postavy a jejich charakterizace natolik zjednodušené a zredukované na letmý náčrt,že se emocionální rovina filmu naprosto ztrácí.Doufám,že si samostatné dva filmy někdy seženu a vychutnám si Woovo mistrovství v celé jeho kráse. ()

odvedle

Nie žeby film nebol zaujímavý, ale má práve scény, ktoré ma dokážu riadne iritovať, ako načo su miliónové vojská, keď v boji všetci stoja a bijú sa desiati? zaparkovaných stoviek lodí, jedna na druhej, ako ich chcú využiť, okrem toho, že všetky zhoria a zapaľujú sa jedna od druhej? k čomu tá okázalosť, keď je v podstate smiešna, a nemyslím, že vodcovia vtedajších vojsk boli tak hlúpi, za akých ich majú filmári. ()

Maniik88

Nedávno som označil za najlepší čínsky film Yip Mana, teraz musím hodne rozmýšľať, či tento historický epos nie je ešte lepší. Ani jedna bitka tu nebola akási obyčajná čínska hasenica, v každej bola použitá nejaká vojenská taktika, niektoré bitky boli dôkazom skvelej ľsti mladého taktika a kráľa z juhu. Pravda aj tu si autor neodpustil pár nadľuckých výkonov generálov armád, ale nebolo to moc prehnané. Všetky hlavné postavy boli sympatické a hrali tiež dobre. Samozrejme ako Európanovi sa mi ťažšie rozoznávali tváre a mená, ale v podstate ide o jeden z najlepších historických filmov, čo som videl. Viacerí vravia, že to je osekaná verzia, kľudne by som zniesol aj 2 diely po 3 hod. Som fakt spokojný a fanúšikom historických veľkofilmov môžem len odporúčať. ()

fantomas19

Čínska historická dráma z roku 2008/2009, ktorú natočil John Woo, je príbehom zo starodávnej čínskej ríše. Mladý cisár podľahne tlaku svojho prvého ministra, a dovolí mu zaútočiť na susedných vládcov. Mnohopočetná armáda, na čele s ctižiadostivým ministrom a ostrieľaným vojenským stratégom Chaom Chaom (Fengyi Zhang), po prvých úspechoch, zakotví v Červenom zálive. Boj nervov, taktiky, podpásových rán a strategických krokov prinesie krvavé stretnutie, otestuje spojenectvo dvoch vodcov a novovzniknuté priateľstvá. Generál Zhou Yu (Tony Leung Chiu Wai) so stratégom Zhuge Liangom (Takeshi Kaneshiro) vynaložia všetku silu a svoje schopnosti na dosiahnutie víťazstva. Nádherný film plný skvelých individuálnych zápasov, impozantných bojových scén, výbuchov a vizuálnych efektov, doplnených úžasnou hudbou. ()

Marrianna

Skvělá podívaná! Miluju Čínské historické filmy, své dějiny umění ztvárnit tak úchvatně jako nikdo na světě. Historická Asijská lahůdka. ()

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)