Reklama

Reklama

Krvavé pobrežie

Trailer 1

Obsahy(1)

Tretie storočie nášho letopočtu, Čína, obdobie dynastie Han. Hoci Číne vládol jeden cisár, Han Xiandi, krajina bola rozdrobená na mnoho menších štátov, ktoré proti sebe bojovali. Na západe vládol ambiciózny Cao Cao, ktorý využíval cisára ako bábku, východ zasa ovládal cisárov strýko Liu Bei. Nevyhnutným stretom oboch znepriatelených strán sa stala bitka pri Červenom útese, najslávnejšia bitka čínskej histórie, ktorú detailne zobrazuje tento veľkolepý film. (STV)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (199)

pakobylka 

všetky recenzie používateľa

"Chi bi“ a "Chi bi xia: Jue zhan tian xia“ nejsou zdaleka jenom o válce … Jejich drastickým zkrácením se sice podařilo příběh "Krvavého pobřeží“ vecpat do jednoho filmu, ale John Woo za to musel něčím zaplatit. S ohledem na západního diváka logicky upřednostnil akci a částečně obětoval hloubku, typicky asijský punc a filosofický rozměr snímku. Ale ten příběh je tak mimořádný, že i po radikálním osekání některých scén a po vynechání zajímavých a důležitých momentů zůstal celistvý, výpravný, velkolepý - a silně nadprůměrný ... a pořád v něm jde o ty základní hodnoty, které si nelze koupit a kvůli kterým stojí za to i zemřít. ()

BadoXXII 

všetky recenzie používateľa

Videl som oba pôvodné filmy a tak ma tento drasticky zostrihaný dvojhodinový výcuc dosť sral. Oba filmy mali vyše dvojhodinovú stopáž, takže je to skrátenie o polovicu. Všetko je kratšie, všetko dáva menší zmysel (podobne ako pri kino verzii Kráľovstva nebeského) a epickosť celého diela je menšia. Film je to kvalitný aj takto, ale pre vačší zážitok vyhľadajte pôvodnú dvojdielnu verziu. ()

Reklama

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Jasný dôkaz pre tých, čo neverili, že Číňanov bolo vždy veľa. Je fajn, že John Woo vymenil pištole za meče a intenzívne akčňáky za rozmáchle historické spektákly, pristane mu to. Napriek jasnému názvu som ale čakal aj niečo epickejšie ako výborný, v rámci kinematografie takmer učebnicový strategický rozbor jednej bitky, čo ako zásadnej. Ostatne, v čínskych dejinách muselo byť takých na stovky. Aj keď niektoré postavy pôsobia dokonale ako polomýtickí hrdinovia z dávnych legiend, všetko ostatné je kruto prozaické a vecné. Chýbalo mi tu čosi z tých intenzívnych emócií LEPŠIEHO ZAJTRAJŠKU, zovretosť ŽIVÉHO TERČA či prekombinovaná rafinovanosť FACE OFF, ktoré v spojení s dychberúcou akčnou dravosťou dávali Wooovým filmom to jedinečné kúzlo. Akoby sa ho presunom do Číny zmocnil stoický pokoj taoistu a fatalistické zmierenie sa s osudom, takže sa príliš nezozrušoval nad novou podobou starodávnej ríše a nechal mnohé svoje krásne postavy takmer utopiť v masách odhodlaného proletariátu. V Amerike to viazlo, ale možno ani Čína nebude veľkou výhrou... Čo takto skúsiť Rusov alebo Bessona ? ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Takže jedná sa o skrátenú verziu dvoch filmov, určenú pre Európu? Je to poriadne cítiť. Pokiaľ je zaužívané klišé používať spojenie príbeh je tenká niť, na ktorej sú navešané efektné akčné scény, tak v tejto verzii Krvavého pobrežia niť ani nezaregistrujete. Na začiatku je zopár odbitých dialógov na naznačenie situácie, ale ihneď po tomto nutnom zle sa púšťame do prepracovanej mega akcie. V tomto ohľade nie je čo vyčítať, čínske štúdio kúpilo ten správny počítačový software na bojové scény. Divácky príťažlivé taktiky boja by boli ešte obdivuhodnejšie, ak by Woo netočil celú cool akciu s neohrozenými bojovníkmi viac pre teen publikum, ako pre historických znalcov. Prečo je pátos a gýčovitosť Wooovi tolerovaný ako jeho trademark? Ak by takto krvavé pobrežie natočil niekto iný, bol by zato dosť možno poriadne strhaný. ()

ecceHOMMO 

všetky recenzie používateľa

Niekedy viac než sila je rozum, priateľstvo, odvaha a súdržnosť....John Woo efektne predkladá bojové súboje podložené na ešte efektnejších a efektívnejších stratégiách čo dodáva filmu pútavosti.....nezabúda taktiež na ženský element a ikeď v malej ale patrične doležitej miere poukazuje na ich intelekt....a keď k tomu prirátam sympatických hercov niet o čom..... ()

Galéria (83)

Zaujímavosti (9)

  • Jde o nejdražší čínský film všech dob. Stál kolem 50 milionů dolarů a předstihl tak i Kletbu zlatého květu z roku 2006 (45 milionů dolarů). (jonyyy)
  • Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

Súvisiace novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (viac)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)

Reklama

Reklama