Proč Hitlera nikdo nezastavil

• Veľká Británia Could Hitler Have Been Stopped?
všetky plagáty
Veľká Británia, 2022, 90 min (Alternatívna 2x45 min)

Pořad je sérií diskusí, rozhovorů a argumentů týkajících se jediného tématu: Mohl být Hitler zastaven? A pokud ano, tak jak? Dokumentární film nás seznámí s charakterem smířlivé politiky před druhou světovou válkou a v její počáteční fázi, stejně jako s omyly politiků, které jim nedovolily, aby vzali Hitlerem ztělesněnou hrozbu opravdu vážně. (TV Spektrum)

Dragoni

Druhá světová válka z pohledu Británie a její politické moci, diplomacie (politika Appeasementu) a následných akcí. Dokument mapuje WW II, s návazností od obsazení Mandžuska Japonskem v roce 1931, až po konec války v roce 1945. ()

Arsenal83

Tento dokument je orientovaný výluke na Britániu a polemike o tom, či politika appeasementu mala zmysel, či v danom čase bola rozumná, pretože odnotiť treba z pohľadu doby a nie z faktov, keď už vieme, ako to dopadlo. A aj Churchill, ktorý Hitlera odrazil a potom spoločne s ďalšími porazil nakoniec paradoxne v roku 1945 prehral voľby. To sú zaujímavosti politiky. Dvaja blúznivci, ktorí tu v komentároch úplne od veci spomínajú agenta Bureša, ale agent Pávek im už nevadí, pretože to je ten "náš" agent, tak to je vrchol idiotizmu. Jeden nehodnotí a druhý dá dokumentu odpad kvôli Babišovi 🤣🤣🤣 ()

Marze

V dokumentu se argumentuje, že Mnichovská dohoda odložila válku o rok a Británie tak stihla vyvinou své trumfy, které jim válku vyhrály - stíhačky Spitfire, Hurricane (lepší než německé), radar (včasné varování před německými bombardéry přelétávající kanál La manche) a luštění tajných německých kódů. Jakékoliv množství investovaných peněz na zbraně by bylo bývalo nejlépe investováno.   https://dokumenty.tv/proc-hitlera-nikdo-nezastavil-komplet-1-2-dokument/ ()

mil@n odpad!

Je to pořád dokola. Teď řešíme agenta STB Babiše (krycí jméno Bureš). Mohl být zastaven (?) se budou ptát další generace ... A já říkám, že mohl, kdyby lidé nebyli hloupí. ()

Hodnotim

Veľmi špekulatívny dokument, v ktorom skupinka historikov a autorov diskutuje o tom, čo by bolo keby toto a tamto a prečo by to tak nebolo a ako by to ešte inak mohlo byť, pričom miestami ani nie je jasné, o čo ktorému „komentátorovi” ide. Nakoniec sa v tom stratíte a dosť vyjadrení vyznie nanajvýš divne. ()