The Rocky Horror Picture Show

• Česko Rocky Horror Picture Show (viac)

Práve sa skončila svadba a družička so svedkom – mladí milenci Brad a Janet – sa pod dojmom obradu rozhodnú svoj vzťah zavŕšiť, keď viditeľne nervózny Brad vyzná svojej milej lásku a s piesňou na perách ju požiada o ruku. A vydajú sa na výlet, aby tento veľký okamžik oslávili. Zastaví ich však osud v podobe prázdnej pneumatiky a dvojica sa vydá hľadať pomoc na hrade, ktorý cesto míňali. Uvíta ich podivný muž a požiada ich, aby vstúpili. Večierok práve začína. V hale tancuje skupinka bizarne oblečených ľudí a všetci čakajú na príchod hradného pána – Dr. Franka-N-Furtera, transvestitu z transexuálnej Transylvánie. Ten ich pozýva na exkurziu do hradného laboratória. Práve totiž vyvíja novú umelú bytosť, vysokého svalnatého blondiaka Rockyho, ktorého si pripravil k ukojeniu svojich vášní. Čo sa bude diať počas tejto noci, tým si nikto nemôže byť úplne istý… (ASFK)

katakomb

Ten název vypovídá o všem, je to show od začátku až do konce a já se už dlouho takhle nepobavil. Škoda, že podobné filmy se dnes už netočí ()

Hombre8 odpad!

Neuvěřitelné, co všechno je možno za něčí prachy natočit a ještě neuvěřitelnější, jak se tohle může někomu líbit. U máločeho je odpad zaslouženější. ()

adako

Famózny Tim Curry (jeden z tých hereckých výkonov čo sa človeku natrvalo vpíšu do pamäte) sám o sebe stojí za pozretie, a aj keď nie som fanúšik muzikálov v tomto prípade mi sadla aj hudba. No a všetko ostatné je taký nejaký mišmaš, v ktorom som len hmlisto rozoznával naratív. Vo výsledku to stále nejak zvládlo fungovať. ()

90125

Z ďalekej galaxie Transylvanie, z planéty Transsexualita priletel sladký transvestita Frank a zo zámku na Frankenstein place nám pripravil tento double feature festival dekadencie a úchyláctva, paródiu na béčkové horrory a sci-fi movies, ale tiež poklonu starému dobrému rocanrolu. Bonbónik pre zatvrdnuté puritánske šišky, ktoré sa nevedia uvoľniť a zasmiať sa. Minimalne čísla Time Warp a Sweet Transvestite sú brilantné a nezabudnuteľné. Tim Curry je ohromný a Dammit Janet k zakúsnutiu. Meat Loaf sa síce vo filme (než skončí pod sekerou) len mihne, ale stihne odpáliť nádhernú rockovú pecku. Hoci aj film prakticky úplne postráda zápletku a v závere stratí tempo a invenciu, stále je to ozajstný sedemdesiatkový kult. Pravidelne, raz za čas, si musím znovu dať "a jump to the left and then a step to the right". 75 % ()

babi

K neuvěření! Tak tohle ukojilo mé libido! Chvílemi jsem měla chuť mezi tu hrstku poletujících transvestitů, podivínů a svaloušů vletět a zahrát si s nimi. Souhlasím s Alenkou, když tvrdí, že by se do Curryho i zabouchla. Prostě mu nevěříte, že to hraje, a vychutnáváte si každou jeho grimasu a taneček (zvlášť ten na té gymnastické koze:)...Susan je roztomilá a momentkový Meat Loaf tomu dává ten správný ráz rockové muzikálové muziky, jak má být. Tahle úchylárna mě prostě bavila, ale, i když mi to možná neuvěříte, nic nemá na Zpívání v dešti! "I´m singin´ in the rain...with a corset and suspenders":o) ()

Zuzanice

Tak na téhle úchylárničce jsem byla před x lety, když jsem dělala au-pairku v Paříži. Zážitek to byl skutku nevšední, hlavně díky podání: nejdřív nás těsně před začátkem dva týpci na ulici před kinem k pobavení skupinky japonskejch turistů učili ten taneček (step to the left, step to the right... kdo viděl, ví o čem mluvím), kterej sme si pak střihli pokaždý zároveň s filmem, a pak ti stejní dva týpci, tentokrát už namalovaní a v kostýmech, doplňovali/předváděli přímo v kině na pódiu děj (nejspíš už nikdy neuvidím chlapa v sexy šatičkách, na platformách a s falešnejma perlama velikosti pinpongáče kolem krku). Aby toho nebylo málo už v programu v novinách bylo uvedený, že si s sebou má člověk přinýst rýži a vodu, kterou kolem sebe rozhazuje a rozlívá, podle toho, jestli ve filmu prší nebo probíhá svatba... Po tomhle interaktivním představení jsem se domů vrátila mokrá, s rýží ve vlasech a rudou rtěnkou všude možně, ovšem v dokonalý náladě :-) Jak už tu někdo psal, nevím, jestli bych se odvážila tohle někomu doporučit, ale myslím, že bych se u toho skvěle bavila i doma! ()

Turtle

Naprosto šílené ale zároveň jak vás to chytne tak vás to nepustí. Humor, odkazy na staré béčkové sci-fi, výborné písničky a Podvazky v kterých jsem už několikrát měl tu čest jít do kina. S každým shlédnutím milujete více a více. Tim Curry je až hrůzostrašně přesvědčivý. Mimika, pohyby, intonace - všechno zvládnuté naprosto strašidelně, že by jste mu toho transvestitu věřili. ()

litllewitch

Já prostě nechápu, jak tohle mohle v sedmdesátých letech vzniknout, ale jsem za to ráda. Protože tenhle film je prostě smršť spousty úchylek, u kterých se budete vesele bavit :D ()

mr.sonny

Tim Curry mě odrovnal. Viděl jsem tohle dílo snad už stokrát a pořád mě nepřestává bavit. Sedlo mi všechno, obsazení, humor i písně. Pro mě je tohle nejlepší a nejzábavnější muzikál, kterej jsem doposud viděl. ()

Herbert007

Bláznivý, ulítlý, dekadentní... Tima Curryho jsem nejdřív viděl jako trošku silnějšího pána v letech v roli krále Artuše ve Spamalotu, takže tady mě trochu překvapil... no ale, všichni jsme jednou byli mladí :-) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf