Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa kajas k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2017) (S01)

Sláva koprodukcím! Zdařilé po všech stránkách, od řemeslného zpracování, přes výpravu a nádherné kostýmy až k sympatickým hereckým výkonům (Vojta myslím překvapil všechny pochybovače, jeho dojetí u manželčiných porodů málem rozplakalo i mě, a to v dobrém slova smyslu). Dokonce i dabing byl vkusný a nijak nerušil. Rozhodně bych si dovedla představit více dílů, abychom se dočkali pozadí i těch reforem, které nám vtloukali do hlav učitelé dějepisu. Po dlouhé době televizní projekt, ze kterého jsem měla srdečnou radost. ()

A Woman at War (2019) (S02)

Asi půjdu proti proudu, ale dva nové díly mě bavily mnohem méně. Svůj díl na tom má rozhodně i změna představitelky titulní role, se kterou jsem se tak docela nesmířila. Nadále ale platí moje pochvala směrem k hercům, výpravě a kostýmům. Budu moc držet palce České televizi, aby v koprodukčních projektech pokračovala i nadále. ()

Season 3 (2021) (S03)

Kotek, Kotek a do třetice Kotek. Protože celých pět filmů vyprávělo nejen o titulní hrdince, ale hlavně o jejím manželovi. František Štěpán je bezpochyby Vojtovou životní rolí a právě jeho výkon je tím nejlepším na velkolepém koprodukčním projektu. Moc přeji České televizi, aby se jí časem povedla další taková spolupráce. ()