Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Kelinej

Stará dobrá Francie. Film, u kterého se směju od začátku do konce. Lepší herecké obsazení si neumím představit. Nemluvě o tom, že Francis Veber je mistr dialogů. V bistru U dvou přátel bych byl pečený vařený. ()

DANIELRODEN

"Jsme nezletilí, sereme na poldy". "Nejsme poldové, sereme na nezletilý". Francouzská jízda, kde funguje úplně všechno a kterou nekazí ani ten kdysi dobrý ruský herec Depardieu. ()

K1K0

Vždy sa zasmejem keď si pozriem túto komédiu, neskutočne hlody, komické situácie a naháňačky, ma to svoje tempo ()

MrMartinTm

Taková typická tradiční francouzská komedie, která je relativně fajn způsob, jak se zabavit při znuděném večeru. Hlavní dvojice je velice fajnová, jak Depardieu, tak Reno předvádí skvělé výkony a mají mezi sebou super dynamiku. Samozřejmě, to nejdůležitější na komedii je humor, který je upřímně hodně dobrý, je zde tuna skvěle napsaných vtipných momentů, scén a hlášek. Jediné, co to pro mě osobně trošku kazí, tak je samotný děj, který se hlavně ke konci už tak nějak vykašle na dobře napsané vtipy a je to takové prázdnější. Každopádně si myslím, že první půlka je výborná komediální část, následně to už je bohužel trochu slabší, ale stále velmi fajn. 6/10 ()

ladynatalia

,,Víš, mám moc rád koně a ty máš oči jako kůň" - Kentán Kentán, chlapík se srdcem ze zlata a mozku z... Teoreticky tak nějak bez mozku, je pošetilým a dosti nešikovným zlodějem s velkými sny, proto skončí ve vězení, kde se pokusí socializovat se svými spoluvězni, kteří jsou z něj na nervy. Jednoho dne se však ve věznici ukáže Ruby, nemluvný lupič, který údajně zproneveřil několik milionů. Aby byl Ruby rozmluven, rozhodnou se ho dát do cely společně s Kentánem, který mu pomalu do hlavy vymluví díru. Ruby se dá na úprk z vězení, to však ale nečekal, že k němu Kentán přilne natolik, že se mu rozhodně v jeho dobrodružství pomoci. Gérardovo (herce Kentána) hraní hloupoučkého dementa s dobrými úmysly a oblibou v koních je nehorázně rozkošné, střílí vtip za vtipem, úsměv za úsměvem. Jeho osobnost takového nechápavého dítěte, které se chce zavděčit a ukázat, co vše svede, je pro nás rozhodně méně únavná, než pro vězně, kteří agresivně na Kentána napřahovali pěst. Duo, které ztvárnil společně s Jeanem (hercem Rubyho) je naprosto legendární a doufám, že se mu splní si otevřít to jeho vysněné bistro "U Dvou Přátel". :'3 ()

leafroller

Pokud bych někdy tvořil Top 10 nejlepších, a hlavně nadčasových filmů, tento by do ní rozhodně patřil. Salvy smíchu!!! Rychlý spád. Žádná vata. A pan Depardieu, který v minulosti hrál právě postavu drsného lupiče (Uprchlíci, 1986), stojí tentokrát na druhé straně v roli pitomečka a čert vážně ví, co mu sedlo lépe. Já jsem nadšený!!! ()

sunlion

„Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis!“  Jean Reno a Gérard Depardieu, dva herečtí velikáni, kteří dokázali vytvořit nepřekonatelné duo zločinců, ovšem duo převelice bizarní. Quentin si našel kamaráda Rubyho, jenž o kamarádství nestojí, to však Quentin bohorovně ignoruje a vadí mu, když psychiatři dělají z Rubyho zeleninu. Ruby si zajistí útěk z nemocnice, ovšem Quentin mu jej překazí svým vlastním šíleným útěkem, který zahrnoval i Rubyho, ačkoliv ten o tom nevěděl a ani si jej nepřál. Útěk obou chlapíků se občas podobá bláznivé grotesce se spoustou hlášek, velkou roli v tom hrají auta policistů a auta zločineckého bosse. O smích není nouze, jen jedna věc mně trochu vadila – proč se albánská imigrantka jmenovala Katja? To bych chápal, pokud by se jednalo o Rusku nebo tak... No nic, je to prkotina. 100% ()

frenn

Klasicky výborná francouzská komedie, u které se od srdce zasmějete a zapomenete na své starosti, které nejdou vyřešit vyloupením směnárny. Zároveň bych chtěla ocenit podtext netradičního vzniku tradičního přátelství, kde jeden neustále mele pantem a ten druhý zarytě poslouchá. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)