Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

emo

Veľmi milá komédia so super hereckými výkonmi dvoch hlavných predstaviteľov! Celý zážitok zo sledovania filmu závisí na tom ako máte radi Gérarda. Naivného hlupáka Quentina hrá totiž tak presvedčivo, že niektorým to jeho šaškovanie može ísť na nervy... Ja osobne som si skôr vychutnával Rena s jeho kamenným ksichtom-tomu vravím umenie-tváriť sa vážne pri tých drístoch čo trepe Quentin je fakt hodné obdivu. Celý film je pekná pohodová zábava na vysokej úrovni. Nie je to ten typ komédie, pri ktorej sa budete váľať od rehotu po zemi - skôr sa budete milo posmevkovať. ()

fars

Blbec se zabijakem zdrhnou z blazince a spolecne prchaji pred zakonem.... jo, je to primitivni, jednoduche, ale docela mile zabavne... dal bych tak 60% ()

Seag

Velmi pekná a zábavná francúzka komédia,pri ktorej som sa nenudil ani minútu. Gérard Depardieu je perfektný komik a vidno to aj v tejto komédii. Jean Reno je tiez vinikajúci francúzky herec a s Gérardom su úžasná dvojica. Zaslúži si to aj ***** hviezdičiek. ()

Googlak

Brutálna komédia s dvoma najlepšími francúzskými hercami, ... Plná skvelých humorných momentov a skvelých gagov, ... Depardieu zahral takého prihamaného chlapa skvele a hlavne humorne, ... Reno podal svoj standardný klasický pohodový výkon - BRAVO!! (Ahoj sem Quentin, Quentin z Montargis:-)) ()

campix

Naprosto úžasná komedie, kde září podle mě ve své nejlepší roli Gérard Depardieu. Jeho Kentán z Montarži není blázen on je prostě blbej. A dvojice Reno - Depardieu spolu působí dokonale. Navíc spousta kultovních vtipů. Povinost pro každého fanouška filmů. ()

WolfR

Jak já jsem se u toho nasmál. Skvělá komedie, která vždy zaručeně zvedne náladu. Jean Reno jako zabiják Ruby, kterému se připlete do cesty debil Quentin alias senzační Gérard Depardieu. Velice osvěžující vtipný film, který strčí do kapsy skoro všechny ty pokusy o komedii z Americké produkce, pro mě 5 hvězd! “Uvidí obrovskýho blbce, jak se zjeví: "Ahoj, jmenuju se Quentin a jsem z Montargis." “ ()

KajusaK

Po druhém shlédnutí už za 5*. Perfektní kombinace dvou dokonalých herců, kteří zahráli své role dokonale. Scénky v blázinci byly perfektní. Velice pěkný film, na který jen tak nezapomenu, dost jsem se tam nasmála. "Ahoj, jsem Kentán s Montargi. " ()

filmharmony

...půjdu proti většině (nic ve zlém)... tohle já fakt nemusím... viděla jsem omylem a neupírám filmu skvělé herecké výkony... ale škoda jich v takovéto "poloze"... nemám nic proti komediálnímu žánru, ale pro mě to musí být chytré... ()

dr.fish

Můj oblíbený rejža opět nezklamal. Sice tam není ta hloubka jako v jeho starých věcech, ale Depardieu svého blbce hraje výborně. Film má tempo a pořád se něco děje, takže člověk nemá čas přemýšlet nad tím, že to je vlastně naprostá ptákovina. Několik vtipů mi fakt vzalo na chvíli dech. Jsem rád, že jsou takové filmy, oddechovka jak má být.80% ()

majo25

Nie je to síce žiadna suprová komédia, ale čakal som niečo horšie. V podstate sa dala zvládnuť. Reno bol v pohode, Depordieu trochu menej, ostatné postavy fakt iba do počtu. Spracovanie typicky francúzsky ležérne. Ešteže mal film príjemnú stopáž. ()

AGO

Vynikajúca komédia, ktorá je postavená na hereckom koncerte oboch hlavných predstavitelov. Hlavne Gérard Depardieu znamená pre tento film to isté, čo znamená Johnny Depp pre Pirates of the Carribean. Scenár nemá slabšie miesta (hlavný problém väčšiny dnešných komédií) a skvele som sa bavil po celý film. Už dávno som nebol po skončení filmu taký prekvapený a nadšený!!! ()

Apophis

Francouzská bláznivá komedie! To tedy zase bude dílo! Něco jako „proslulý Četník“!! Ale hraje v tom Reno (můj oblíbenec), tak tomu dám šanci To jsem si myslel před shlédnutím filmu. Ještě že jsem mu tu šanci dal!! To byla doslova smršť gagů, ale INTELIGENTNÍCH, ne PŘIBLBÝCH a TRAPNÝCH (jaké známe z Četníka a jemu podobných Franc. komedií)!!! Spousta gagů také vznikla vynikajícím střihem (např.: "Jestli mi Rubyho odnesete, tak si rozbiju hlavu o zeď!!" "Nemelte nesmysly..." - střih, a doktoři se sklánějí nad RTG lebky...)! Nesmím také zapomenout na herce. Gérard Depardieu (Quentin) zaprvé poněkud zhubl, což mu velice prospělo, ale nejvíce mě na něm zaujal SKUTEČNĚ DOKONALÝ HERECKÝ VÝKON!!! Ty jeho oči nadšeného blba by snad sami o sobě stačily na rozesmátí... Samozřejmě, že nemohu zapomenout na Jean Rena (Ruby), který byl standardně vynikající (jeho suché komentáře typu - "no, to je teda vážný" byly také výborné - ostatně o Renovi jsem přestal definitivně pochybovat po shlédnutí Leona...), ale ať je Reno můj sebevětší oblíbenec, tento film prostě patřil Gérardu Depardieu! Na tomto filmu jsem našel jen jednu slabinu, a to tu, že se u něho prostě nenajíte (věřte mi, pokoušel jsem se o to a hned po pár minutách filmu jsem sbíral jídlo ze křesla...)! Vida, tlouštíci - na světě je nová dieta... ()

tom88

Obyčajná francúzska komédia s dobrým obsadením a príjemným humorom. Dej nebol nejak prepracovaný, ale vďaka bláznivému Depardieuovi a drsnému Renovi bol celkom pútavý a nenudí. No ani na druhý raz sa mi to nezdalo také dobré, myslím že je to tu trochu precenené. Je to jedna z tých lepších francúzskych komédií, ale nijak výnimočná nie je. 68%. ()

Noviik

Báječně jsem se bavil, je to skvělá podívaná. Reno mě opět nezklamal a Depardieu hraje taky skvěle. Opět skvělý Francouzský film! ()

Rockwood

No lidi co k tomu říct? Opravdu pěkná komedie, která mě ani po pátém shlédnutí neomrzela. DObrý příběh a ještě lepší herecké ztvárnění. Depardieu hrjae úžasnou roli, kterou podle mého zvládl víc než dobře a Jean Reno zase jako cholerik... taky dobře. Tihle dva tomu filmu fakt dodali šťávu a proto dávám plný počet. Už kvůli tomu, že to byl film, který mě po dlouhé době upřímě pobavil. ()

otík

Od začátku slušně rozjetá a zábavná komedie s ultra drsným Renoem a dostatečně pitomým Depardieurem, který však nikdy nesklouzne k trapnému přehrávání. Škoda, že ke konci film ztratí tempo a zaměří se jen na happy-end. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)