Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

DDT

Vcelku slušná zábava "starého typu". V tom současném úhoru francouzských komedií mi ale přijde jen jako jednooká mezi slepými. ()

Marsik

Vynikající záležitost. Možná nejlepší francouzská komedie vůbec. Skvělých 80 minut, které strávíte se slzami v očích a "hubou" dokořán :) Fakt jsem se nikdy u žádné francouzské komedie tak nenasmál. 90% // (30.8.2013) - Po více jak 4 letech jsem si dal opáčko a i dnes jsem se skvěle bavil. Komedie, která odsejpá, ani v jeden moment nenudí a skvělá hláška střídá další. Některé hlášky si dokonce říkám dodnes a v naší rodině téměř zlidověly. Hodně tomu dopomohl skvělý dabing. No a dvojice Reno Depardieu je k pokukání. Zkrátka super francouzská komedie, kterou si vždy rád pustím. 90% (with J.) ()

PauloZ

Výborná francouzská zábava! Svěží nadhled, skvělé (nejlepší) duo, co francie před těmi 10 lety mohla nabídnout a parádní charaktery. Mluvil?.. Ne, zvracel. :-)). ()

ConanVJ

Skvělá komedie, která mě vždy rozveselí. Hlavní dvojice nemá chybu, a hlavně Gérard hláškuje jak o život. Příběh je povedený a nenudí. Humorných scén je zde jako máku od začátku až do konce. Za mě jasných 100% :) ()

zdepapepa

Duet dvou možná nejpopulárnějších herců současnosti u kterého jsem se prostě musel smát. Hlášky, vygradované scény a hodně dalšího. "Budou tam dřív." K dokonalosti chybělo málo. ()

fannah

Dobrá komedie, po dlouhé době jsem se řezal smíchy. Je to při své blbosti docela inteligentní humor :-D Jenom mi není jasný jak takovejhle film může mít na této DB 79% když jiné velkofilmy zhozené kritikou můžou mít 59... ()

Cimr

Výtečná komedie. Sice to není žádné velké umění, ale jako film na sobotní večer k vínu to určitě neurazí. Veber zkrátka umí točit skvělé komedie o blbcích a Depardieu umí blbce hrát. Pohodovka. ()

Krissty

Teď už je jasné, že Quentin je mozkem celé operace. Gérard Depardieu byl fantastický, vážně jsem se nasmála.. Jean Reno také skvělý.. Co dodat? Super film, můžu doporučit :) ()

agentmiky

Jak mohla tato skoro 20 let stará francouzská komedie do dnešního dne unikat mému zornému poli? Po zhlédnutí musím konstatovat, že se jedná zase za poslední dobu o to nejlepší, co jsem měl z tohoto žánru šanci vidět. Hlavně tomu napomohl fakt, že jsem si Drž hubu pustil s českým dabingem, a řeknu vám, přátelé, místy jsem smích ani nemohl zastavit. Dvojka Depardieu, který se zde ujal ztřeštěné postavy Quentina, a Reno, jenž ztvárnil vždy zasmušilého gangstera Rubyho, totiž pracuje na jedničku. Člověk by si řekl, že to mezi nimi fungovat prostě a jednoduše nemůže, ale opak je pravdou. Z nějakých zapamatovatelných scén musím zmínit celou část v blázinci, dále celá sekvence vyměňování Mercedesu za BMW, to též umělo člověku způsobit trhlinu v bránici. S odstupem času musím filmu ještě jednu věc pochválit, a to umět skvěle balancovat mezi faktickým vtipem a už trapnou situací. Dnes totiž málokterá komedie toto umí, což ve výsledku zamrzí. Drž hubu si určitě v budoucnu pustím znovu. 8,5/10 ()

Turiec

Gérard Depardieu opäť ukazuje, že dokáže zahrať takmer akúkoľvek úlohu. Tentoraz si zahral prihlúpleho, ale dobrosrdečného zlodejíčka v komédii s viac než priaznivou stopážou. V komédii, ktorá neurazí, ale príjemne pobaví. ()

pan.Kaplan

No... :-) Jsem na francouzské komedie vysazený, ale tohle mi už přišlo moc "krejzy". Nebylo to špatné, ale nepovedlo se mi za celou dobu se ani jednou pořádně zasmát. Asi stárnu... ()

Rosana

Dvojice Reno-Depardieu je výborná, nachystali nám spoustu legrace a gagů, bohužel rádobykrimi komediální scénář je nedotažený a končí to tak nijak :( ()

Paxxx.cz

Skvělá komedie, která mě rozesmála více než kdejaká parodie. Byly tam úseky kdy jsem se prostě nemohl přestat smát - top francouzský humor (Hooovno!!!). Všemu nasadil korunu hlavně vynikající idiot v podáni Gérarda Depardieu. Jediná chyba byla ta, že ke konci už hůmorných situací bohužel dost ubývalo...8/10. ()

LV.Helter

Radoby, pekne očistená a zahratá sračička. Humor zcela nevyváženy, ale párkrát som sa pri daktorých segmentov na obrázovku pekne škeril. Francúzsky humor (povojnový) naprosto neznášam, čiže toto je asi taký klenot. Ináč oznáčenie "najlepšia komédia" je neskutočne nadcenenný. Nerozhodných 70%. ()

Historik

Francis Veber a jeho styl humoru mi naprosto vyhovuje. To jsou filmy, u kterých bývám dokonale spokojený. Jejich chybou ovšem někdy bývají konce, které jsou buď nijaké, nebo nedopracované. I tady je konec kaňkou na kráse. A konec bývá u filmu bohužel velice převelice důležitý. Proto nemohu dát plné hodnocení, ale jen 90 %. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)