Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

havran

Blahoslavení budiž slabí duchem....tak tohle by se asi nejspíš hodilo na výkon Gérarda Depardieu. Z komedie, od které jsem toho zas až tolik nečekal se vyklubal výborný film. Ta pátá * je za to milé překvapení! Zločinecký tandem Reno & Depardieu na útěku z vězení a na cestě za velkou pomstou...akorát, že jeden z nich je absolutní blb.... ()

hiczech

Přemýšlím, jestli jsem někdy viděl francouzskou komedii, která by se mi vysloveně nelíbila. Ať se jedná o Bourvila, Funese, P.Richarda nebo i Belmonda či Gabina tak jsem se vždycky dobře bavil. Mě se tento film líbil, nemohu si pomoci. Francouzský humor je mi bližší než třeba občas hrubý americký. Kamenná tvář Rena se mi líbí i v komediích, proč ne? A Depardieu nám pěkně omládl. Líbil se mi scénář a i režie neudělala nikde vyslovenou hrubku. Dávám za 4.5 a zaokrouhlíme to na 5. ()

Jozka7

Silná očekávání, která nebyla naplněna. Jinak si neumím vysvětlit pocit, že (podle toho hodnocení tady kolem) jsem viděl jiný film, než většina ostatních. Už po deseti minutách jsem věděl, jak to dopadne a doufal, že se pletu. Závěr pak překonal vše. Je mi líto, ale těch pár dobrých hlášek a fórků nestačí (a zářivý úsměv "made in Depardieu" to nezachrání). Veber má za sebou lepší věci. ()

gamcak

Žáner komédia nepreferujem, lebo si vždy predstavím vyškľabeného Eddie Murphyho, opičiaceho sa Jima Carreyho či priblblé vtipy z policajnej akadémie. No ale francúzske komédie sú proste iné. (ak nerátame nekonečné taxíky 3 a viac) Na tomto filme som sa smial asi ako nikdy na žiadnom. Čo sa týka komédií, Viva la France! (do pozornosti Polovičná šanca) A kľudne aj s dabingom... ()

keane

7/10 Vtipných filmů se objevuje poskrovnu a takových, kde by se člověk pořádně zasmál ještě míň. Jsem rád, že vrchol filmového vtipu zatím stále nespočívá v tom, že si někdo hlasitě prdne, nebo si namaže sperma do vlasů. Všechny rádobyvtipné americké taškařice se můžou jít zahrabat. A Depardieu je v téhle roli boží! ()

zaso162

Jean Reno tak ako ho pozname a Gérard Depardieu tak ako ho nepozname. To by bola charakteriska francuzkej komedie o cloveku blbom a cloveku s konskymi ocami :). O zabavu nebolo nudze a aj ked prisli pasaze s nudnymi scenami objavil sa tam Quentin (Depardieu) a ozvalo sa zname : ''Drz hubu!!'' :) ()

e(l)a

Lepší tři hvězdičky. Velmi dobrá komedie, opravdu jsem se zasmála. Depardieu byl vskutku odzbrojující:-) Jako lehká komedie na zasmání perfektní. Nicméně komedie tohoto typu nejsou úplně můj žánr. Od filmu očekávám, že ve mně něco zanechá, nějaký dojem, myšlenku, cokoli. Že mě nějak ovlivní - což občas dokáží i komedie. Tenhle film jsem viděla, ale nic ve mně nezanechal - jako bych ho neviděla. Ale na zasmání a pročištění hlavy - ideální. Je to ještě docela milá a inteligentní komedie. ()

fridge

Výborný film. Už jen kvůli Jeanu Renovi mě napadlo srovnání s Wasabi. Tyto dva filmy jsou totiž ukázkovými příklady dvou odlišných cest francouzské komedie. Drž hubu vychází více z tradičních postupů, zatímco Wasabi je mnohem více "americké" (vzhledem k povaze filmografie Luca Bessona není divu). Pokud čekáte popcornovou zábavu, úplně se jí nedočkáte. Tohle je typický francouzský film s typicky francouzským humorem. "Ta vila je plná krásných věcí. Je tam jediná odporná věc, a to je Vogel." ()

Jardicu

Na první pohled obyčejný, prostý příběh, za kterým se ovšem skrývá taková prdel, kterou jsem opravdu nečekal. Milé překvapení, další z řady dobrých francouzských komedií.:) ()

lenzi

Vcelku vydarený reunion 17 rokov po Veberových Utečencoch, akurát Depardieu si zamenil role a tentokrát zobral toho blbšieho. Najviac ma do kolien dostala tá fotka koňa a lá Reno. -) ()

Rodin

Vcelku velmi příjemný biják se standardně skvostně drsným Jeanem a nestandardně skvostně blbým Gerardem. Bavil jsem se, Gerard mně lezl na nervy snad ještě víc, než Jeanovi, jen si pořád nemohu pomoci - já už jsem to někdy někde jinde viděl. Až to zjistím, komentář doplním. 80%. DOPLNĚNÍ: Tak už jsem si to ujasnil. Ona je to taková kompilace Dotěrného chlapa a Uprchlíků. Neva, bylo to moc fajn. ()

Dantte..

Parádní komedie, která mě chytla od začátku a až do konce mě nepustila. Film je plných skvělých gagů, které nenudí a nejsou založené na trapnosti. Jde vidět, že se komedie dá natočit i jiným, než americkým způsobem a že to baví královsky. Ale to se i dalo čekat, že to dopadne nadprůměrně když v tom hrají francouzské legendy Jean Reno a Gérard Depardieu a kormidluje Francis Veber. 85 % ()

yerdua

jeden z mých nejoblíbenějších francouzských filmů :) , na tohle se dokážu dívat od rána do večera, a ty hlášky, nezapomenu, nikdy!! ()

iKosser

Bez prdele, smál jsem se tomu ještě další týden, a to každému z těch zdánlivě naprosto blbých, ale exkluzivně zahraných vtipů, například krávě v krabičce, fakt nemůžu :)) Myslím že zaručené překvápko pro ty, co čekali úplnou kravinu nebo střizlivou zábavu... ()

xladojx

Nebýt té vsuvky s albánskou kráskou, která do téhle skvělé komedie absolutně nezapadla, a trošku nedotaženého konce, bych bych hodnotil plným počtem. K absolutnímu hodnocení přeci jen malý kousek chybí. Jinak jsem se bavil fantasticky. Francis Veber ukazuje, že je momentálně předním režijním tvůrcem francouzské komedie. I s jednoduchým příběhem dokáže vytáhnout film opravdu vysoko. Samozřejmě mu k tomu více než velmi pomáhá ústřední duo, Jean Reno a hlavně! Gérard Depardieu - jeho "Kentán z Montarži" mě absolutně dostal. S tak neuvěřitelně roztomilým "debilem" bych si bistro někde na předměstí, třeba v "Montarži", otevřel hned. Bravo Francis, Bravo Gérard, Bravo France... ()

Kariya

Důkaz, že dobrý film nepotřebuje velkou výpravu, originální scénář ani být plný nějakých efektů. Stačí vypustit z okovů dva lačné komiky dychtící po tom, vyvraždit celý svět smíchy a je to! A jestli zůstanou nějací přeživší, už budou jen křičet: ,,RUBY?!" ,,*****!!" :-D 90% Mimochodem, dabing se zde výjimečně povedl. ()

zipacna

Jedna z nejlepších komedií vůbec. Než přišel tenhle film, naprosto jsem nesnášel Gérarda Depardieu, ale zde i mě přesvědčil. Nevím jak jinde, ale u mě a vůbec u lidí které znám se mnoho hlášek z tohohle filmu stalo legendárních: "Já jsem Kentán (Quentin) a jsem z Montarže" :-) nebo "Hovnoooooooo". ()

departed

Depardieu fenomenální blbec a Reno zabiják. Dokonalá dvojka v dokonalé francouzské krimi komedii. Ovšem ta komediální část převažuje, protože se tady s vtipy opravdu nešetří. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)