Mladé Alici zbyla z celé rodiny jediná věc - důkaz, že jejím nikdy nepoznaným otcem je jeden ze dvou dobrodruhů v podání Jeana-Paula Belmonda a Alaina Delona. Jejich setkání s sebou přináší nečekaná dobrodružství a překvapení. Nestárnoucí hvězdy francouzského filmu si v akční komedii s chutí zahrály s mladou, neméně známou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis. (oficiálny text distribútora)

Anglofile

Velmi hezká komedie, u které se pobavíte, jste li fanoušky Belmonda či Delona. Akční komedie, která je sice místy předvidatelná, přesto potěší. Vanessa Paradis dokazuje, že umí nejen zpívat,ale i hrát. Její příběh začíná, když umře její matka a ona se dozví, že její matka měla románek s dvěma muži najednou. Neví přesně, kdo je její otec, ale dá jí jména. Alice= Vanessa Paradis je vyhledá, oznámí jim, že jeden z nich je její otec. Oba muži jsou staří mládenci, oba se radují z potenciální dcery, která je ovšem dovede k nečekanému dobrodružství, protože se zaplete s ruskou mafií. Oba se snaží dceru chránit, což se jim podaří. Dozví se Alice, kdo je vlastně její otec? Podívejte se sami. Belmondo i Delon dokazují, že i po letech jsou stále skvělí herci, sami si dělají legraci ze svých dřívějších rolí, celá komedie působí dobře. Francie dokazuje, že ještě umí udělat dobrou komedii. ()

kyLuke

S očekáváním obyčejné francouzské akční komedie jsem si pustil Poloviční šanci.První scéna starý Belmondo který prodává auta a mladá holka?Celkem špatný začátek,ne?Ale vydržel jsem to a udělal jsem moc dobře.Porotože je Poloviční šance naprosto fantastická akční komedie která krásně zkresluje jak to mohlo vypadat v rodině a jak to asi bylo mezi mafií a policií.Já dávám čtyři hvězdičky a to nejen za hlášky ale i za akční scény a za všechno.Belmondo i Delon už jsou sice staří ale v tomhle filmu dokázali že jsou stále ve výborné formě.Film má ještě povedený dabing kde česká televize přesně obsadila dva hlavní dabéry herců Belmonda a Delona a to Jiřího Krampola a Pavla Trávníčka. ()

topi

Dvě legendy francouzského filmu se po dlouhé době spolu opět sešli na filmovém plátně, aby nakopali prdel gaunerům rusky mluvícím, kteří unesli jejich dceru. Ta se jim připletla do života docela svérázným způsobem, kdy nikdo neví, kdo z nich je pravým otcem. Je to taková sympatická pocta oběma hercům, odlehčená svižným humorem. ()

rikitiki

Dva staří lvi a jedna kráska na ozdobu se scenáristicky klopotně dostanou do boje plného výbuchů, eskamotérských kousků a přidrzlosti. Je to děj plný klišé a omletých schémat, ale v tomhle případě se dají odpustit, protože staří lvi Bebel a Alain jsou právě těmi, kdo tahle klišé sami v mládí důkladně omleli, když byla ještě nová a právě zrozená. Příběh tuhle skutečnost reflektuje a právě na ni staví, což filmu dodává na roztomilosti a rošťáckému popichování. Dva stárnoucí bardi vzpomínají na svou filmografickou minulost nikoliv s přílišnou nostalgií, ale spíše s hřejivým úsměvem.  Film dává dohromady oblíbená francouzská témata: pozdní hledání otcovství, lehce politický thriller a ztřeštěnou krimi. SHRNUTÍ: Nejenom za let na žebříku pod vrtulníkem – Bravo! ()

ostravak30

Konečně se Čt uvolila vysílat i mladší snímky Jeana-Paula Belmonda a Alaina Delona. Staré klasiky obou běží na televizních obrazovkách pořád, ale ty novější snímky už nikoli. Film je napůl komedií napůl akčňákem a je to též připomínka nejslavnějších časů obou herců. Ti si ze sebe navzájem utahují a v ději se špičkují odkazy na starší filmy. Jedna z nich je i výlez Belmonda po žebříku visícím z helikoptéry. A zase to Belmondo, i ve více než šedesáti, dokázal. Děj filmu je sice zvláštní, protože dvojice si podmaní celou ruskou mafii, vyhodí do povětří kasino a to by museli mít tedy opravdu hodně výbušnin. Nemluvě o tom, že ruští zabijáci nedokážou ani jednoho z hrdinů zabít, zatímco oni kosí všechny podobně jako Chuck Norris ve svých starých filmech. Pro milovníky obou těchto nesmrtelných legend bude ale film jasná oddechovka, která určitě potěší různorodé smysly, když tedy nebudete příliš řešit dějovou nelogičnost. ()

• Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)
  • Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)