Lea má 7 životů

• Francúzsko Les 7 Vies de Léa (viac)

Lea objeví mrtvolu mladého muže, a když se pak sedmkrát probudí v 90. letech v těle různých lidí, pokusí se přijít jeho záhadné smrti na kloub a zachránit ho. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (8)

Lea má 7 životů (2022)

Lea má sedm životů není vůbec špatný počin. Je to tak trochu jiné krimi, šmrncnuté vztahy, láskou a hlavně cestováním v čase. Neřekla bych, že je průhledné a lehce předvídatelné, umí překvapit. Vizuálno je příjemný. Můj problém byl zejména v tom, že mi jednotlivé postavy moc nepřirostly k srdci a většinou mi nebyly ani sympatické. A taky jsem tam moc nevěřila té lásce. Věřím, že bych si to užila víc, kdybych si koukáním jen oživila postavy, o kterých jsem předtím četla v knize. ()

1. den (2022) (E01)

První díl dokáže zaujmout. Nevím proč jsem si myslela, že to bude hlavně sranda, ale kdepak. Tak se necháme překvapit, kdo zemřel a jak, popřípadě čí rukou.// Moje teorie (spíš tip) kdo si radši vytváří pouze vlastní,  tak dál nečte: Lea je dcera Ismaela a udělal to buď její otec nebo prarodiče. ()

2. den (2022) (E02)

Ok, přiznávám, že se moje teorie hroutí jak domeček z karet. :D Není to špatný, přijde mi to celkem originální. Akorát bych si teda radši prvně přečetla knížku. Tak nějak cítím,  že jako zpestření k už přečtenému, by mě to asi bavilo víc. 3,5* ()

3. den (2022) (E03)

Čachry machry. Popravdě bych v té chvíli asi taky moc nedomýšlela následky, kdybych měla pocit, že dělám dobrou věc. ()

4. den (2022) (E04)

Velká moc, velká zodpovědnost. Taky jsem doufala, že brácha dopadne líp. Akorát si myslím,  že si měla Lea počkat na trochu rozvinutější odpověď. A její máma mě fakt vytáčí. ()

5. den (2022) (E05)

Lea se nám rozjela. ()

6. den (2022) (E06)

Tak že by nakonec přece jen bráškové? Nebudu zastírat, u kdo a proč si mě autor slušně vodí. Velkým problémem u tohoto počinu je podle mě to, že nám předkládá jakousi jednostrannou osudovou lásku, které za mák nevěřím. Oběť! Já nebo ty? Volba - já nešťastná, co to chtěla skoncovat vs. ostatní budou žít (asi) lepší životy, by stačila. Jo a málokterá postava je sympatická. ()

7. den (2022) (E07)

Za mě super, neošizený zakončení. ()