Lea má 7 životů

• Francúzsko Les 7 Vies de Léa (viac)

Lea objeví mrtvolu mladého muže, a když se pak sedmkrát probudí v 90. letech v těle různých lidí, pokusí se přijít jeho záhadné smrti na kloub a zachránit ho. (Netflix)

Recenzie používateľa SoulAsAGem k tomuto seriálu (8)

Lea má 7 životů (2022)

Tak tohle vůbec není špatné, seriál upoutal mou pozornost i přes počáteční skepticizmus. Líbí se mi jak je zde originálně pojaté, jak vlastně hlavní hrdinka cestuje do minulosti a každý den je v těle někoho jiného. To, jak přesně se to děje však vysvětleno není a zřejmě je to pro děj irelevantní. Řekněme, že náramek na ruce nalezené mrtvoly fungoval jako jakési přenašedlo, dokonce tam tahle myšlenka někde zazněla. Samotné ovlivňování budoucnosti a né uplně šťastné vytváření dalších alternativních vesmírů rozhodně není žádná novinka, pro milovníky sci-fi obzvlášť. Občas mi překáželo neuvážené a nekontrolované chováni Lei, když například vykřikovala u soudu, po rodičích nebo konfrontovala policistku na pohřbu, stejně tak jako kamarádka stála za nic. Musím přiznat, že mě uchvátily lokace a celkový vizuál, působí dobrým dojmem. Zároveň oceňuji jak je vizuálně jemně rozlišený rok 91 a 21, áno je tam pochopitelně rozdíl 30 let, ale žádná divočina, přirozené, samozřejmě WHS, walkman, a bez mobilních telefonů samozřejmost, ale žádné super retro. Seriál jsem shlédla za dva večery a atmosféru se mi podařilo nasát, takže to asi tak špatné nebylo. ()

1. den (2022) (E01)

První díl se rozběhne docela rychle. V podstatě životem znuděná teenagerka, na jedné párty dostatečně pod parou a v osudové chvíli narazí na 30 let starou kostru kluka, se stříbrným náramkem. Zpočátku není jasné komu kostra patří, ale vše se změní, jakmile Lea večer usne a ráno se probudí v cizím těle mladého muže. Ano, 17.ti letý Isamel je ona záhadná osoba s náramkem, nalezená kdesi v kaňónu o 30 let později. Nejdříve nic nedává smysl. Lea zpočátku nechápe kdo je a kde se nachází, poté se snaží kontaktovat svého přítele když si však uvědomí, že se přenesla do roku 91 a její kluk se ještě nenarodil, začíná se smiřovat s tím, že už se ke svému starému životu možná nevrátí. Postupně potkává ruzné lidi a také své rodiče, kteří v té době měli kapelu a které součástí byl i Isamel. Druhý den, ráno se probouzí zpět ve své posteli a přehrává si, co se vlastně stalo. Lea nemůže Isamela a jeho osud dostat z hlavy a začíná se zajímat o to, co se vlastně stalo. Najednou její život dostává nový směr. ()

2. den (2022) (E02)

Další den. Lea se opět probouzí v jiném těle, tentokrát v těle své mámy. Zdá se, že její rodiče mají tajemství a zvlášt Leina matka neříká vše. Začína se zdát, že Isamel byl pro jeji matku více než jen přítel na což poukazují i přehnané žárlivé reakce jejího otce. Lea spolupracuje s detektivkou, která se snaží identifikovat tělo a přijít na kloub celému případu. Když Lea konfrontuje své rodiče zdá se, že otevřela Pandořinu skříňku. Společně se svou zatím skeptickou kamarádkou, se pokoušejí objasnit záhadu proč a jak se Lea vlastně každé ráno ocitne v minulosti a v jiném těle. ()

3. den (2022) (E03)

Tentokrát se Lea trochu baví, i když musí vyřešit pár nepříjemností. Když se však vrátí další den do svého těla zjištuje, že do osudu některých lidí nevědomě zasáhla až příliš a bude se snažit je napravit. ()

4. den (2022) (E04)

Lea se dozvídá, že Isamel byl zastřelen, jestli se jedná o sebevraždu ještě není zřejmé, ale odhaluje se, že jeho šance na šťastnou budoucnost se pomalu začínají hroutit a tak by pro to motiv měl. Dále se podíváme za další dveře jedné z Isamelových spolužaček z gymplu v jejímž příběhu uvidíme jasný příklad toho, že není všechno zlaté, co se třpytí. Přestože je Pyův otec hrubián a tyran zdá se, že Pye se agresi snaží předcházet a je jen obětí výčitek a psychického týrání svého otce. ()

5. den (2022) (E05)

V 5. Dílu v těle Patricie Lea zjišťuje, že to byla právě ona s kým měl Isa poměr, nikoliv její matka a je konfrontována neřešenými problémy, které Patrícia má všude naokolo. Když pod její postelí Lea najde zbraň, rozhodne se, že ji jako další hrozbu musí zneškodnit, ale aby více pochopila její vztah s Isem, rozhodne se ji v budoucnosti vyhledat a tak se vydá se svojí kamarádkou Romane, za starou hipísačkou do mrtvé zóny, někde v horách, aby se jí zeptala jestli zabila Isamela. ()

6. den (2022) (E06)

V tomhle dílu se Lea prozměnu dozví něco málo o svém otci. Romane napadne, že pokud se Lea pokusí Ismu záchranit, může tím ohrozit svou vlastní existenci a bude si muset vybrat mezi svým a Ismovým životem. Kruh podezřelých se zdá být uzavřený, ale stále není ani trochu jasné kdo vystřelí. ()

7. den (2022) (E07)

Osudný den, který se Lea může pokusit zvrátit nebo se naopak rozhodnout do něj nezasahovat. To se bohužel nepovede a přes veškerou snahu teď právě Ismův život leží v jejích rukou. ()