Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Mistickzz

A začalo to tak skvele. Skvelý Hanks, humorné a nápadité situácie, excelentný soundtrack, príjemné prostredie letiska. Všetko to nasvedčovalo na unikátny dojemný film, ktorý sa ale niekde zrazu zasekol. Detinská love story ma nejak nezaujala a film začal strašne stagnovať. Hanks bol stále dobrý, soundtrack stále vynikajúci, no film skĺzol do tuctovej polohy a mal som problém ho dopozerať. 68% ()

xaver

Zajímavý snímek se zajímavým námětem, i když tak trochu vykradeným z vynikajícího francouzského snímku Spadli z nebe. Nebo se nevědomky jedná o remake? Každopádně úřední šiml řehtá všude a nevzdává se. Absolutorium však zaslouží Tom Hanks. Byl prostě báječný. Má to u mě za 5, film samotný za 3, takže celkový umělecký dojem 4*. ()

Billie777

Velice příjemné pokoukání, nic extra ale je to milé. Původně jsem sice chtěla dát jen tři hvězdičky ale za roztomilého a skvěle hrajícího Toma Hankse a za konec, který překvapí, dávám krásné čtyři. ()

Benedygtus

Ach, jaka skoda toho konce. Prvni polovina je absolutne skvela, potom ale jakoby sami autori ztratili nit. Prevelika skoda, stacilo tak malo, vlastne jen to treba zkratit.. Jinak to je, ale prijemny a oddychovy film se znamymi tvaremi. ()

korndaddy

Samotný příběh Navorského, my přijde celkem zajímavý. Proč tam cpát další a další příběhy, které nejsou zajímavé a zbytek filmu tak působí spíše přeplácaně, než jak bych si od Spielberga s Hanksem představoval. Na city hrající konec je už v podobném snímku samozřejmostí. ()

Zagros

Terminál je taková filmová pohádka pro dospělé, která je řemeslně výborně napsána a natočena. K tomu má navíc dobře vymyšlené a obsazené postavy. Ty jsou sice jasně definované a černo-bílé, ale i tak se mně zalíbily. Ano je to relativně prostý příběh, který jede ve vcelku očekávaných kolejích a moc nepřekvapí. Přesto se na to příjemně koukalo a velmi se mi to líbilo. Spielberg a Hanks jsou zkrátka základ dobrého filmového koktejlu. Nakonec příjemný pocit z filmu dokázal potlačit mé výhrady a dávám čtyři hvězdy. ()

Loki_Six

"Okay, so let's say this bag of potato chips is Krakozhia and this apple is the Liberty Rebels. Okay? [smashes the bag with the apple spraying chips all over Viktor] No more Krakozhia!" ()

Loki_17

První polovinu filmu jsem si užíval, byla plná humoru,ale ta druhá polovina strácela atmosféru komedie, ale jinak skvělý film. ()

cab

Originalni film natoceny podle skutecne udalosti bohuzel ztraci ke konci dech. Krasne vykreslena odmerenost americanu k cizincum a nesmyslnost jejich prava, ktere je bez jakekoliv lidskosti a flexibilnosti. Oni totiz nejsou pani sveta, ale hloupi mamoni. Viktor jim to krasne dokazuje, jako muz s obrovskym odhodlanim dostat se na jeden den do New Yorku. Hanks podava jeden ze svych uzasnych vykonu. Jeho grimasy a anglictina jsou nezapomenutelne. 90% ()

loydd

Zhruba do poloviny je to docela slušná komedie s přesvědčivým Hanksem, jehož silný přízvuk a lámaná angličtina je kouzelná. Přehlížím to, že se za dobu pár týdnů naučí jakžtakž anglicky z turistických průvodců. V druhé polovině už to jde s kvalitou z kopce jež vyvrcholí "vyprávěním o hrdinovi", to je vrchol ubohosti. No nic. Čekal jsem, že se budu bavit o trochu lépe, ale i tak jsou to zasloužené *** Nebýt Hankse, tak je to bída. Promiň, Stevene. ()

Fanex

Ze začátku pro mě by docela nudný, ale pak sem si zvykl – trochu komedie tam bylo. Připomínal mi trochu Trosečníka, kde si Tom musel také poradit, jak přežít a využít svůj čas – i když tam se skoro nemluvilo. ()

cold

Spielberg je fachman pár excelance a když si tam dosadí Hankse, který umí zahrát skoro každého, tak můžeme očekávat dobrý film. Jenže zde je tu menší chyba. A to, že po druhé se již na tento film asi nepodívate a celkově jen tak zašumí a vyšumí. Není tu prostě něco tak silného, aby Vás to více připoutalo. Je tu sice snaha o nedokončení vztahu s Letuškou, což je sice trochu nezvyklé, ale žádná revoluce se nekoná. U něčeho jsem se zasmál (hlavně mě dostával ten indický uklízeč). Vychází mi z toho lepší průměr (což potvrdili i zde přítomní). Spilberg je dobrý filmař, ale scénář je už trochu slabší. :-( škoda ()

lonewolf

Velmi příjemné překvapení, žánrově podobný film jsem zatím neviděl. Nejvíce se mi asi líbily všechyn skryté věci jako lidské vztahy, životní cíle (kvůli kterému je vlastně v NY), osudy lidí ("Buchta" z Indie), poslíček rychlého občerstvení a vůbec všechny životní příběhy, kterých je tady opravdu hodně. Hanks a Zeta-Jones patří k mým oblíbeným, takže zde žádné proti nemám. Vyobrazení letištní atmosféry bylo dokonalé a velmi mě překvapil Spielberg, který ukázal, že umí i něco jiného než jen akční nebo hororový příběh. 4/5 ()

Hopper

Maestro, toto nad priemer veľmi nejde. V porovnaní s Catch Me If You Can vychádza Terminál po všetkých stránkach slabšie. Miestami sa dej neuveriteľne vlečie, humor je v maximálne ľahko úsmevnej rovine, samozrejme nechýba happy end vrátane prerodu "záporáka" (ak sa to tak dá nazvať) a celé jeho prežívanie a konanie na letisku je dosť nevieryhodné. Ostáva tak len sexi Catherine... Na Spielberga skrátka slabina. ()

Holina

Já prostě na tyhle romantické filmy (a hlavně ať mi nikdo netvrdí, že to není romantický film) nějak nesedí a je fuk jestli tam hraje Hanks nebo Schwarzennegger... ()

Greenpeacak

Chudák Hanks, vždy sa mu ujde postava, ktorá to nemá všetko v hlave poriadku. Ale je dobré si sem-tam pozreť film, v ktorom nie je milión počítačových efektov. Jedine čo by som tomuto filmu mohol vyčítať je jeho minutáž ( +-2hodiny), lebo človek sa už začne po 1 aj pol malinko nudiť. Terminál si podľa mňa zaslúži 95% ()

wosho

Terminál neměl točit a hlavní roli hrát Američan, ale opravdový cizinec-tím by dostal punc autentičnosti. Navíc film je nevhodně uchopen caprovském- pozitivním stylu. Netvrdím, že by byl Terminál lepší jako syrové drama, ale ona naivita je ubíjející (třeba jak se Viktor naučí anglicky je neskutečně hloupá jak arménská pohádka o ztracené koze). ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)