Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

Tuzinho

Další z hasičských filmů, který však vyniká naprostou realističností. Můžeme sledovat těžkou práci těch, kteří pomůžou i v těch nejhorších situacích. O detailnosti celého snímku svědčí i odborná praxe herců u hasičů. Klasicky je to o americkém hrdinství, ale zde je to zasloužené. V Americe si hasičů opravdu neskutečně váží a tento film je pro ně pouze odměnou a nahlédnutím pro obyčejného diváka, jak jejich život může vypadat. Joaquin Phoenix si mě zde naprosto získal svým nasazením. ()

Berry

U většiny hollywoodských filmů je někdy až protivné, že všechny končí dobře, i když je vám jasné, že by to tak ve skutečnosti vůbec dopadnout nemohlo. Něco jako pravý opak je Okrsek 49. Ale nečekejte žádný akční thriller, který je JEN o požárech a jejich hašení. Je to spíš příběh o životě Jacka Morisona... Takže: vzpomínky z minulosti, vtípky, hudba... To všechno je do sebe trefně zakombinované a výsledek je perfektní! Pokud jde o herecké výkony, není co dodat. Joaq Phoenix (kterého považuju za jednoho z "nej" herců vůbec) a John Travolta v hlavních rolích jsou výborní a kvalitu filmu ještě zvyšují. Trefně jsou taky obsazené vedlejší role (např: Robert Patrick byl ještě lepší, než obvykle a Jacinda Barrett, v roli Jackovi manželky, hrála taky dobře, i přes to, že u tohoto typu rolí hrozí, že ať dělá, co dělá, bude protivná-ona ne). Někdo tvrdí, že Okrsek nemá příběh. Já bych za sebe řekla, příběh má, ale není tu vyprávěný tím způsobem, jakým známe z ostatních ,,dojemných" filmů. Všechno tu začíná požárem (skvělým požárem), ve kterém se stane katastrofa ve chvíli, kdy se pod Jackem prolomí podlaha. No, a od té chvíle nám režisér ukazuje jeho život od doby, co přišel k požárníkům, přes dobu, kdy se oženil, až po to, jak se vlastně dostal do hořícího domu. A jsme zase u přítomnosti. Možná by na tom nebylo nic až tak zvláštního, kdyby to všechno nedopadlo tak, jak to dopadlo (a k tomu ještě hrála skvělá písnička ,,Shine Your Light"). Konec byl prostě natolik silný, že je u mě pět hvězdiček samozřejmost. Škoda jen, že měl film u nás tak malou propagaci. ()

Šmoula

Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl film z hasičského prostředí. Se začátkem filmu jsem byl docela spokojen, ale jen do doby, kdy jste se začali vracet zpátky v čase. Film postrádá špetku akčnosti, což u tohoto druhu filmu "trochu" vadí. Konec filmu by jste uhodli po pěti minutách. J. Phoenix nehrál vůbec špatně, ale po boku Travolty to není ono. Je sice dobře, že se nechce nechat zaškatulkovat u jednoho žánru, ale M. N. Shyamalan mu prospívá. Travotla nepřekvapil, ale ani nezklamal, jak je u něho zvykem. Film by byl perfektní, kdyby bylo prvních 5 minut propracováno a natáhnuto na 90 minut, takhle bohužel. ()

Puol

Ako pocta požiarnikom ich zamestnaniu a odvahe sa to dá akceptovať.Ako originálny zaujímavý filmový zážitok už nie. Okrsok 49 je len o správnych chlapoch požiarnikoch a za každú cenu sa snaží vycediť z diváka nejakú tu slzičku. ()

Tom44zKA

Tak filmy z hasičského prostředí sem nikdy moc nemusel... a abych na tohle kouknul, sem se musel taky chvíli odhodlávat... ale nakonec sem nelitoval... z řady jiných vystupuje už svou výpravou... - akce, proložená flashbacky. Film uměl nabudit atmosféru, mimojiné také díky hudbě... Tahle film mě mile překvapil... ()

Heroine

Takovýhle druh filmů nemám ráda. Působí to na mne jako propaganda. Docela dobré obsazení, ale ani Phoenix to nemohl zachránit. Podprůměrná podívaná pro znuděný zimní večer jako dělaná. ()

LaMangue

K hasičům obecně mám jakýsi osobní vztah, takže být dojatá (ve všech smyslech) jejich příběhy, to je něco pro mě. Drama, nějaká ta romantika i lehčí humor...Ano, schválnosti na stanici jsou prý úplně normální... Film zobrazuje blížící se konec a zároveň člověku dává pocit, že život nekončí. Navíc herci také nejsou k zahození ;) ()

Hubis_

U tohohle filmu mi vždycky na konci ukápne slzička.Krásný film o hasičích a o jejich těžké práci.Film obsahuje všechno.Napětí,akci a humor.Soundtrack na výbornou! ()

Hapretor

Nudné a nevýrazné. Nejhorší byla ta část, kde "balí" (+ komunikuje s ní v baru a má s ní pak děti, ...) tu hezkou ale blbou pipinu. Strašně dojemný až patetický konec tomu vůbec nepomohl. Jediná postava nebyla sympatická, natož Chulín Fénix. Snad nejhorší film o ohni, katastrofě, borcení baráku, zachraňování lidí, ... a o tom, že hrát si s ohněm se nevyplácí ... ()

helloween93

Průměrné a předvídatelné požárnické, ve kterém jsou divákovi naservírovány snad úplně všechna klišé od vztahu mentora-nováčka, přes konflikt rodiny x nebezpečí, smrt při plnění povinností až po povinný dojemný konec. Travolta hodně nevýrazný, a to ho mám jinak rád. 3* ()

Redbee

Film je použitelný snad jen jako náborový snímek pro potencionální budoucí hasiče s ukázkami, co vše se může stát pokud se přidají do řad hasičů. Film je plný typických amerických klišé, hlášek a končí naprosto nechutnou pro americkou kinematografie tolik typickou scénou. Film by dozajista byl mnohem lepší bez Travolty, který zde podal naprosto otřesný herecký výkon. ()

Amgis

Jednoznačně skvělý film. Doporučuji všem vidět u mě by se nejpíš dostal mezi 20 nejlepších filmů co jsem kdy viděl. ()

Barak

Hasiči jsou hrdinové - to je nám tu řečeno každičkou minutou.. a je to vlastně pravda. Život bojovníků s ohněm je zde vykreslen za pomoci Joaquina Phoenixe, který reprezentuje takového průměrného hasiče z požární stanice (to víte, kdyby jsme sledovali příběhy několika lidí, tak by to nebylo tak emotivní, jako příběh jednoho jediného - zástupce celku). Z celého filmu, který je ve stylu "hořící budova-úsek z Jackova (Joaquin) života-hořící budova" se chtě nechtě stává ohraná a nudící záležitost. Vůbec se to nesnaží nijak obměnit, všechno je tam na stejné brdo. (Spoiler) Pokud čekáte emotivní závěr, tak ten je docela dost špatný - akorát se z nás Travolta snaží vyždímat emoce za každou cenu, což nepůsobí nijak hrdinsky, nýbrž jako hodně nepovedený pokus. Hasiči jsou sice dobří chlapy, ale ono je to místy opravdu až moc nadhodnoceno a snaží se z těch lidí dělat velké muže, jedny z nějvětších jaké Amerika má. S hudbou, režií či hereckými výkony to taky není nic světoborného - a to nemluvím o maskách, které jsou naprosto odfláklé. John Travolta tam zachraňuje co může a místo aby mu Joaquin pomohl, tak se jen tupě tváří a za celou dobu se tam nedokázal pořádně ničemu zasmát - jen se hloupě šklebil. Trošku hloupé, ale v pohodě koukatelné.... 7.5/10 ()

Blaogranas

Na tenhle film jsem se díval jenom kvůli Joaquinovi Phoenixovi a nesliboval jsem si od něj žádný zázrak. To se mi také splnilo. Takový průměrný film. Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin a viděl jsem to tak na těch 60%, ale za závěr kdy při pohřbu nikdo nebrečí, a to ani Jackova rodina, a všichni s úsměvem tleskají, musím dát 50%, protože to mi fakt moc realisticky nepřipadalo. Vím, že film má oslavovat odvahu a práci hasičů, ale tohle bylo už trochu moc! ()

Razzor_82

"Zítra až se spustí poplach, znovu vyrazíme do akce." Pocta požárnickému řemeslu.. Příběh jednotlivce s podporou rodiny a kamarádů z práce. Herecké obsazení je velmi dobré. Joaquin Phoenix a John Travolta si udělají kvalitně svou práci. Film má lidskost i proudící emoce. Požární efekty jsou skvělé a není nouze o vkusný humor. 7/10 ()