Starostove starosti

• Česko Starosti starosty (viac)

Bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) a miestny inštalatér Handy Harrison (Ray Romano) stoja pred búrlivým súbojom o miesto starostu v mestečku Mooseport v Maine. Miestny inštalatér sa razom tak ocitne v stredobode záujmu nielen médií, ale celého národa, pretože sa odvážil kandidovať proti bývalému prezidentovi. Cole nemôže uveriť, že kandiduje spoločne s mužom, ktorý opravuje jeho toalety. Nech už vyhrá ktokoľvek, jedna vec je istá – toto mesto je pre oboch mužov príliš malé! (TV JOJ)

Pishin

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne. ()

golfista

Lehce nadprůměrná komedie, která mě ale docela slušně pobavila. Snad proto, že mám rád "Raymonda" i Hackmana, "nechutných" vtípků je tu minimum, Marcia G.Harden je výborná a jako jeden z mála dokážu ocenit i golfovou hantýrku :) ()

Djkoma

Sympaticky odlehčený souboj bývalého prezidenta USA a jednoho obyčejného "trouby" z Mooseportu. Je fajn vidět film, v kterém si herci své postavy užívají, i když jejich výkony nebudou směřovat k žádným oceněním, ale čisté potěše bavících se diváků.¨Osobně jsem se bavil tak akorát, žádné zbytečné trapasy se nekonali, ale humoru mohlo být určitě ještě o trochu víc. V televizi však podobný film neurazí, do kina bych ho nepouštěl. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jednou politikem - navždy politikem." Pokud se utká bývalý prezident USA s instalatérem o místo starosty v Zapadákově, tak budu volit prezidenta. Instalatérů je totiž málo a on by mi těžko po zasedání zastupitelstva šel spravit odpad. Navíc není třeba kazit další čestný charakter politickou zkorumpovaností, ale dobře. Tohle je prostě romantická komedie a jedná se tedy o řemeslníka fiktivního, takže mu mohu fandit a užít si s ním pohodový volební boj vedený v golfových rukavičkách. Volte Handy Harrisona! ()

viperblade

Příjemná, pohodová a sympatická komedie, ve které převažují (naštěstí!) ty dobré vtipy nad těmi horšími. K tomu si připočtěte špičkové obsazení (je to vlastně poslední film Genea Hackmana) a vyjde vám opravdu pohodová komedie. A ani mi nevadil ten závěrečný patos. 70 %. ()

castor

Když už se legendární dvojnásobný držitel Oscara Gene Hackman v posledních letech objevil na stříbrném plátně, tak jen v rozporuplně přijatých komediích. Zázraky už snad nikdo nečeká, ale bylo by fajn, kdyby přišel nějakej pořádnej producent s pořádným scénářem, oslovil nějakého režisérského mistra a celý ten filmový balík donesl Hackmanovi před dveře.. Pak bychom mohli na tuhle blbůstku s potěšením zapomenout!! ()

MMR

Prezident vs Instalatér, kdopak že nám asi ty volby vyhraje? Nechte se překvapit. Já se celkem v pohodě bavil a několikrát se zasmál. ()

Xmilden

Příjemná milá komedie, ve které bojují o pozici starosty údržbář proti exprezidentovi. Salvy smíchu se nekonají, ale častý úsměv bez problému vykouzlit umí. 60% ()

Jamal

Je to celkem příjemná komedie, kde můžeme vidět v roli prezidenta usilující o mandát starosty Gena Hackmana. Jenže přes oblíbenost tohoto prezidenta se vše komplikuje a téměř neznámý kandidát se stává velmi silným protivníkem. Ke všemu se nejen bojuje jen o křeslo starosty, ale také o ženu, kterou se snaží zaujmout právě prezident, jenže tato žena chodila do té doby než přijel s protikandidátem. Aby toho nebylo málo tak na pomoc kandidáta přijede bývalá žena prezidenta a opustí ho dlouhodobá rádkyně, která shodou okolností chce být s prezidentem více intimně. Mimochodem herečka Marcia Gay Harden. si asi brousí zuby na prezidenty, jak již v nedávném filmu Hledáme Ydol. ()

Snorlax

Nevtipná nuda, na kterou se vážně nedá koukat. Jestli v tom filmu někde byl humor, zůstal mi velmi dobře utajený. Převažuje pocit otrávení a smutek z toho, do jak trapné role se Hackman nechal uhovořit. ()

nash.

Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje. ()

WANDRWALL

I starosta má starosti. Na tom není nic divného. Ale starosti starosty, co řeší v tomhle filmu jsou příjemné. nebojte se na ten film podívat. ()

Sifaka

Dnes jsem to viděl podruhé a bavil jsem se stále velmi dobře, vtipná komedie,která ukazuje svět dvou naprosto protikladných lidí,zvyšuji ze 3 na 4 *,i když bych tomu nejraději dal 3,5* . Hackmana mám rád a této komediální role se zhostil se ctí. ()

Damiel

Starosti starosty sledují typickou šablonu americké komedie, kde už předem více méně tušíte, jak to dopadne. Je tady i několik samoúčelných motivů (naháč běhající po ulici), které děj nijak nerozvíjejí a jsou tam jenom pro "zasmání". A samozřejmě nechybí přeslazený závěr, kdy všechno do sebe zapadne jako dokonalá stavebnice. Ale budiž, s vědomím, že se nejedná o žádné umění á la Fellini, se dobře pobavíte. ()