O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Greg25

Má to být typicky americky reálné (rozuměj nereálné, takhle by se v životě nikdo nechoval) a taky to je. Je to typická pohádka z chudší bohatší vrstvy s velkým "barákem" a vlastním bazénem na "dvorečku." K tomu jsou tam téměř všichni mladí, což o to, ale všichni jako v podobných seriálech mají ideálně štíhlé postavy, hezké tvářičky bez jediné chybičky. Nikdo nemá nadváhu, nikdo nenosí brýle, nikdo není moc vysoký nebo moc malý, zkrátka takový sladký americký sen v dárkovém balení, který jakoby Vás vybízel jen si kousnout, až na to, že to jablko je spíš trpké než sladké. A způsobí Vám spíš nechuť než chuť k tomuto seriálu. Důvody proč dávám dvě hvězdičky jsou dva, první zní, stále je to lepší než řada amerických seriálů určených pro náctileté a telenovely to stále vysoce a s přehledem převyšuje. A ten druhý důvod je dvojitý - jsou to "herci" B.McKenzie a Adam Brody, ti dva se mi nějak zvlášť nelíbí, ale jejich výmluvná gesta a špetka humoru je to co tomuhle seriálu zvedá laťku na 2 hvězdičky. Pro tenhle seriálový výtvor jednoznačně platí - více humoru a méňe vztahů a mohlo to být lepší. ()

nikoletkaa

4 hvězdičky za epizodu 14 z 1. řady, scénu se Sethem a Summer alá Spiderman, skvělé písně a za to, že jsem si každou sobotu natáčela budík na 7:50, aby mně neutekl ani jeden díl :) ()

sedlo03

Tenhle seriál jsem si nechal ujít v TV a ted, když mám čas, sem si řekl, že si ho pěkně vychutnám v originále. 1 SÉRIE - Newport Beach musí být určitě skvělé místo, ale je tu dost nevychovaných malých hajzlů, kteří vám umí pěkně zkomplikovat život, obzvláště, pokud jste Ryan a pocházíte s China, naštěstí tu vždy je jeho step brother Seth a ochotní a laskaví opatrovníci Kirsten a Sandy, kteří jsou prototypem správně fungujícího manželství po 20 letech. Marissa a Summer, jako dvě nejžhavější buchtičky z celého okolí se samozřejmě z nebezpečným Ryanem seznámí a spolu se Sethem všichni prožijí mnoho dobrodružství, na které jeden život nestačí, a to jsme pouze u první série. Sranda, sex, drama, Mischa Barton - ano vyjmenoval jsem vše podstatné. Po první sérii 80% //2 SÉRIE// Ve znamení pozvolně klesající kvality, ovšem je zde tolik potencionálu, že to tak vůbec být nemuselo. Nevyužitého potencionálu a co se mě týče, hodně mě zklamala dějová linie Alex a Marissa. Uvidíme co přinese další série, moc originality jsme v té druhé neviděli. //3 SÉRIE// Tvůrci se snaží udržet kvalitu a musím říct, že se jim to celkem daří, samozřejmě postupně to může začít trochu nudit, ale mě drama Seth - Summer prostě baví, vtipně přidaná postava Taylor, která přináší něco nového. Co mě ovšem nesedlo byla postava Johnyho, ten kluk byl zvláštně normální a "cute", až mi na tom přišlo něco slizkyho. Konec série jsme obrečel. Zůstávám na 4* //4 SÉRIE// Dějová linie Seth a Summer mě začla trochu nudit a vztah Taylor s Ryanem mi prostě nepřišel správnej, nebylo to, s čím tahle show přišla a po smrti Marissy se mi zdá, že tvůrci neví, kam se vydat, proto je to asi poslední sezóna tohoto seriálu. At už byla tahle série jakákkoliv, mé hodnocení to nezmění, pro mě O.C končí 3 sérií, ptž to co jsem viděl v posledním (16) dílu, bylo na odpad. //POSLEDNÍ DÍL// Blbost, neuvěřitelně nereálny a naprosto mimo nápad, s kterým tahle show přišla a nejvíc mě nasralo, že Ryan by šel ve stopách Sandyho a vzal do péče dítě - I mean WTF???? Neumíte nic originálního??? Špatny- //CELKOVÉ HODNOCENÍ// 1-3 série 4* - pravé O.C 4 série plus konec - 2* ale do mého hodnocení to započítávat nebudu. Děkuju za příjemnej zážitek, až na konec jsem si to skutečně užíval ()

Florfila

Teleblbela pro mladý o mladých, zhýčkaných a rozežraných a o jejich ještě rozežranějších rodičích. Takový časobijec v meziplanetárním prostoru. ()

Zeek odpad!

Jsou špatné seriály, proti kterým nic nemám, ale také jsou špatné seriály, jako třeba tenhle, ze kterých je mě úplně na nic. Zlatej Dawsonův svět, seriál podobného druhu, ale je to úplně o něčem jiným. Někdy bych chtěl mít život, trápení a problémy jako mladí lidé v O.C. Toto opravdu není závist, ale o čem je tenhle seriál? ... Jedno se ale musí nechat, Mischa Barton je mooc pěkná herečka. Moje hodnocení: Odpad !!! ()

Darth Vader

Nemůžeme čekat, že u filmů pro pubertální děti pochytíme nějakou moudrou myšlenku. Já se na tyto seriály koukám abych si odpočinul a nepřemýšlel... kouknu se na krásný kočky a sem tam pochytím slušný soundtrack. Celkově jde v těchto seriálech o ho*no, ale o to přesně se mi jedná!... Zhlédnuta 1. série 65% ()

Mallyyy

V mladí (13-15) jsem to baštil hafo :). Nyní jsem si to stahl a taky se to dalo. Tenhle seriál nabizí asi nejvíce krásné holky (Mischa Barton a Rachel Bilson), život boháčů(méně zajimavé). skvělého Adama Brodyho alias Setha ( komixovej profík :D) a nějaké ty vztahy, které se neustále mění---- změna je život:). PS: Já tu Summer prostě žeru!!!! ()

koniklecka

Pro mě je to sympatický seriál, který sice není ničím výjimečný, ale prostě odpoledne bez něj je o dost nudnější. Občas jsou tam takové nenápadné malé vtípky (většinou od Setha), kterým se o to víc musím smát a možná vznikly opravdu náhodně. A po celém dni ve škole, kde musím koukat na ty "xichtíky" se ráda podívám na dva hezké kluky :)) SPOILER:Jen po tom, co zemře marissa už to za moc nestojí.. Btw: Písnička California od Phantom Planet se stala jednou ze stálic na hudební scéně mého wmp :) ()

lu-cinka

A klidně jsem kvůli tomu vstávala ráno o víkendu, abych se mohla dívat. Taky bych chtěla být tak bohatá a být architektkou a postavit si svůj palác snů. Nebo aby mě adoptovali bohatí lidé.. bla bla bla. žádné složité charaktery postav - co od takového seriálu také čekat, když je jen další v řadě stejných nebo jemu podobných. A přesto jsem kvůli tomu vstávala, abych mohla vidět další a další díl. A díky Summer, Oliverovi a Johnnymu dávám 4* ()

SidneyP

Pokud si chcete pustit seriál, který vás ohromí svou někdy i přehnanou logičností, tak si O.C. ani nestahujte. Ve skutečnosti je tohle "hlupota jak sviňa" a stát se tohle všechno (ehm... předávkování práškama, postřelení bratra od svého přítele, problém s pitím, autonehody, pokus o znásilnění atd.) lidem kolem mě, tak bych celkem asi čuměl. Tady jde jen o to, jak moc se u tohoto seriálu dokážete odreagovat - vypnout - a neřešit věci, které jsem tu už vypsal nahoře. Ideální je si ho pustit v létě, to se aspoň víc dostanete do tý pohody celého tohoto díla - holky, chlast, moře, teplo,... Takže, zatímco první série jsou někdy tak přehnaně stupidní a postavy se prostě chovaj jak typičtí sedmnáctiletí puboši, ta poslední je zas až příliš dospělá. Co si z toho vzít? To ať si každý přebere sám. Ale stejně to je a asi ještě dlouho bude moje srdcovka... První série: 90% (hodně se mi líbí příběhy, které se v této řadě odehrávají, plus i změny některých postav - Luke -> na začátku hajzl, od poloviny už přijatelný člověk... nebo třeba Summer... a samozřejmě i vztahy [spíše kolem Setha])... P. S. - Neskutečně mě sere věčně ubrečená Marissa... Druhá série: 75% (rozjezd naprosto bombovej, ale s přibývajícími díly se to začíná už moc zamotávat, vzniká mnoho milostných i problémových trojúhelníků, čtyřúhelníků a více -niků... prostě nevidět tak 3 epizody, tak jsem totálně ztracený)... Třetí série: 60% (ukecaná Taylor, neustálé tahanice mezi Sethem a Summer, Marissa se čím dál tím víc chová jak spratek - potápí se to už hodně dolů)... Čtvrtá série: 50% (pár epizod a momentů dobrých, zbytek už totální sranec rozmázlý na zdi)... celkově: 70%. ()

Shredo

Nemôžem si pomôcť, ako teeneger som všetky série žral aj s navijákom (hlavne kvôli Marisse Cooperovej mojej platonickej láske). Áno miestami detinské, stupidné scenáre, absurdné zvraty. Ale ja som to tak nejak delil a ignoroval. V podstate postavené na podobnej báze ako Beverly Hills. A nejeden z nás si prial byť ich súčasťou a žiť aspoň na chvíľku bezstarostný život rozmaznaných californských deciek. Húf krásnych herečiek a k tomu perfektné soundtracky. ()

Amgis

Už ani nevím jak, neměl jsem to vytipováno, ale zrovna když jsem se díval na TV (Markíza-Slováci) tak dávali první díl O.C. A hned první díl mě něčím oslovil, hnedka jsem si našel kdy bude další díl a tak to jelo dlouhou dobu v kuse, pár dílů mi sice uteklo, ale pak jsem dostal na něj takou malou závislost. Ten seriál se mi líbí protože zastihuje život zbohatlíků v Californii, kteří žijí jako my a ukazuje cennost rodinného života. Kromě dobrých, krásných chvil se objevují i ty horší. Já osobně jsem se dostal tolik do děje, že když dnes dávali na Markíze poslední díl 3. série, tak mi bylo smutno, že další nedělní rána už nebudou tak příjemně ztrávená. ()

ex.it

Nebráním se tomu, když v televizi nic jinýho není, ale sama bych to nezapla. Přecejen mi tyto rádoby teen seriály přijdou všechny stejný. ()