Případy mimořádné Marty

• Česko Mimořádné intelektové nadání (MIN) (pracovný názov)
Česko, (2022–2024), 15 h 49 min (Minutáž: 49–60 min)

Tatiana Dyková, Roman Zach, Anita Krausová, Jiří Svoboda, Matěj Hádek, Táňa Malíková, Jan Novotný, Matyáš Pekárek, Andrej Polák, Monika Zoubková (viac)

Marta (Tatiana Dyková) je neskutečně inteligentní a velmi osobitá žena postrádající respekt k jakýmkoliv autoritám. Dalo by se říct, že pořád prudí. S policií nechce mít za žádnou cenu nic společného. Když jí však, díky její neovladatelné touze zasahovat do věcí a posouvat je geniálním a neotřelým způsobem kupředu, policejní náčelnice Klára Hořavová (Anita Krausová) nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd, nakonec po krátkém váhání přijme. Spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) a jeho týmem začíná s osobitostí sobě vlastní rozplétat komplikované případy vražd. Výměnou za své postřehy žádá jediné: pomoc policie s vyšetřením starého případu zmizení jejího přítele Romana, otce její dcery, který se ztratil neznámo kam před dlouhými patnácti lety. (TV Nova)

herr_carter

Viděl jsem teda jenom dva díly, ale musím říct, že příjemné překvapení. Podle ukázek jsem nečekal vůbec nic, realita byla ale poměrně potěšující. Dyková v padnoucí roli bláznivé, šíleně se oblíkající soukromé vyšetřovatelky, opatřená šestým smyslem a výbornou dedukcí. Její věčné špičkování a hecování se Zachem patří k tomu vtipnějšímu na televizních kanálech......................moje hodnocení  = 6 z 10. ()

Anet21

⚪️V mnohom skoro totožné ako slovenská verzia, málo vlastnej invencie, chápeme, že je to licencia, ale zase nakrúcať seriál skoro totožne 1:1, to už je prepal. Dyková o dosť horší casting ako Pauhofová, predsa len, pôsobí neskutočne zostarnuto, rovnako Zach už evokuje dojmom skôr staršieho pána. Slovenská verzia celkovo pôsobí dynamickejšie, dokonca majú postavy aj trochu lepšiu chémiu.⚪️Inak v tejto verzii pre pamätníkov pobavilo angažovanie herečky, inak českého internetového memu minulej dekády Nicky Tučkovej ,,I'm not b*tch, I wanna be rich..."⚪️ ()

kajas

V záplavě kriminálních seriálů na všech českých televizních stanicích už není jednoduché se vyznat. Tatianu Dykovou jsem ale dlouho v ničem neviděla, a tak jsem strávila osm hodin ve společnosti excentrické a mimořádně inteligentní uklízečky Marty, která se víceméně náhodou stane konzultantkou na oddělení vražd. A vlastně to nebylo vůbec zlé. Jako oddychovka při vaření značka ideál. ()

hermiona

Tak jak jsem kdysi měla Tatianu ráda, nyní už mám "přetatianováno" a je mi čím dál tím nesympatičtější. V této roli mi tak šla na nervy, že víc to už ani nešlo. A IQ 160? Tak na to mi nesedí už vůbec. Podobně to mám i s Romanem Zachem - jeho obliba u mě prudce klesá s každým dalším seriálem. Tohle mu fakt nesedlo. ()

William_ odpad!

Nudný, nevtipný, prvoplánový a nezábavný seriál s přehrávající Tatianou. Jsou herečky které toho dokázaly dost a už si nemusí nic dokazovat. Mezi ně v našem českém rybníčku řadím i Tatianu Dykovou, která byla dle mého ve svých nejlepších hereckých letech v období od 1999 až do roku 2007. Proto nechápu potřebu ztrapňovat se v trapných, nudných, ubohých a nevtipných projektech jako je tento. Bylo utrpení sledovat, jak se kdysi oceňovaná herečka ztrapňuje v tomto odpadu, který absolutně vůbec nemůže konkurovat nedělní nabídce ostatních TV hráčů. Jak Smysl pro tumor od ČT, tak Sedm schodů k moci od Primy jsou kvalitativně a především herecky o 4 parníky jinde. Smutný downfall Tatiany Dykové (kdysi Vilhelmové). ()

• Při záběru na obličej mrtvého muže Strnada mrtvý muž mrkne. (nedy77)
  • Zobrazená zápletka s otravou jedem exotické žáby pralesničky je nesmysl, jelikož jejich jedovatost souvisí s metabolismem přijímané potravy v přirozením prostředí tropického (pra)lesa. V našich podmínkách chované žabičky vzhledem k odlišným parametrům dostupné potravy jedovaté nejsou. (Petsuchos)