Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

Hapretor

na zabití času fakt dobré ... některé postavy jsou tady fakt mírně řečeno ujeté ... ale asi o to víc to je zajímavější ... já bych ocenil víc akce a střílení a víc přepadů ze zálohy ... než jen kecání a snažení se o vykreleslení charakterů, které jsou mi mírně řečeno úplně u zadečku ... SAS ... to je banda pěkně tvrdejch chlápků ... jak si je představuji ... ne jen psychouši, co se rádi perou ... trochu degradace pane Rytíři ... ne ?! ()

Killingjoke

"Kdo se odváží, vítězí", doslovně okřídlené motto těch největších a nejnádhernějších parchantů, kteří se zrodili na skutečných bojištích 2.SV v severní Africe. Motto mužů rekrutovaných z rváčů, pijanů, násilníků, v jejichž hrudích však bilo obrovské srdce a odhodlání zasadit nepříteli bolestivý úder, který by mohl přispět k obratu ve válce... Paráda! Musel jsem si dát všech 6 epizod na jeden zátah. Steven Knight stvořil po Peaky Blinders další drsný chlapský seriál ve kterém se skloubí skvěle napsané postavy, výtečný příběh, atraktivní prostředí a neskutečně podařený casting. Konzervativní momenty jsou často prostoupené chlapáckým humorem, který zde však vůbec nepůsobí trapně a je vybalancován dramatickou linkou, která s úctou nechá připomenout, že válka je neskutečné svinstvo plné nevinných obětí a neexistují v ní žádní vítězové. A do toho všeho ještě tu a tam říznou slavné rockové vypalovačky... Miluju téma vzniku SAS. Četl jsem knížky, četl jsem komiksové zpracování. A proto pro mě příběhová linka nebyla až na detaily nijak překvapivá. A přesto nebo právě proto jsem si seriál neskutečně užíval. Prožíval ten příběh už po několikáté, příběh který se mnohdy může jevit jako smyšlený, avšak z většiny založen na skutečných událostech, které vedly k obratu války v severní Africe a Středomoří. Nezbývá než doufat, že přijdou další série, protože osudy SAS za 2.SV ještě přinesly spousty dalších zajímavých událostí... ()

kondor77

Parta mladíků je naverbována do skutečných válečných akcí. Moc se mi líbil ten mix romantismu s naturalismem. Né vždy je všechno fér. ()

stanyslaw

prosím vás, jak tam psali v úvodu, že je to podle skutečnosti, tak to mysleli tu scénu, jak jede 5 džípů po letišti a střílí z kulometů a každá kulka zlikviduje jedno letadlo tak, že ono vybuchne a rozpadne se? ()

ER

Zrod legendárního pluku SAS v podání S. Knighta a hereckého ansámblu vypadá parádně. A vcelku i věřím, že to byla solidní banda, která vydržela 15km pochod bez vody v rozžhavené poušti. Jejich jedinou radostí byl rum a zabíjení fašistů, ale děj se nevyhýbá ani pikantním scénám jako je setkání s Winstonem Churchillem. Po úvodním rozjezdu a seznámení se s postavami začne být "veselo" i na bojišti. A jak jsme v každé epizodě upozornění, tak jde pořád o skutečné události. Nezbývá než doufat, že bude druhá řada. ()

bearmeedek

Nádhera. Jak už to v podobných případech bývá, malá uveřitelnost, ale je to podle pravdy. Největším plusem je, že minisérie není natočena jako zběsilá válečná akce, ale jedná se o pravý film, se vším všudy. Dalším plusem je, že je to natočeno v hezkém retro duchu, s kvalitou skoro velkofilmu. Je to samozřejmě chlapácké a doplňuje to klasická rocková hudba, např. AC/DC při jízdě kolony aut v poušti. Což nevylučuje jazz v baru v Káhiře. Protože se to odehrává v Egyptě a pohled na vojenský tábor pod pyramidami je taky dost nevšední. Já jsem dal na jeden zátah a nebránil bych se další sérii, protože konec to úplně nevylučuje. ()

Inozuka

Vznik SAS vyprávěný bandou pankáčů na amfetaminu. Chvíli jsem si na mix punku a dixielandu musel zvykat, ale pak jsem mu přišel na chuť. Ono je to nakonec dost originální a vskutku geniální nápad, protože skvěle vystihuje nastavení členů této speciální jednotky britské armády a jejich veskrze odmítavý postoj k autoritám i konvencím. Paddy Mayne a David Stirling vystiženi fakt přesně, stejně jako vztah mezi nimi. Velké plus i za autentickou výstroj a výzbroj i za zmínku o LRDG. Těším se na další sérii. ()

J.e.r.e.c

Byl jsem zvědav, jak to Knight pojme; jestli půjde cestou vyšlapanou stylově nehorázně přepálenými Peaky Blinders, nebo se bude držet spíš při zemi. Platí druhá možnost, a i když chápu, že autorům se nechtělo přehnaně estetizovat brutalitu války, mě by taková verze nejspíš bavila o dost víc: zpomalovačky vybuchujících letadel a kanystrů benzínu nebo patron létajících ze závěru samopalu, do toho krev stříkající z masakrovaných nácků a fašounů, granátem utržené končetiny ladně plující vzduchem a to vše poháneněné tím sympaticky dunícím oldschool metalovým soundtrackem, ovšem s volume ještě víc doprava… Ok, teď jsem se na chvíli zasnil, ale v kombinaci s realisticky působícím zbytkem by z toho vylezl kurva nářez! I tak je to samozřejmě hodně v pořádku. Mám rád tyhle hodiny zábavného dějepisu, kdy člověk prožije dobrodružství v exotických krajích a leccos se přitom dozví. Líbí se mi příběh o třech charakterově totálně odlišných kamarádech, kteří se rozhodnou otočit průběh války tím, že budou porušovat všechna možná armádní pravidla. A já, ještě než začnu študovat, jak to bylo doopravdy, si s nimi milerád vypiju tenhle koktejl odvahy, snílkovství, paličatosti, šílenství, ale i poezie (a nejen té veršované). Víceméně jediná významná výtka směřuje k otevřenému konci a potenciálnímu protahování série do heilelujá, na tyhle nedokončené příběhy začínám být alergický jako Paddy Mayne na německy mluvící vojáky. 75 % ()

dogma97

Marvelovské komiksové pojetí napovídá zaměření na jednodušší cílovku. Bezradné lidstvo je v nouzi nejvyšší odkázáno na drsnou partu rebelů, neuznávajících jakýkoliv společenský řád a konvence. Zběsilou akci za doprovodu energizující hudby střídají scény ze základny plné kchůl chlapáckých hlášek, občas se zjeví i svůdná Mata Hari ve francouzských službách.  Taková produkce a tak chabý výsledek... (hodnoceno po S1) ()

Mamlas

V několika prvních dílech se prakticky nic nedělo, ke konci se to zlepšilo. V těch mnoha postavách jsem se trochu ztrácel, hodně vaty a moc a moc zbytečného kecání o kokotinách, sem tam aspoň ta trocha akce. Mohlo to být celé jeden dobrý průměrný celovečerák na 90 minut, bohatě by bylo kde stříhat. (31%) ()

adakraj

Sakra dobrý seriál, plný vtipných hlášek. První díl mne moc nezaujal, ale pak se to začalo dobře rozjíždět. Skvělá historická minulost SAS, zasazena do průběhu druhé světové války. Chtělo by to více takových seriálu, aby jsme si uvědomili, jak některé jednotky musely bojovat proti nepřátelům. Velké plus je také určitě za mne rocková hudba v pozadí. Dále se mi líbí rozmanitost postav. Já jsem si oblíbil Paddy Mayne. Jeho nenávist ho žene kupředu. Některé hlášky z filmu: - Pane, povolení krást darované potravinové příděly od Australanů. - Povolení uděleno. "Mám tě rád. Víš proč? Protože když ti řeknu vtip, budeš předstírat, že je vtipný." - Komu patří, pane? - Toto je britská armáda. Nikdo nic nevlastní, nikdo nic neví, nic není jisté, nic není takové, jak se zdá, a cokoli, co máte v rukou, patří vám. - Jaké jsou šance na přežití? - Deset procent. Seriál 9,5 z 10 ()

DJ Kritik

Dobre spracované a priamo podané dielo o vzniku SAS. Ak je len polovica z toho pravda tak odvaha je na takéto činy málo. Tu treba skutočne veľkú dávku šialenstva. ()

Oxyuranus

Hodně nezvládnutý cool pokus o zobrazení založení SAS. Já jsem o tomhle počinu četl něco na internetu a hodně jsem se na to těšil. Už když jsem viděl parádní plakát, který evokuje, že se opět půjde v jiných vodách než průměrnosti.  Jenomže ono je to asi ještě horší. Hraje tu sice supr hudba, ale co z toho když Motorhead a jejich The game vám vaří do uší při jízdě automobily v poušti. Ooooo z toho mi v uvozovkách svrbí bradavky. Jednoduše nuda. Herecký ansábl je nesympatický a klipovitost celého dílka předznamenává to, že seriál nedokáže vyprávět ucelený příběh. Žádné napětí, emoce, nic se ve mně nehnulo. Jen parta nesympatických machos, kteří říkají filozofická moudra. Connor Swindells nebo alespoň jeho postava je těžce nesympatická rádoby hláškující a uvědomělá. Ale těch psycho postav nesympatických je tam mnohem víc, jen jsem líný je všechny vypisovat. Hodně promarněná šance. ()

mata77

Knižná predloha musí byť geniálna, ale skvelú prácu odviedol aj scenárista. Uťahovať si z tak vážnej veci, akou je svetová vojna, je úplne iný prístup, ako to bežne vídať vo vojnových dielach ale fakt nekecám, rehotala som sa veľmi často a niektoré pasáže si púšťala opakovane. Hudba na výbornú. Kamera a strih dotvárajú celkový obraz, pridávajú situáciám aj adekvátnu vážnosť a ešte viac zvýrazňujú fakt, že bez onoho otvoreného šialenstva by jednotka nemohla fungovať. Hneď ale dodávam, že tento seriál nebude príjemný pre divákov, ktorí neznesú čierny humor na pozadí krutosti vojny. ()

Gig

Seriál ne každému může vonět. Je to taková kombinace Hanebných parchantů, Bratrstva neohrožených, Jak jsem vyhrál válku. Seriál se sám bere s nadsázkou, ale i krutostí. Kdo to neumí pochopit a bere ho vážně nebo bere se vážně, tak ať to ani nesleduje. Satira není pro každého. Navíc je tu krásný otisk tvůrců Peaky Blinders. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb