Volodymyr Zelenskyj

(TV film)
  • Francúzsko La Story Zelensky (viac)

Jak se herec a komik, ke všeobecnému překvapení v roce 2019 zvolený prezidentem, stal hrdinou ukrajinského odporu ve válce, která mění svět? Na to se pokusíme odpovědět v dokumentu, v němž budeme sledovat příběh Volodymyra Zelenského, od jeho hereckých začátků přes zvolení prezidentem až k okamžiku, kdy se v několika málo dnech stal jednou z nejobdivovanějších světových hlav státu, zároveň však i cílem k likvidaci pro Vladimira Putina. Volodymyr Zelenskyj se narodil v roce 1978 v Krivom Rihu, v průmyslovém městě na jihovýchodě Ukrajiny. Vyrůstal v obyčejné sovětské rodině. Matka byla inženýrka, otec učitel informatiky. Rodiče chtěli mít z Volodymyra advokáta, on však toužil po něčem jiném – lákalo ho jeviště. Zelenskyj dospívá v období po rozpadu Sovětského svazu, může tedy plně poznávat západní kulturu. Na kytaře se snaží zahrát oblíbené kousky anglického rocku, ale především si dokola pouští kazety s britskými komiky. Oblíbil si skupinu Monty Python a sní o tom, že se jednou stane ukrajinským Benny Hillem. Jen co dosáhne plnoletosti, účastní se pořadu KVN, televizní soutěže populární už v dobách Sovětského svazu, vysílané už od šedesátých let. Soupeří v ní družstva složená z herců, předvádějí komické scénky a improvizace, které následně hodnotí porota. V pořadu vystoupil se skupinou „Kvartal 95“, tvořenou kamarády z dětství. Kvartal 95 ovládl na přelomu milénia ukrajinskou humoristickou scénu postsovětskými estrádami a dalších deset let rozesmával k slzám celou zemi lidovým, nenáročným humorem, v němž se využívá pantomima, groteska vycházející z komiksu a nejroztodivnější kostýmy pštrosů, pasáků či krasobruslařů. Zelenskyj se stává nejpopulárnějším ukrajinským komikem... (Česká televize)

Wyrdas odpad!

Abych nebyl jen negativní, je to vcelku zdařilý obrázek jeho života - před tím, než se dostal do politiky. Pak už je to až trestuhodné přepisování skutečností. Je vidět, že tvůrci jsou tvrdými zastánci tohoto pána a nechali se opít svou vlhkou představou jeho až antické hrdinskosti na úkor skutečného dění. Tohle neberu jako životopisný dokument, ale jako čistou propagandu (popřípadě sci-fi o alternativní realitě, kde je na něm vše sluníčkové). Před válkou každý věděl, že v Evropě nikde není taková korupce, tolik oligarchů a tak obrovské potlačování práv menšin, jako na Ukrajině. Poměrně běžně se mluvilo o zvěrstvech, která se tam děla. Stejně jako se mluvilo o zvěrstvech v Africe, Rusku, nebo třeba v Číně. Americký kongres, Německý senát a mnoho dalších uznali a odhlasovali, že jednotky Azov jsou stejně jako vedení Ukrajiny nacistického smýšlení. A dneska je to jak to tak sleduji "ukázková země té nejčistší demokracie". Ještě pár takových snímků a každý kdo nemá v hlavě nasráno přestane Ukrajinu podporovat. Jasně, dneska je enormní tendence k tomu měnit historii a upravovat si pravdu. Cenzura a dezinformace jsou na denním pořádku (ze všech směrů)... ale čeho je moc, toho je příliš. A přitom kdyby se ukázala pravá pravda, lidé by to vzali. Stále by podporovali Ukrajinu atd... ale tohle zavání Norimberským trychtýřem, jaký od Hitlera nemá obdoby. A aby bylo jasno, až někdo natočí stejně zkreslenou píčovinu o Putinovi, Zemanovi, Benešovi, Bushovi, Orbánovi či komukoliv jiném... dostane to stejně smradlavý odpad. Nejde o sympatie či antipatie k onomu státníkovi či jinak významné osobě. Když koukám na dokumentární film, jsem zkrátka striktně přísný k ohýbání pravdy. A tady ji nejen ohýbali, ale ještě zamotali a utáhli v uzlu. ()

Rayen1

Zelenskyj má svoje klady, ale i zápory, aktuálně ale klady zápory převyšujou. Nemůže se mu ale upřít, že je charismatickej a v aktuálním dění je pro Ukrajince hrdina, a toho teď potřebujou jako sůl... ()

mosem

Dokument, který dokázal podávat informace vyváženě. Na jedné straně jednoznačně osoba, která má charisma - ať již jako umělec, tak jako politik. Na druhé straně jeho umělecké projevy i jeho civilní postoje jsou občas na hraně, nebo i za ní. Patrné bylo jak se z člověka, který využívá svého temperamentu a extrovertní povahy  a užívá se svůj úspěch, stává ten který cítí odpovědnost, hledá energii a sílu dávat naději ostatním. Dokument, který nám ukazuje osobnost ukrajinského prezidenta i jinak, než jej známe z posledních týdnů. ()

ostravak30

Trošku jsem se obával, že bude Volodymyr Zelenskyj vyobrazen jako antický hrdina a to se také stalo. Dokument vzal život tohoto ukrajinského prezidenta pěkně chronologicky. Jeho satira a ironické komediální scénky bavily národ. Logickým krokem byla jeho kandidatura na prezidenta v době jeho nesmírné popularity a též problémů jeho předchůdce. Petro Porošenko sliboval po změně, která na Uk nastala mnohé, ale splnil jen málo, nebo spíše nic. Jenže jako by byl bývalý sovětský stát zakletý. Na počátku se V. Z. chlubil mnohým. Ukazoval prezidentskou kancelář, chodil za lidmi, za vojáky, umně pracoval se sociálními sítěmi. Ale prezidentství není jen o umění se vyjadřovat a krásně sdělovat, co chtějí lidé slyšet. V. Zelenskyj nesplnil prakticky nic ze svých volebních slibů a naštěstí je i toto v dokumentu zmíněno. Už v době volební kampaně ho podpořil kontroverzní oligarcha Ihor Kolomojskyj. Zvláštní. Právě proti takovým sliboval bojovat, ale podpořit se v kampani finančně budoucímu prezidentu nevadilo. I nadále se asi Volodymyr řídil heslem: slibem neurazíš. Ukončení války na Donbasse se nepovedlo. A dál? Korupční kauza blízkých osob prezidenta, ale najednou, oproti svým zvyklostem, se odmlčel a nereagoval. A to ještě byla zmíněna kauza Pandora Papers. Zde hojně kritizovaný Andrej Babiš získal zcela jiné reakce na své jméno na seznamu než právě ukrajinský prezident. Válka mu do jisté míry pomohla upevnit pozici, kterou by měl hodně nahnutou za běžné situace. Teď se stal hrdinou. Zatímco Beneš a spol za války utekly do Anglie, V. Z. se rozhodl zůstat se svým národem. To je zase chvályhodné. Už méně, že se autoři jaksi opomněli zmínit, kterak od počátku prezident EU, NATO a Evropě vyhrožuje, spílá a stupňuje požadavky na zbraně a techniku. A to už nemluvím o masakru v Buči za nějž označil jako viníky především Evropu, který to prý dopustila. Situace na Ukrajině je zoufalá a trochu je to též zrcadlo chování EU posledních let. Ukrajina chtěla vstoupit do NATO, byla odmítnuta. Chtěli vstoupit do EU, byli odmítnuti. EU uvalila po obsazení Krymu na Rusko embargo, které však sama obešla výjimkou, takže se do Ruska zbraně dodávali dál. Tohle by měl vidět především Volodymyr Zelenskyj. Za mě je dokument precizně připravený co se historie do jeho prezidentství týče, ale následně je skutečně zobrazen jako hrdina Avengers. ()

Spielbergo

Hodina do premiéry a tady už jsou čtyři odpady. Není to tak trochu proti pravidlům? Nebo snad uživatelé  "yntelygent", "LeoKapr", "jardariha" a "Ziral" viděli francouzský originál? Doporučuji brzký odjezd směr Moskva, určitě se vám tam bude žít skvěle. ()

Baldrick

Instantní polévka z produkce marketingového oddělení pařížského Disneylandu, více viz zde https://arthur.jenare.com/. Bohužel. Klíčový oligarcha se mihne na zhruba dvacet až třicet vteřin. Á propos, o (ne)rozšiřování NATO, viz např. Der Spiegel z 15. 2. tohoto roku, račte gůglit. Plus cameo jistého pana předsedy nacionalistické a krajně pravicové strany mezi proevropskými demonstranty, to byla opravdu, ale opravdu školácká chybička. Nebo spíš to slavné chucpe? ()

OtokPag

Putin ho zjevně nemá rád a satirické scénky z roku 2014 ukazují proč 😂.                                       Dokument byl velmi svižný, až zrychlený. Chápu, že byl primárně o prezidentovi Ukrajiny, ale události, jako konflikt na Donbasu, anexe Krymu a ruské vměšování si zasloužily větší prostor. Západem a nakonec i některými hlasitými českými občany papouškované ruské propagandistické žvásty o ruské většině na východě Ukrajiny jsou neskutečná lež! Na Ukrajině, kromě Krymu nikdy nikde do roku 2014 nebylo více, jak 40% etnických Rusů. Na východě Ukrajiny se téměř výhradně mluví rusky, ale to neznamená, že si tam Rusáci můžou udělat legitimní referendum…                                                                                         Sympatický prezident Volodymyr si zaslouží po válce zůstat v čele Ukrajiny a dovést jí k zasloužené a vytoužené svobodě a prosperitě 👍🇺🇦 ()

Dobry_clovek

Velmi zajimavy dokument o ceste soucasne politicke hvezdy. Vetsinu jsem uz znal, ale zabery ze spolecneho setkani s Putinem byly vserikajici. Teprve v tomto dokumentu jsem si poprve vsimnul jak Putin Zelenskeho skutecne nenavidi. Pet hvezdicek dat nemuzu jen proto, ze ( prestoze jsem jednoznacne na strane Ukrajiny ) je trosicku tendencni a spichnuty horkou jehlou, ale i tak jsem rad, ze jsem ho videl. ()

kak2s odpad!

Sebestřednej transexuál, kterej žene a burcuje svět do války, zatímco sám je někde zalezlej. Pořád nechápu co je na něm tak úžasného, na mě ten člověk působí jak Hitler a to v 90% jeho připravovaných narcistických projevů plné duchaplných gest o "vyjímečných" ukrajincích a vlastenectví. Všude je tento komik prezentován jako hrozný hrdina a já se ptám co tak strašně hrdinského udělal krom toho, že zůstal ve své zemi za linií vlastní armády ? Ano prezident nemá být v 1. linii a padnout 1. den války, ale přeci to že zůstane v zemi není žádné velehrdinství. Nemám v oblibě rusáky, hlavně proto jak se chovají, ale ukrajinci už mi lezou krkem. Snad tahle propaganda o tom jak se svatí ukrajinci jen brání a celosvětová cenzura všeho jen trochu protiukrajinského brzy skončí, stejně jako nově vznikající "ministerstva pravdy" apod instituce snažící se kázat co je a co není pravda. Je-li občan země svéprávný jít volit a rozhodovat se sám za sebe o tom kdo mu má vládnout apod, měl by být stejně svéprávný se rozhodnout čemu věří a čemu ne. Cenzura není nikdy dobrá, ať už je východní, západní nebo jižní či severní, cenzura má ve výsledku vždy stejný záměr a to umlčet a zakrýt nepohodlnou pravdu. Kde byl soucit všech těch lidí, když Amerika i Rusko bombardovalo Syrii ? To bylo v pořádku asi teda. Taky je potřeba si uvědomit, která země žije z vojenského průmyslu a už od jejího založení neustále nepřímo vyvolává konflikty ve světě a následně prodává zbraně na obě strany a sama v dané zemi bojuje a zanechává jen ruiny. Nic není nikdy tak černobílé jak na první pohled vypadá. ()

Lub_ceK odpad!

V tomto dokumente jasne vidíme prečo je Ukrajina tam kde je.Tento pán zmenil skorumpovanu krajinu v ešte viac skorumpovanejšiu.Viac ludí umiera viac ludí uteká. "Bojovník za slobodu a demokraciu?" Klaun z Ukrajiny ktorý trčí z otvoru pánov amerických. A presne na takýchto princípoch je tento dokument postavený a nedivil by som sa,že aj sponzorovaný. Nuž,odpad a pokrytectvo v 56-tich minutach. ()