Uprostřed Velké hospodářské krize, která ve 30. letech 20. století téměř srazila Ameriku na kolena, se zničehonic objevil hrdina, jemuž se díky pevnému odhodlání a železné vůli podařilo nejen vybojovat druhou šanci pro svou rodinu a sebe samotného, ale také stát se idolem celého národa. Tím hrdinou z lidu byl James J. Braddock (Russell Crowe), muž, který se i přes nepřízeň osudu měl brzy stát jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu. Na začátku 30. let byl tento bývalý boxer na dně - stejně jako zbytek americké populace, zasažené obrovskou ekonomickou katastrofou. Jeho kariéra se zdála být u konce, neměl z čeho zaplatit účty a jediná věc, na které mu v životě záleželo - jeho rodina - se ocitla v nebezpečí. Hluboko uvnitř však stále dřímalo jeho odhodlání. Láska, čest a silná vůle mu pomohly proměnit v realitu zdánlivě neuskutečnitelný sen. Braddock se pokusil využít poslední šance k záchraně své rodiny a vrátil se do ringu. Nikdo nevěřil, že má sebemenší šanci uspět, ale podceňovaný boxer začal vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém najít práci, se najednou stal téměř mýtický, neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí, sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholil soubojem, o kterém zpočátku nikdo ani nesnil: Braddock se postavil světovému šampiónovi těžké váhy Maxi Baerovi - nezastavitelnému boxerovi, který v ringu usmrtil již dva své protivníky. (oficiálny text distribútora)

Mallyyy

Jeden z nejlepších filmů v žánru boxu, který samozřejmě není jen o boxu, ale o životě. Skvělé fighty v ringu, herci (dalo by se říct že všichni, ale hlavně dvojka Russel a paul :), nádherná hudba od Thomase Newmana, která donutí i k té slze. ()

RadimFišer

Úžasný, vzrušující box zasazený do zcela dechberoucího prostředí velké krize ve 30. letech v USA. Podle mě jeden z 50 nejlepších filmů na CSFD. ()

sandinista

Drámo se šťastným koncem jak dělané na nedělní večer. Už, už to vypadalo s Russelem vachrlatě, ale štěstí se nakonec k němu přiklonilo. Podobné Rockymu, ale podle skutečné události. 720p ()

djfun

Kdo zvítězí v ringu, je asi jasný..? Nebo v to aspoň od první do poslední minuty doufáte a věříte, protože tomuhle rovnýmu, "obyčejnýmu" týpkovi z lidu prostě nejde nefandit! A kdo zvítězí na plátně? Před začátkem by byla sázka tutová, ale po 15. kole za mě přinejmenším plichta: Crowe vs. Giamatti, mistrovskej "match"! ()

tragos

Kvalitní podívaná, Russell Crowe dokazuje, že je špička. Záběry ze zápasů jsou neuvěřitelně realistické, kromě nich se ovšem režie úpěnlivě drží zaběhlých hollywoodských standardů -- což je škoda. Renée Zellweger mi do role extrémně nesedla, Paul Giamatti naopak ano, ale stále to byl "jen" jeho průměr. ()

Snape

Box ani herectví Russella Crowea nemám zrovna v oblibě, ale Těžká váha je povedený film s dobře vyváženým poměrem mezi strhujícími zápasy a rodinnou situací za doby hospodářské krize. Chápete jak motivaci hlavního hrdiny, tak i ustaranost jeho ženy (jako vždy výborná Renée Zellweger). ()

Darkslayer

Film o páde a vzostupe boxerskej legendy počas hospodárskej krízy, kde človek neprišiel len o peniaze ale aj o dôstojnosť. Skvelý Russel Crowe v roly J.J.Braddocka, ktorý povstal z vlastného popola ako fénix aby sa znovu postavil na vrchol. Zápasy v ringu sú natočené veľmi prehľadne, svižne a napínavo a hlavne vo finále priam cítite ten pot, krv a príjmate údery od súpera rovnako ako samotný Brradok. Bieda a snaha nestratiť vlastnú rodinu a dôstojnosť počas ťažkých časov veľkej krízy je tiež stvárnená na dobrej úrovni. Najlepši boxersky film spolu s Million Dolar Baby. ()

Tom44zKA

Wow... tak můj zážitek z tohohle filmu jde jen těžko popsat slovy... okousané nehty, propocené stričko, a stále zatajený dech... Při tomhle filmu jsem se neskutečně vžil do jeho děje, a osud Jimmyho J. Braddocka - buldoga z New Jersey - prožíval, jako bych byl on sám. Skvělá kamera, skvělý děj, skvělé herecké výkony... perfektní film, kterému nechybělo vůbec nic!!!! ()

Lars

Tohle mě opravdu dostalo. Miluju příběhy těch, kteří se z naprostého dna dostali až na samý vrchol. A je jedno, jestli je to na poli hudebním nebo sportovním. Stejně tak sem patří i příběh Jamese J. Braddocka. Nádherný film, především díky konci si zaslouží plný počet. Ron Howard a Russel Crowe do toho filmu dali vše a za to jim patří můj velký dík. ()

dodo24

Nádhera, ten film ma všetko : dávku akcie a adrenalínu, sentimentálne chvílky, fantastickú myšlienku, výborný výkon hercov a pekný koniec. ()

luxuska

box opravdu nemám ráda a russell crowe nepatří moje nejoblíbenější herce...tudíž, pokud mě tento film přiměl sedět s očima navrch hlavy a prožívat každý braddockův zápas, cítit každou jeho ránu i škubnutí svalů a fandit mu, nemůžu hodnotit jinak. ()

mala_kea

Takřka totožnost s Rockym se Stallonem. Jen těch emocí a vypětých situací je tu jednoznačně více. První půlka filmu takřka bezvýznamná, v té druhé se už konečně začíná něco dít. Jenže, děj, který nerušeně probíhá je tak jednoznačný, že přetočit si film na posledníchh 10 minut, uplně vím, o čem se jedná. Crowe je frajer, tomu to hraje samo. Ještě aby ne, když mu pomáhá Reneé, které to opravdu sekne. Pořád se rozmýšlím mezi 3* a 4*, ale když vezmu v potaz, že se jedná o bezduchý slepenec vykradeného z Rockyho, ikdyž přikořeněn emoční lavinou, pořád prostě nevidím jediný důvod, který by se od "bojových" a sportovních filmů lišil. 3,5*. Nemějte, hereckým obsazením to určitě není. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006