Karetní hráč

• Taliansko Il cartaio (viac)

Italský hororový mág, režisér Dario Argento, přichází s další temnou hrou. Tentokrát doslova. Neznámý zvrhlík nabízí na internetu morbidní variaci na poker. Hraje se vždy o život krásné dívky. Vyhraje-li hráč na druhé straně sítě, bude propuštěna. Vyhraje-li její únosce a pořadatel hry, dívka umírá velmi krutou smrtí. Hádejte, kdo má asi větší štěstí. Dostanou ho dva ambiciózní poldové dřív, než stačí z rukávu vytáhnout full house a zaživa vypreparovat další oběť? (Vapet Production)

corpsy

Dario Argento sa v novom tisícročí ani nesnaží nejako zaujať, spolieha sa na svoje meno a prestíž, ktorú si vydobyl svojimi majstrovskými dielami zo 70. a 80. rokov. Ale to nestačí. A ak si do svojej filmografie bude pridávať takéto len tak tak priemerné kúsky, bude si tu svoju prestíž musieť zachraňovať. ()

Astaroth12

Tento film som odkladal roky a to kvôli prečítaní obsahu, ktorý ma vobec nezaujal. Ale vedel som, že raz si toto Argentove dielko budem chcieť pozrieť a práve teraz nastal ten správny čas. Ja netvrdím, že je to nejaký zázrak, ale videl som od Argenta toho už veľa a tak u mna sa až o takú tragédiu nejedná. Mne menej ako tento sadli, napríklad taký Vrah prichádza v noci alebo Čierne okuliare. Film celkom v pohode ubieha a aj keď sa vrah dá uhádnuť o dosť skôr, tak film ma dosť svižne tempo a to si vždy cením, žiadna zívačka z mojej strany nehrozila. Ide i o dosť originálny námet a aj keď to pán režisér mohol viac zdramatizovať, tak niektoré sceny mali hustú atmosféru i vypätie. Ako som už napísal, že sa nejedna o Argentov skvost, tak podľa mna sa nejedna ani o prepadák, slabé 3*. ()

GodComplex

Dario Argento v moderni dobe internetu a elektronicke hudby zavanejici modernim technem, kdy vrah hraje s policii online karty - jde to vubec dohromady? Muze to fungovat? Ocividne moc dobre ne, obzvlast kdyz to cele pusobi dost lacinym televiznim dojmem a vraha je uz po druhe v rade mozne odhadnout v prvni chvili kdy se objevi na scene. Neni to nejhorsi Dariuv film, tenhle primat si drzi jeho "Fantom opery", nicmene "Karetni hrac" za nim nezustava daleko pozadu. 4/10 ()

kaylin

Italský snímek „Karetní hráč“ ukazuje, že i před relativně nedávnou dobou dokázal Dario Argento natočit dobrý film, s napětím, akční, místy docela dobře drsný – ty hřebíky se skutečně povedly – ale stejně tak, jako kdyby prokázal, že ty nejlepší nápady má už za sebou. Přitom by tomuhle filmu stačilo dát jen trochu víc a mohl být skutečně velmi povedený. Více krve a lepší závěr. ()

Gorehound

Tak určite nie najlepší Argentov flák, ale časti sú skvelo natočené, a občas napätie pekne eskaluje. Bohužiaľ, niekedy sa to až príliš podobá na nejakú TV kriminálku, seriál. Ale potom sa vytasia scény evokujúce Deep Red, alebo Bird with a crystal plumage, policajtka je charizmatická a sexy, a keď zaznie Simmonetiho "klavírny" motív, a vrátime sa do uličiek Ríma, starý dom a poletujúce semená kvetov, nočný prepad... sme doma. Finále je "meh", pointa môže byť, ale v giallos bola aj lepšia. I tak, pozitíva prevládajú, a tak ako som film videl už viackrát, rád si ho pozriem znovu. ()

YURAyura odpad!

Nikdy jsem si nemyslel, ze dam mistrovi ODPAD, ale tento "majstrstyk" si ho zalouzi stejne jako KillBill. Detektivka to neni - vrah se prozradi pri prvnim vstupu na scenu, thriller to neni - zadna atmosfera, hudba - to je masakr sam o sobe - nedivim se, ze to hlavni hrdinka nevydrzela a musela tomu radne zatnout tipec, dialogy - proti tomu je i Battle Royale 2 scenaristicka spicka - a propos - scenar: ten se Dariovi vetsinou podela tesne pred koncem, ale tady je to hruza uz od prvniho zaberu v policejni kancelari plne laptopu. Baby - to je taky hruza naprosto se vymikajici doposavadnim vysokym standardum - zrejme museli delat casting v nejakem second handu - tfuj! Hrat poker na takove urovni jako se snazi vsichni zucastneni hazarderi by nejspis dokazal i chovanec Jedlickarny. No a vrazdy a nechutnosti? Skoda reci... ()

Dexter1

2* dávam tomuto giallu hlavne kvôli záveru. Ukončenie celej kriminálnej zápletky a hlavnej motivácie vrahovho konania boli na zaplakanie a posledné scéna na veľké pobavenie. A v podstate scén, na ktorých sa som sa dosť bavil, a asi som nemal, bolo dosť. Ale musím uznať, že sem-tam sa vo filme našiel aj nejaký ten svetlejší filmový bod. ()

BoredSeal

Il Cartaio je film z období, kdy už Argento nedokázal vždy úplně naplnit očekávání. Kamera a lokace v Římě neuráží, ale už se nedočkáme experimentů ani výtvarných úchyláren. Scénář (a zobrazení technologií) je místy srandovní, odhalení nejspíš nepřekvapí a laciné, bolestivě hloupé finále je snad až příliš i pro lidi zvyklé se bavit italským cringe. Pokud ale potřebujete zaplácnout večer nějakým filmem o vrahovi hrajícím s policií ďábelskou hru, proč ne. ()

kombajn

Od mistra Argenta by člověk přece jen mohl čekat víc... Pravda, hudební složka filmu je děsivá, ale asi jiným způsobem, než bylo zamýšleno. Jinak nadstandardní obrázky detailů mrtvol (není jich zas tolik) jsou asi tím nejlepším co je ve filmu k vidění. Film balancuje mezi ** a ***, nakonec jsem zvolil ***, přestože je potřeba smutně konstatovat, že od dob Inferna tvorba pana Argenta lehce devalvovala... ()

BUD-SFIS

Atmosfera filmu, je z 80% tvorena hudbou a zbytek delaji detailni zabery na mrtvoly. Na thriller trosku malo na detektivku taky. Sice hudba udelal z filmu neco vic, nez je ale lehce prokouknutelny dej, zase srazi o stupen niz. ()

Radiq

Nevím, proč je každej z toho Argenta tak dochcanej. Ale zatím je to asi to nejlepší, co jsem od něho viděl. Akorát tam má vždy dost zajímavou hudbu. Málem jsem páchal sebevraždu propíchnutím ušních bubínků skrz hlavu, když při tom pokeru ty ženský řvaly jak kdyby je někdo na nože bral, i když se zrovna jenom hrálo. Ale ženský furt řvaly a řvaly! Krávy! Ale jinak nápad hrát poker přes počítač je pěkná pitomost... Ale to místečko na tem hřbitově bylo fajn... A taky poslední minuta vraha :))). ()

lennyd

Poker, kde výhrou je cena největší. Lidský život. Na jedné straně pomyslného stolu neznámý šílenec, na druhé policejní oddělení. A hra začíná, podaří se unesené dívky zachránit, nebo budou prohrány v kartách? ... Další "krvavé" dílko Daria Argenta. Stejně jako v minulém "Vrah přichází v noci" se vyžívá v nechutnostech (scéna v pitevně, kde otrlý policajt ohledává mrtvé tělo, nalezené po několika dnech v řece, brrr). Sice Dario umí stupňovat napětí - každá další pokerová hra je napínavější, a při každém vítězství těch hodných jsem se radoval s nimi, akorát ke konci mu celý příběh začal kapku utíkat a závěr byl už vyloženě hloupej. Nedáte si někdo partičku pokera? ()

shantim

Jediný film, který jsem od Argenta viděl, tak doufám, že není zrovna reprezentativní. Spíše podprůměr než průměr. Zachraňuje to ale Stefania Rocca, která hraje docela dobře a ještě je sexy. ()

pfa

Docela slušný thriller, kdy zvrhlý maniak hraje s policií poker, nikoliv však o peníze, ale o životy dívek. Není to špatný film, dobrý námět však nebyl podle mě dostatečně využit. [6/1O] ()

Anticque

Pro mě se zdál tento film, velice průměrnou a nudnou detektivkou, která neměla nápad a myšlenku, ač respektuji Daria Argenta, ale podle mě jeho největší sláva už je jaksi zastaralá ba stále dobrá, na filmu mě zaujalo jen decentně nechutné prohledávání důkazů na mrtvých tělech, ale jinak jde jen o slabý detektivní kousek. ()

pend

Z toho, co jsem viděl od Argenta, asi nejslabší věc. Rutinní detektivka, naprosto šílená počítačová hra a nečekejte žádné extra speciální efekty. Ani ta atmosféra se valně nepovedla. ()

mArcElkrIz

Až do cca. 50-té minuty takřka nulové napětí. Argenta by v tom člověk opravdu nehledal. Celý Řím se děsí zabijáka a policie je vlastně v klidu. Hra o život připomíná odpočinkovou zábavu, což by samo o sobě mohlo vzbuzovat hrůzu, ale tady se to zkrátka neděje. Jen to tak plyne. Ať vyhraje vrah nebo někdo ze strany policie, stále jakoby se to týkalo jen těch pár lidí u počítače. Emoce nikde. Naštěstí po už zmiňované třičtvrtě hodině konečně přichází klasický detail (odraz vraha - tuším v popelníku) a následná 5-ti minutová sekvence strachu a tajemna. Druhá polovina snímku chýtá dech, objevují se potřebné indicie (poskrovnu a bez razance) a přichází dobře vystavěné scény s výběrem dvou vchodů a následným blouděním a druhá s příchodem do zavřené zahrady. Závěr nepřekvapivý. Rozmýšlel jsem se nad hodnocením 2*, ale nakonec vzhledem k třem zmíněným scénám a námětu, který by se sice dal zpracovat mnohem, mnohem hutněji a mystičtěji, dám za 3*. ()