Mechanik

• Česko Mechanik (viac)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiálny text distribútora)

kolly13

Kvalitně natočená self-tortura, kterou by si hlavní hrdina (Bale) odpustil, kdyby jen mohl spát. Christian Bale, excelentní herec, který se nebojí zahrávat si se svým zdravím pro absolutní se ztotožněním se s rolí. Dobrý komentář: Darren. ()

faktor_xx

Neskutočný film...to ponuré temné prostredie, ktoré vás omotáva svojimi chápadlami ako chobotnica svoju korisť. El Maquinista je určite jeden z najlepších mysterióznych thrillerov kinematografie... celé to spracovanie mi prišlo veľmi kvalitné a detailné... vidno, že režisér Anderson vie, čo robí a robí to perfektne... klobúk dolu... a ten scenár.... Scott Kosar ukázal zmysel pre vytvorenie istej magickej bariéry okolo tohto príbehu, ktorý sa snaží diváka zamotať viac a viac....dej stupňuje precízne a s dynamikou...a ten Bale... ten sa neskutočne vžil do postavy Reznika, naozaj neskutočne... dokázal sa s ním zosobniť a ešte k tomu aj priblížiť svoju fyzickú hranicu možností... jednoducho povedané - originálny námet, ktorý sa dostal do správnych rúk a pomocou excelentných výkonov hercov vytvoril neskutočný dej v reálnej temnej atmosfére... kamera ma naozaj presvedčila, že som tam medzi tými postavami.... jediné dve veci by som vytkol, jedna je taká krajová, že v určitých záberoch je vidno, že sa to nenatáčalo v USA, ale v Španielsku, aj keď sa celý film snaží odohrávať v amerických uliciach ...a druhá vec, ktorá ma dosť dostala do polemizovania, že nie všetky veci, ktoré sa udejú vo filme, boli v závere vysvetlené...až príliš moc veľa nevysvetlených momentov, ktoré som čakal, že budú vysvetlené, ale nestalo sa tak...85% ()

O_Peki

Vynikající, napínavý příběh o výčitkách svědomí. Christian Bale je démon. Jdu shánět další filmy pana režiséra. ()

Tomasson93

Výborně natočený chladný thriller s místy až hororovou atmosférou vás chytne hned od prvních minut. Bale tu skutečně exceluje, jeho "vypracovaná" postava nemá v hereckém světě obdoby a posílá Mechanika na ten nejvyšší level. 5*! ()

ariari

pekne zahrané...až ma ruky svrbeli...potreboval staphysagriu..30CH..3 guličky jednorázovo večer..a spal by spánkom spravodlivých..lenže o čom by ten film tento? ()

reiser

Pekný príklad toho, ako dokáže vysvetľovanie pointy urobiť z extradobrého filmu film priemerne dobrý. Tento film mal na to, aby sa dokázal zakusnúť do diváka ako trieska pod necht, aby si ho človek so zožierajúcim pocitom odnášal domov a trávil čas uvažovaním nad ním. Bohužiaľ. Film sa končí vytiahnutím triesky a divák tak môže odísť domov spokojne a bez toho, aby sa čímkoľvek zaoberal. ()

gezper

Už jen pro fyzický 'až na kost' výkon Christiana Balea či dobrou atmosféru to není špatná volba. Zajímalo by mne, co či kolik ho na této roli zaujalo, že byl ochoten toto snést. Ovšem konec tomu neodpustím. Škoda, opravdu škoda. A šmitec, žádný výraznější spoiler mi z klávesnice neunikne. [70%] ()

EdwardMovie

Herecký koncert Christiana Balea !To čo zo seba dokázal spraviť kôli tomuto filmu je neskutočné... Nieje nad dobry psychothriller s hustou atmosférou a nečakanou pointou no Mechanik ma presne tú pointu, ktorú som očakával a po celú dobu dúfal že ma režisér iba ťahal za nos a ja zostanem sedieť ako prikovaný...Nestalo sa... asi preto ze podobnych filmov mám odpozeraných vela.Napriek tomu je to vynikajúci atmosferický thriller...hudba je tiež vynikajúca a Christian Bale famooozny.Určite stojí za pozretie a ako celok pôsobí viac než dobre ... 80% ()

Pavlosos

Dlouho jsem nevěděl, zda-li mám tento snímek shlédnout. Nakonec jsem se odhodlal a dneska už toho nelituji. Protože to, co odvedl Christian Bale v roli Trevora Reznika, je naprosto neopakovatelné. Jeho výkon tady naprosto překonává všechny meze a zdá se, že do tohoto filmu vložil kus svého já, protože práci, kterou odvedl, by dnes někdo jiný dokázal jen ztěží a kdyby, tak možná hodně nakšírovaně. Jednoznačně ta nejlepší úloha, jakou kdy Christian Bale zvládl. A myslím si, že při výběru herce do hlavní úlohy rozpolceného Bruce Waynea si Christopher Nolan shlédl Mechanika a dále se již rozhodovat nemusel. Christian Bale byla jasná volba a nespletl se. A u tohoto filmu platí dvojnásob, že kdo neviděl, neuvěří. ()

oSiSko

Boli pasáže filmu, kedy som bol ochotný dať oveľa nižšie hodnotenie, lebo mi to prišlo zdĺhavé. Ku koncu filmu som názor zmenil. Nie je to typ filmu, ktorý by som vyhľadával, ale predsalen má svoju kvalitu, či už v podaní Christiana Balea alebl obsahovo. 70 % ()

Fajolo

Nechápem, prečo tu toľko ľudí napísalo, že predvídateľnosť konca je najväčšou chybou filmu. To sú už všetci tak zmagorení továrňou na sny, že keď miesto ďalšej porcie štýlového nezmyslu dostanú niečo pripomínajúce realitu, tak sú sklamaní? Čakať, že halucinácie duševne (aj telesne) chorého človeka prinesú prekvapivú pointu alebo že budú mať nejaký hlbší zmysel, je ako čakať, že každé prevrátené auto vybuchne, alebo že záchrana príde vždy až na poslednú chvíľu. Väčšinou však ten, čo sa správa ako blázon, s najväčšou pravdepodobnosťou aj je blázon. ()

Kozlowski8

Enormě vychrtlý Christian Bale jako soustružník Trevor Reznik - osamělý a uzavřený mladý muž, fyzicky i psychicky vyčerpaný z toho, že už rok nespal a dějí se kolem něj podivné věci...To, co se svým tělem Christian Bale udělal, bylo pro vykreslení postavy mechanika Reznika dosti zásadní, ale nestačilo by to. Bale musel do postavy vnést mnoho ze svého hereckého umění a udělal to skvěle. Celý příběh je postaven na výborné titulní postavě, která ale výrazně profituje z perfektně vystavěné - ponuré, šedivé atmosféry, na níž se zase významně podílí parádní kamera a taky hudba. Snad jen závěrečné rozuzlení mohlo být silnější. 75%. ()

hony23

O čem to vlastně bylo? Chlápek, co jen blbě čumí, trpí nespavostí, má halucinace - nebo to nejsou halucinace? O veškeré napětí a mysteriózno se stará dramatická hudba, což je trochu málo. Co na téhle píčovině všichni vidíte? ()

Birter

Tleskám a jak.Tento film mě opravdu dokázal celých 96 minut udržet v napětí a pozornosti a je zbytečné vytýkat subjektivní nano-detaliy, protože i s nimi je film stále tolik zajímavý a kvalitní. Pokud se pohybujete ve sférách podobných filmů, tak časem pochopíte na jakých základech stojí a i já jsem mnohá nastínění a narážky pochopil. Bylo to ale tak mistrovsky a precizně provedeno, že se mi to líbilo ještě víc. Přesně tak by totiž psychologické thrillery tohoto typu, měly vypadat. BTW: Mně osobně Mechanik až děsivě připomínal tvorbu Davida Lynche. ()

PanPyzamo

Mechanik je záhadný film a v mých očích i velmi dobrý film. Sledujeme zde život Trevora Reznika, který musí pracovat se stroji a nevypadá to moc, že by se mu práce zamlouvala. Jde tedy cítit taková ta nechuť k tomu, ale přitom ví, že tu práci dělat musí. Nevím, jak to popsat. Líbila se mi atmosféra v tomto filmu, kterou na plný čáře podtrhnul Christian Bale, který zde hraje hlavní postavu. Naprosto fenomenální postava, vyhublá až na kost. Opravdu Bale se zde zbláznil, ale na druhou stranu nejspíš dokázal, co chtěl a to vytvořit kvalitní mysteriózní film, který se dostane na úplně jiný level po tom, co se zde objeví jeden nejmenovaný plešatý mužík, ale to už nebudu spoilerovat. Celkově film je záhadný a takový tajemný, ale po zhlédnutí je celkem jasno, jak to tedy je, i když řečeno to není a musíte nad tím přemýšlet, popřípadě si na internetu dohledat vysvětlení. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

mouzi

No, ve své době to asi působilo výjimečně (4*), ale po sedmnácti letech už to taková paráda není (3*). Stopáž je akorát, ale je tu spousta vaty, která by tu být nemusela. Christian Bale je famózní, a to nepočítám tu fyzickou proměnu, kterou byl ochoten kvůli roli podstoupit. Celý děj je takový utahaný a konečné rozuzlení opravdu hodně urychlené. V podstatě je ten konec výjeb s divákem. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)