Komedie začíná zvoněním telefonu v třípokojovém bytě jedné spořádané rodiny, která pronajímá pokoj Čedoku. A právě nyní sem posílají Angličana, který tu má být ubytován. Do pohybu se dává řada záměn, nedorozumění a komických situací, v nichž je Angličan považován za Čecha a Čech za Angličana, a to všechno proto, že starostlivá matka chce výhodně provdat dceru, která má zase naštěstí svůj rozum. A nesmělo by se to vše odehrávat na jižní Moravě, abychom se s hrdiny komedie nepodívali také do nefalšovaného slováckého sklípku, kde se samozřejmě hraje, tančí a zpívá. (Česká televize)

Peabody

Větrovec uměl být i docela solidní herec a měl zejména krásný hlas, ale tady se pitvoří až kam. Ta plzeňská dáma nic nekazí, ale taky nepřináší, mladá dvojice jedině stojí za vidění, Rossner pokud nepřehrával moc, byl vynikající, Simona Stašová tyhle kratičké vlasy jednu dobu nosila a dá se. Vrchota je jen figurkář, dtto Niederle, Besser nemá co hrát. Strašně moc to chce být ztřeštěně vtipné, ale z mého hlediska se to daří jen výjimečně.  Hudba je hrozná, působí to ne mne dojmem, že všichni už už spěchali na další kšeft. ()

javlapippi

"Takovejdle Angličan by snad ani neměl bejt Angličan!" Britský občan Větrovec ubytovaný Čedokom u českej rodiny v paneláku spoznáva svojráz stredoeurópskej socialistickej spoločnosti. Nechtiac príjma poštu, úplatky, chápe sa hasáku čo by inštalatér-amatér a nakoniec končí v juhomoravskom sklípku. Český občan Rösner  v oranžových slipoch britské občianstvo len predstiera, aby oblafol matku Neblechovú a tá mu poskytla dcéru Stašovú čo by sprievodkyňu nočným životom. Dedko Vrchota chová hady a hádže hlášky. Vzniknuté zmätky nakoniec urovná súdruh príslušník Besser. Základná idea dobrá, obsadenie slušné, herci robia čo môžu, ale celkový výsledok je taký nejaký polovičný. Ovšem za jedno pozretie to iste stojí. Dva a pol koštýřu. "A vy myslíte, že já jsem mehlo?" ()

vojtin_ odpad!

Strašný, nesledovatelný - a to vydržím hodně. Proti tomu je Muž na radnici či Okres na severu akční trhák s tahem na bránu. Opravdu mne to nechytlo, hrozivé dialogy, děj o ničem, nedokoukal jsem to. Škoda, nalákalo mne herecké obsazení. Ale chcete-li vidět Rosnera v oranžových slipech, jděte do toho :) ()

slunicko2

Tolik srandy najednou, to je proti přírodě. 1) Jako obvykle, když jde o cestovní ruch, je vidět, nemají tvůrci ani šajnu o tom, jak věci probíhají, ať už jde o ubytování, průběh večera v Kolibě, "vyšetřování" pobytu cizinců a mnoha další okamžiky._____ 2) 28letý Boris Rösner vypadá velice mladě._____ 24letá Simona Stašová předvádí pěkné herecké etudy. ()

ostravak30

Tady bohužel pan Moskalyk sáhl totálně vedle. Obsazení nebylo dejme tomu nejhorší, ale například pan Větrovec zahrál Angličana příšerně. Na první poslech bylo zřejmé, že neumí anglicky ani to ň a když už přeci jen z něj něco vypadlo, tak by mu občana Velké Británie snad nevěřil vůbec nikdo. Celá zápletka byla docela slaboduchá a vtipný snad byl jen dědeček alias Robert Vrchota a chvílemi Simona Stašová. ()