Pearl

• Kanada Pearl

V roku 1918 žije Pearl (Mia Goth) na odľahlej farme spolu so svojimi rodičmi. Svet je ovplyvnený vojnou a pandémiou, ale ona aj napriek tomu sníva o tom, že raz bude hviezdou. (Marceloo)

dudunecek

West/Goth pokračují ve své "trilogii" Tentokrát se píše rok 1918 a žánr se lehce mění. Vypadá to malebně, pestře a téměř pohádkově. Čaroděj ze země Oz hadr. Ovšem musím uznat, že tahle hororovější variace na Jokera mi sedla o poznání lépe než X. Mia Goth se během letoška stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček na poli hororů a to, co během filmu a hlavně ke konci předvádí, je na oskara. Brutální těšing na Maxxxine, kterou marně doufám, že uvidim na plátně. 8/10 Horor roku ()

helraiser

Po výborném X docela zklamání. Ne, že by to byl špatný film, to vůbec ne, ale čekal jsem něco naprosto jiného a jakož to hororový fanoušek nemůžu být s výsledkem spokojen, jelikož to s hororem nemá v podstatě nic společného, jedná se v podstatě o drama. Film bezesporu své kvality má, hlavní postava je opravdu zahraná perfektně a i zasazení děje do období první světové války je super a hlavně dobře ztvárněno, ale co to je platný když divák očekává horor, který se prostě nedostavuje. Nebýt tam pár povedených scén jakož to ojetí strašáka v kukuřičném poli a trochu krvavý závěr s luxusně úchylnou večeří, tak bych byl zklamán ještě víc. Řemeslně dobře odvedené drama o jedné mladé psychopatce, ale hororový fanda si moc neužije. ()

Kalimero13

Je fascinující, jak je zrovna tento film produkčně dokonalý. Herecké výkony a jejich dobovost, stylizace, dávkování, atmosféra, scénáristické hračičky, obraz ... vše vypadá tak, jak si to tvůrci přáli. Měli vizi a tu na 100% splnili. Je to dokonalý základ, díky kterému můžete mít skvělý filmový zážitek ... pokud vám sedne ta vize, pokud jste na tento typ filmů.  A já se mile rád nechal okouzlit, ale na filmovou extázi je to jen filmová zábava bez hlubšího smyslu. Přesto klobouk dolů. Mia Goth hraje opravdu skvěle. Jeden z těch hereckých výkonů, kdy jí věříte, že je hraným charakterem a že to ve skutečnosti není hraní. ()

Kingjiri

Chápu záměr Pearl i to, že kdekoho může takovýhle hororový psycho drama zaujmout, ale mě tohle pojetí uplně nenadchlo a tuctovější X mě bavilo mnohem víc. Přijde mi fakt divný, když mladou postavu v 10. letech hraje stejná herečka jako jinou mladou postavu v 70. letech (že Mia Goth hrála starou Pearl bylo v pohodě, protože jsem jí vůbec nepoznal). Pak byly nějaký scény dost ukecaný a nějaký scény zase hrozně nudný (taneční sekvence). Scházela mi nějaká větší akce a napětí z minule. Atmosféra však byla fajn a démoničnost (resp. psychopatičnost) postavy Pearl byla zvládnutá na jedničku. Jen těch nudnejch pasáží bylo na muj vkus až příliš a tempo vyprávění by zasluhovalo pořádně zrychlit (pomohlo by možná jenom zkrátit stopáž), dvě hodně silný hvězdy. ()

Automaniak

Čekal jsem rozklad perličky v totální k.... drastičtěji. Finální dialog na jeden záběr +1 hvězdičkas, zase finální zúčtování nic co by mě posadilo zpět do postýlkas a chr chr...65% ()

FeriusParfax

Příběh je vcelku jednoduchý. Pearl je dospělá, milá dívka, které odjel manžel do války a ona se na farmě s láskou stará o svého nemohoucího tátu a laskavou maminku. Má však jeden sen. Tančit a cestovat po Evropě. K tomu jí může dopomoct mladý promítač z kina, se kterým se hezky skamarádí. Pearl ho s láskou pozve k sobě domů, představit rodičům. Chlapci se na farmě se zvířátky zalíbí, a tak tu zůstane navždy. Po smolném castingu, kdy se Pearl nedostane k životní šanci, tančit, ji navštíví i švagrová Mitsi. Velmi milá, blonďatá dívka vždy ráda vyslechne problémy své kamarádky. Monolog Pearl o manželovi a strastech života je plný bolesti a upřímnosti. Po tomto monologu jde Pearl s Mitsi sehnat něco k jídlu pro zvěř na farmě. Detailní záběry na obě dívky jsou vskutku příjemné. Po porcování masa, dobré večeři se skvělou společností přichází z války manžel. Mile překvapen nachystanou večeří a s Pearl, která s úsměvem na rtech přichází přivítat svého manžela film končí. Škoda. Moc příjemný film z jižanského prostředí plný slunce, jídla, zábavy. ()

rublik05

Původně jsem očekával, že prequel Pearl bude zhruba tak nějak stejný či podobný na svého předchůdce X. Přestože jsou si tyto dva filmy v mnoha ohledech podobné, tak se jedná o dva zcela odlišné filmy. Pearl je mnohem více psychologické drama/psychologický horor, který má od začátku jasně daný směr, postupně směřuje až k výborně vygradovanému finále, napětí by se míst dalo krájet, výkon Mii Goth je často až uhrančivý. Její dlouhý monolog v kuchyni patří suverénně mezi nejlepší momenty celého filmu. Líbila se mi i vizuální stránka, z filmu je velmi cítit rukopis režiséra Ti Westa, který mě zaujal již v jeho předchozím snímku X. Snímek se víceméně po celou dobu nese v pomalejším tempu, na což jsem si upřímně řečeno musel postupně zvykat, ale na druhou stranu chápu, že je to jeho podstatnou součástí. Mnohem více mi ale vadila poměrně nízká míra brutality, kdy určité scény mohly být klidně ještě o něco ostřejší. Jinak ale velká spokojenost, rozhodně jsem nečekal tak originálně pojatý film a především tak dobře zahraný a natočený. Palec nahoru. Jsem moc zvědavý na MaXXXine. 7/10. ()

samkko

Nebýt scénáristicky a herecky téměř bezchybného monologu Miy Goth, film by se dal kvalitou přirovnat ke svému předchůdci X. Naštěstí je to právě scénář, který z Pearl dělá statnější a z mého pohledu tak lepší a zajímavější film. Ale ne lepší horor! ()

ŠpetaMarek

Prequel, který kdyby neexistoval, nic by se nestalo, ale aspoň tu máme Miu na pomezí oscarového herectví a totálně cringe polohy. Na druhy pokus zvysuju o 2 hvezdy. Je to genialni. ()

alba

Tak toto áno. Nerozumiem, že rovnaký režisér natočil X, ktorému som dala len 1 hviezdičku. Tento film je hlboký, prepracovaný. Psychická narušenosť hlavnej postavy je úplne uveriteľná. Atmosféra doby je citeľná. Toto je niečo úplne iné ako X, možno je to tým, že kým X bol o partii zvrhlých mladých ľudí s množstvom klišé scén. Tu je hlavná postava - Pearl a jej duševné rozpoloženie je úplne cez jej konanie citeľné. ()

Shanen29

Trochu jiný X a je vymalováno. West hororově ubral a trochu se ztratil ve scenáři,jakoby chvílemi nevěděl co v tu danou chvíli má točit. I tak filmově velmi zajímavě podané. ()

noizcore

Narozdíl od X (2022) mě tento prequel moc nezaujal. Hororových scén je minimum a muzikálová stylizace mi vůbec nesedla. Ve celém filmu se vlastně nic moc nestane a pokud se něco děje, není úplně jasné proč. 3/10 ()

ANTYCHRYST

Zajímavý Prequel :) pomalejší rozjezd..posahana přísná matka a znepokujici chování hlavní hrdinky = problém ..:) dost dobře zahrane..zajímavé sledovat..jak se to v ní láme a nechává proniknout své temne stránky..odlehla farma zažívá zajímavé chvilky :) 70% pěkná závěrečná hostina ()

Mamlas

Film o dosti zmagořelé dívčině. Zkraje mi to připadlo jako dost blbá kokotina, ale po chvíli mě to svým zvláštním úchylným způsobem chytlo. S drobným přeskakováním vykecávek jsem to se zájmem dosledoval do konce. Takový "jiný" film. Dobré. (65%) ()

Adrio

Sequel X ma nejako veľmi nezaujal, to však neplatí o Pearl, vkusne zobrazený rozklad psychiky v dôsledku nesplnených snov a nedostatku lásky štýlovo ba až groteskne naaranžované scény doplnené taktiež dobovou hudbou veľmi zaujali a užíval som si pohľad skoro až na Andersonovskú kompozíciu. Mia Goth podáva perfektný herecký výkon ako je už u nej zvykom. Horror v pravom zmysle slova sa síce nekoná ale na pozícii bizarného psycho-thrilleru funguje geniálne. Škoda absencie hlbšieho príbehu, ale aj bez funguje film skvelo. Pearl= Michael Myers/Postrach Denis ()

adamix

Priama, nekompromisná, farbami nabitá, herecky brilantná a excelentná melodráma o nešťastne zaľúbenej vrahyni, s ktorou svet vybabral a tak sa rozhodla ona vybabrať s ním. Ti West ma tentoraz prekvapil. Po svojom preceňovanom horore X sa rozhodol zatlačiť viac na pílu a s geniálnou Miou Goth a jej skrytým hereckým talentom sa mu to konečne podarilo. Nemám čo vytknúť, Pearlin monológ o utrápenej duši bol omnoho účinnejší, než hromada krvavých bodycountov a jej postave dodal nevídanú hĺbku. Po veľmi dlhej dobe ma potešil film, z ktorého som nedokázal odtrhnúť oči a ktorý ma uchvátil svojou filmárskou precítenosťou. Beriem späť, West je skutočný umelec. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (viac)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD