V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

bloodvomit

Naprostá dokonalost!!! Dylan Moran je neodolatelný, bručounský parchant se vším všudy, jeho postava je perfektní. O Mannym nemluvě ;o) Doporučuju všem! ()

fruitbueno

Ani jsem netušila, že nemám okomentovaný svůj TOP 2 seriál :-)) Jak už tady říkali jiní, tohle je život, který bych taky chtěla vést. Asociální banda ztroskotanců a gagy (ze života :-D) poskládané v takové koncentraci, že jenom kapička a bylo by to pro mě smrtelné. Potenciál herců využit na 110%, a přesně, jak píše Huntelaar: humor, scény a "filozofie", která není pro každého. ()

Hortenzia

dylana morana (teda vlastne bernarda blacka) nemožno nemilovať,lebo je neuveriteľne vtipný a priam geniálny a manny s fran za ním vôbec nezaostávajú...jediné mínus je,že je tých častí tak málo...ale zase,môžem si to pozrieť aj dvadsaťkrát a vždy sa budem nahlas smiať ()

made1

Absolutně nejvtipnější seriál, jaký jsem kdy v iděla. Díky ČT, že dokázala seriál nejen koupit, ale především odolat a nenadabovat. Škoda, že nepřibyly další díly. ()

Houda666

100% primitivizmus, pri ktorom som sa zasmial asi 2-krát. S každou novou epizódou som čakal na moment, pri ktorom by som pochopil extrémne vysoké hodnotenie tohto seriálu. Bohužial som sa nedočkal. Začínam o sebe vážne pochybovať, pretože takmer 6000 ľudí ohodnotilo tento seriál veľmi vysoko. Už len v tichosti uvažujem prečo :/ ? Moje hodnotenie: 30% ()

Lukoboss

Nakonec jsem se rozhodl pro plnej počet. Mezi britskýma komediálníma seriálama (snad kromě Mr. Beana) jednoznačně Black Books kraluje. ()

Sdoom

Na to, že má seriál pouze 3 série po 6 dílech, je tam dost málo kvalitních scén a gagů. 1. série by určitě na 4 hvězdičky stačila, bohužel v dalších šla kvalita poměrně rapidně dolů a některé scény, možná i celé díly mě svou stupidností vyloženě iritovaly. (SD, orig.) ()

ondra.kymla

Ježiš to je boží :D Hrozný hlína, typický anglický humor a k tomu úplně neskutečné výkony od herců, opravdu se směji skoro celý díl, tohle je prostě bomba :D ()

kenkaku

"The best crackpot commedy since Blackadder" ...tak to je dost namachrované prohlášení. Dále… jak moc nízké IQ někdo musí mít, aby přeložil “Black Books” jako “Černá Kniha”, ne “Černé Knihy” (nemluvě o “Blackovo knihkupectví”). Každopádně, v Daily Mail to celkem přehnalo. I když seriál obsahuje momenty, které mě hodně pobavily, chybí tam postava jízlivého hovada (Baldrick a Darling by seriál taky neutáhli). A v tom je asi největší problém Vše táhne jen Bill Bailey. A ten je za Baldricka. Bernard Black je nesympatický kreten a asociál. Nicméně, je to osvěžující stará škola trapného Britského humoru (bez woke :)). ()

misstake

"Ani ve snu bych nevěřil, že seriál o knihkupectví může být taková prča...", tak tohle jsem napsal po shlédnutí tří dílů tohoto seriálu. Pak ale ubíhaly další díly a já snížil z 5 hvězdiček na 4. Některé díly jsou tak husté, že to moje hvězdičková stupnice nezvládá a jindy je to už trochu přehnaně absurdní a křečovité. Ale ty vynikající díly převažují, postavy fantastické, humor jedinečný, takže nejlepší seriál, co v současnosti běží na obrazovkách. Manny rules! ()

BluT

Dokonalost sama. Jak já zbožňuju všechny hlavní charaktery. Po zralé úvaze nemůžu napsat o Black Books nic špatnýho, je to umělecký skvost nejvyšší hodnoty a nic na tom nemění fakt, že tento koment píšu ve tři čtvrtě na tři ráno a po zhlédnutí snad nejlepšího dílu (S02E05 - Hello Sun). Genialita tvůrce nezná mezí. Herci byli vybráni s největší precizností a pozorností, sami se podílejí na zdokonalování předepsaných rolí, a pročež přidávají do díla i kus sebe sama, čímž celkový dojem umocňují. Prostě to je parádní podívaná pro jakéhokoli diváka, který dokáže ocenit skvělý vtip. ()

chmíří

Skvělý moc neznámý seriál plný toho nejčernějšího britského hůmoru, který má jedinou nevýhodu (jako většina britských seriálů) má MÁLO dílů!!! ()

casioa....

Drsný nekonformný britský čierny humor, čo viac dodať? Proste paráda! Pre fanušikov IT Crowd priam "povinné čítanie", a navyše "čierne knihy" ochotne zájdu ešte ďalej, brrr. Anarchy in the UK, or in UK´s antiquarian bookshops, at least ;-) Bernard ako Dylan Moran, či Dylan Moran ako Bernard......tak či onak, Dylanov užasný vágus výkon ma inšpiratívne dokopal k tomu, aby som si stiahol všetky jeho stand-up comedy vystúpenia, ktoré Vám-majúcim radi čierny humor, iróniu, sarkazmus....a všetko s tým súvisiace a na to navezujúce-vrele odporúčam!!! Videl som ich (zrejme) všetky, a neviem sa rozhodnúť, koho korunujem za kráľa standUPcomedy-či Dylana alebo Chris-a( Rock-a)...tak v mojej standupcomedy krajine bude dualizmus :P ()