Král Šumavy: Fantom temného kraje

• Česko Král Šumavy (pracovný názov) (viac)

Je jaro 1948. Ještě neodezněla radost z míru, a už se Východ i Západ bojí třetí světové války. Oba světy od sebe oddělují hluboké lesy Šumavy. V kuchyni Sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové slouží čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Stihl už zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. (Voyo)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (3)

Hranice (2022) (S01E01)

Šumavu miluju, navždy milovat budu a s ní i veškeré tajuplné příběhy, které se k jejímu mysterióznu pojí napříč celou historií. Období působení odvážlivého mladíka Josefa Hasila nevyjímaje. Tohle je můj šálek čaje! ()

Most (2022) (S01E02)

Hasil konečně převádí a v útrobách temné Šumavy se tvoří opravdu silné kulisy, ale za mě je největším tahounem téhle minisérie příroda sama. Na 3 díly mi stopáž 40-45 minut přijde málo, moc se toho nedozvíme a za týden už se končí. ()

Nevěsta (2022) (S01E03)

Zas takovým průserem zakončení šumavské minisérie není, konečně se v něm dostavily prvky thrilleru, které jsem já sám očekával od začátku. To, že se příběh nakonec zaměří víc na romanci, aby uspokojil průměrného přeplatitele Voya, je tady silně na pováženou. Ač všichni volají po pokračování, radši bych nechal Krále Šumavy na dalších 60 let spát. Ať nemusím být příště mnohem přísnější. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky