Král Šumavy: Fantom temného kraje

• Česko Král Šumavy (pracovný názov) (viac)

Je jaro 1948. Ještě neodezněla radost z míru, a už se Východ i Západ bojí třetí světové války. Oba světy od sebe oddělují hluboké lesy Šumavy. V kuchyni Sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové slouží čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Stihl už zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. (Voyo)

Recenzie používateľa ArthasKarfa k tomuto seriálu (3)

Hranice (2022) (S01E01) odpad!

Jediné co je na tom pozitivní, je zvolené téma, jinak naprostá hloupost. Strážmistr má službu jak svíčková bába. Černobílé postavy, lítání přes hranice se skupinami diverzantů, všichni SNB jsou slušní a na zcela rudého nadporučíka a dohromady hromada souložení, které mladý Hasil stíhá objíždět nejen na svém kole. Temné to je celé je, ale tím ztvárněním. ()

Most (2022) (S01E02) odpad!

No tak Kachyňovi vytýkali komunistickou propagaci, a tady je to postavené na sexu, paní myslivcová by mohla spíš být paní "Tomudala" jako jestli tohle má nějak ukazovat osamění šumavských žen nebo odrážet tamější kraj tak to opravdu radši tu milou socialistickou propagaci, chudák Klostermann, ten by asi divil, co jde o Šumavě točit. Za ty kecy na nástupu by měli kluci prokurátora, ne seřvání, tohle má být nějak jako "hrdinské" nebo je to prostě pohádka? Službu u téhle jednotky bych chtěl mít jako dovolenou. Ty hlídky jsou co? Chození po Václaváku s kusem dřeva? To drží jak slepej flašinet. A kde je ta Šumava a ty blata, o kterých se tam pořád mluví? Kluci si tam chodí někde v Pošumaví jak na výletě. :) Agentka SIS se na Šumavě potlouká s vyfoukanými vlasy a bundičkou jak z Primarku, Tak přece akce s agenty. A taky trocha švejkování. Ano na motorce je člověk nenápadný. Vysmát se holce od partyzánů, to je na kluka z vesnice v podhůří docela odvážné. Zajištění mostu jednotkou? Lépe by to zajistilo družstvo dětí ze školky. Co kouření? Proč ne rovnou světlice? Jen se divím, že Hasil něco neměl s tou partyzánkou, to by se do toho příběhu hodilo. Já nevím proč se dneska točí takové věci, musíme to prostě všichni uznat jako pravdu, tak se toho od minula vlastně tolik nezměnilo. ()

Nevěsta (2022) (S01E03) odpad!

Mám pocit, že Hasil dělá u SNB jen na DPP nebo na DPČ a chodí si tam jen když chce nebo zrovna nelítá nenápadně po lese. Politicky odbojného Zemana odveze STB ale na motorku, opouštění útvaru a záhadné mizení si posvítí jen agilní strážmistr. A Šumava opět jen jako malé kopečky skoro bez lesů, v přírodě jako je tady tahle by nepotřebovala převaděče ani slepá kráva. Scéna s STB a paní Hajnou, jasně paní je 35 ale uběhne 20m a je skoro bez dechu. A že by to zase nespoilovalo Kachyňu, ale jasně, že ano. Nové nápady, to bychom chtěli po dnešních filmařích moc. Lítání po lese ještě navíc se Skopčákama a ten konec tedy no horší to snad být ani nemohlo. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky