The Outwaters

• Veľká Británia The Outwaters

Čtyři cestovatelé se při kempování v odlehlé části Mohavské pouště setkávají s hrozivými jevy. (JasonCZ)

Alfréda odpad!

Prvních 50 minut se bez nadsázky neděje nic. A po nich se to příliš nezmění. Teprve díky The Outwaters jeden vidí, jak skvělou mají jiné FF kameru, protože tady nevidíte zhola nic - jen kužel světla a červenou barvu. Zajímavých posledních 8 minut filmu. Srovnání s Vesmírnou Odysseou je jen hodně špatný vtip. 10% ()

dr.horrible

Svojim spôsobom nesmierne zaujímavý film. Tu skrátka bola vízia a tvorcovia si za ňou šli, úplne napriek diváckym očakávaniam, alebo pôžitku.  Hodnotenie o rozpoložení a pocitoch. Väčšinu spomenutých negatív beriem (ten s nedejovým úvodom nie, v kontexte diela tam presne takýto úvod pasoval), ale bol to skrátka originálny trip.  Ps: Pôvodne som chcel dať 4*, len sa mi nepáčilo to záverečné gore. Prišlo mi zbytočné. ()

pornogrind

Poprvé jsem se o filmu dozvěděl když šli zvěsti, že lidi utíkají z kinosálů, mají z něho noční můry atd. Tyhle zprávy sice vždy beru s velkou rezervou(spíš se jim směju-dobrá reklama) ale každopádně to vzbudilo moji pozornost. Vystřízlivění ale přišlo po všeobecně špatným hodnocení na ČSFD ke dni 4.4.2023-26% na IMDb o něco lepší 4,2/10. Takže jsem do toho nakonec šel s tím, že jsem připravenej na nejhorší. První půlka filmu toho moc záživnýho nepřinese. No a druhá půlka je na tom v podstatě stejně. Teda pokud si vyloženě nelibujete ve tmě. Možná to chce bystřejší oči ale já už jsem to kolem jedné ráno nedával, viděl jsem tam akorát tak 💩 a nevěděl jsem, která bije. Denní záběry pak přichází až s rádoby šokujícím koncem. Už jsem to psal víckrát ale musím to napsat i tady. Éra FF je už nenávratně pryč. Sem tam sice vyleze na světlo světa nějakej pokus o znovuzrození tohoto téměř vymřelýho hororovýho subžánru ale většinou to jsou jen chabé výkřiky do tmy. V případě The Outwaters doslova. Skoro odpad. ()

*CARNIFEX*

Drbnuté Topky nezaháľali: "Takú hrôzu ešte nezažili: Ľudia kvôli novému hororu utekajú z kinosál ... Majú z neho nočné mory!". Nuž, bohužiaľ, ako to už chodí, pravda je taká, že okrem posledných desiatich minút, je tento absolútne nezáživný "F.F.", totálnou stratou času. "Seppuka" na úplný záver snaživá, o tom potom, všetko ostatné sú ale sračky, rozťahané do nevedno prečo, sto desiatich minút. Nemá to dej, nemá to príbeh, nemá to rozuzlenie, nemá to postavy, nemá to atmosféru, nedokáže to plnohodnotne vystrašiť. Byť to kraťas, na úrovni 20-25 minút max, človek by bol aspoň sčasti uspokojený. Nuž ale takto .. ()

Astaroth12

Strašne nerád dávam filmu odpad a i keď tato nezáživná sračka si ho určite zaslúži, dám mu aspoň slabú 1*.  Päťdesiat minút sa tu vobec nič nedialo a potom to isté , len tá ďalšia hodina bola ešte aj v úplnej tme a vidieť, len občasnú krv čí počuť stále nejaké vreskoty. Neviem nič o príbehu, obsahovo je prázdny, herecky to komentovať ani nemusím a i keď je to FF projekt, mal by mat už nejakú úroveň, ale réžii chýba  akákoľvek snaha niečím zaujať a tobôž niečím prekvapiť. Ale rozmýšľam, že pri takýchto hovadinkách si nájdem nejakú inú činnosť, budem písať scenáre, určite keď vidím tento skvost, nič tým nepokazím. Byť na to v kine, tak tri dni si búcham hlavu o obrubník, že som za tie peniaze mohol radšej kúpiť cibuľu. ()

• Osudy postav předpovídají mnohé písně ze soundtracku. (mikki089)
  • Jako součást marketingu byl vytvořen realistický blog na sociální síti Tumblr zvaný „AliveintheDark“. (mikki089)