Divadlo ve filmu: Macbeth – Too Much Blood scénáristy a režiséra Davida Jařaba se v jeho vlastní filmové interpretaci stává stylizovaným thrillerem snímaným v detailu. Příliš mnoho krve na to, aby v ní dokázala přežít více, než jedna postava z devíti. A při tom všechno mohlo být jinak. (Film Naživo)

Arsenal83

Pre mňa najhoršia divadelná hra, akú som videl. S prostou angličtinou, ktorá vôbec nemusela byť. Teda nemala byť. Lebo dieru do sveta toto neurobilo. Som za originálneho Macbetha v super kostýmoch a nie moderného v rozgajdanej košeli a viazanke. ()

Anet21

⚪Shakespeare v týchto avantgardných divadelných hrách, v ktorých je jeho samotná hra osekaná len na to najpodstatnejšie a dôraz sa kladie na scénické prevedenie, modernosť atď., to je des. Bytostne neznášam modernizáciu klasických diel, nie týmto spôsobom, a tu sa mi to len potvrdilo. A prečo je to celé v upravenej modernej asi B1 angličtine, keď to uvádza české divadlo, je tiež záhadou.⚪ ()

bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: název Macbeth. Too Much Blood; režie (záznamu i divadelní inscenace) David Jařab (Viktor Tauš je producentem pořadu); rok výroby 2022. ()

Amonasr

Tomuto avantgardnímu přístupu musím přiznat jistá pozitiva. Nevadí mi, že podstata Shakespearovy hry byla vysublimována až na jakousi zbytkovou dřeň, které dodala chybějící šťávu vynikající hudba. Ale herectví bylo tak nesnesitelně expresivně přepjaté, že jsem to víc než 25 minut už vydržet nedokázal. Nápad tedy nebyl podle mě špatný, jeho provedení ale značně pokulhávalo slepou cestou zprimitivnělého herectví. Možná to má symbolizovat celou duchovně zprimitivnělou dnešní dobu, ale co s tím? Ke koukání to bohužel moc není a to by se opravdovému umění asi stávat nemělo. ()

papilon395

Viděla jsem na divadle, teď v televizi. Natočení tomu neuškodilo, ani nepomohlo. Dost mrazivé. Jednoduchá angličtina a kostýmy mi středověký příběh o moci přenesly do současného světa. ()

ostravak30

Tak nevím...chtěli tvůrci vyslat divadelní film vyslat do světa? Ne? Tak proč ta angličtina? Já jsem sice klasického Macbetha neviděl, ale jiné Shakespearovské hry ano. A nemůžu si pomoct, ale já jsem raději pro klasiku než pro tuto moderní spatlaninu, která působí tak divně. ()