Hrůza pod zemí

• Česko Hrůzy pod zemí (viac)

V tomto hororovém příběhu, inspirovaném povídkou H.P. Lovecrafta, jsou lidé z osamělého městečka terorizováni a vražděni zrůdnými monstry, která obývají podzemí místního hřbitova. Posledních pět vyděšených obyvatel sebere odvahu a rozhodne se s těmito parazity rázně skoncovat. Jejich zoufalý plán je však překažen bandou nebezpečných zabijáků, kteří se v honbě za tajemstvím, ukrytým v jednom z hrobů, nezastaví před ničím... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kosta73

No, není to sice žádné veledílo, ale rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamán. Mám velmi rád Lovecraftovu tvorbu, béčkové zpracování mi k jeho stylu velmi lahodí a LURKING FEAR řadím do lepšího průměru mezi dílka, která jsem měl možnost vidět. Pravda, film obsahuje místy vskutku otřesné dialogy a hlavní hrdina by se hodil díky svému hereckému "umu" spíš do reklamy na Old Spice, ale to spolehlivě vyrovnává skvěle vybrané prostředí hřbitova a kostela, vizuální podoba monster a atmosféra místy připomínající geniální ( a můj velmi oblíbený ) THE RESURRECTED. V podstatě se mi to dost líbilo. Tři a půl *. ()

Arsenal83

Hrôza to celkom bola, ale skôr filmová, no niekedy aj zábavná. Vo výsledku ani režisér nebol spokojný, pretože herec si robil, čo len chcel. A to tak aj dopadlo. Starý, gýčový horor, s pomerne dlhými nudnými pasážami a postavami, čo nevedia, čo robia. Ruky vychádzajúce zo steny a trocha krvi nestačilo ani v roku 1994, ale monštrá vyzerali celkom "fajn". Mimo toho je obrazovka zaplavená podpriemernosťou. ()

Seabeast

Málokdy se stane, že překlad titulu krásně vystihne podstatu filmu. "Hrůza" to opravdu je, ale leda tak ke sledování. A pod tou zemí se obrací samotný Lovecraft! Jedná se zhruba o takový ten typ průjmu, který chcete mít brzo za sebou a ne a ne skončit. Ruce pryč nebo se od tohodle zamažete jedna radost! ()

pornogrind

Hřbitov, monstra pod zemí a sympatická stopáž. Mohla z toho být dobrá podívaná. Škoda, že se film víc času věnuje spíš honbě za prachama než samotným bojem s monstry. Což je škoda jelikož jejich vzhled byl kupodivu povedenej. Monstra jsou opravdu jednou z mála věci co stojí za zmínku a tak je až trestuhodný že dostali tak málo prostoru. ()

ledzepfan

Kostra příběhu funguje. Herci jsou (v rámci béčkového subžánru) více než dostačující (hlavně Combsovi tyhle lovecraftoviny prostě sedí). Kulisy v rámci stylizace, standard. Masky potvor jsou na pohled fajn (ikdyž herci se v nich neumí nebo nemůžou pohybovat)... Zásadním kamenem úrazu je naprosto neschopná režie, která nedokáže poskládat relativně funkční jednotlivosti do smysluplného a funkčního celku a spolu s břídilovskou kamerou a střihem tak naprosto trestuhodně zabíjí jakýkoliv náznak potenciálu, snahy a úsilí.... ()

• Trailer filmu obsahuje minimálne jednu scénu, ktorá sa v hotovom filme nezachovala. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Bukurešti (Rumunsko). (Arsenal83)