Jako žena mocného politika se má Sophie skvěle. Na povrch ale vyplují skandální tajemství, manžel James musí čelit vážnému obvinění a její život se otřese v základech. (Netflix)

TesterX

Uplne nerozumim, proc ten kkt, co ejakuluje v kazdym prispevku da tomuhle odpad, ale to pominu - jinak mne jeho nechutne a hlubokomyslne slovni hricky samozrejme bavi. A ted real. Ma to 6 dilu. Prvni dva jsou uklouzana nuda a hrozne nevyrovnana vypln polstare, co vzdycky bude nepohodlny. Navic vedomi, ze vite od zacatku, jaka je ve skutecnosti ta hlavni pravda, tomu opravdu nepomaha. Ale. Ale ta serie je opravdu velmi civilne natocena, herci jsou uveritelni a to dulezitejsi - v pulce prichazi velmi zajimavy zvrat, ktery okoreni az dokumentaristicky vypravenou vypoved. Druha polovina najednou tezi ze zajimavych vypovedi, stripku z minulosti a navic audiovizualnich hratek mezi pritomonsti a soucastni, coz celkove osvezuje statickou cast soudniho dramatu. verbal je mimo. Je to kokot, co da odpad tomuhle a hvezdu litajicimu zralokovi. To ne. Chci jenom rict, ze pokud mate radi pomalu plynouci dramata, ktere obsahuji nevyzivnou vatu, ale furt disponuji evokaci, ze se to rozjede do zajimaveho smeru, a to nejenom v poslednim dile, tak urcite tahle serie stoji za to. Suma sumar je to vlastne lepsi prumer, protoze to neni nic extra, ale taky to neni prumerna nuda a pro milovniky soudnich prestrelek a zvratu v detailnich nuancich pribehu je to vlastne super. ()

bearmeedek

Mohlo to být lepší - kdyby. Například kdyby to bylo kratší. Podání bylo s méně grády, než se sluší. A hlavně na mě děj působil často nereálně. Může to být tím, že žiju na jiném kontinentu. Manželka vysokého politika žije spořádaný rodinný život, a jakmile se dozví, že jí byl manžel skoro půl roku intenzivně nevěrný, ihned mu odpustí, jen když tam nebude znásilnění. Postupy u soudu také v chápání občas kolísají. No, a po téměř happy endu Sophie udělá něco, co úplně odporuje jejímu dosavadnímu chování a mě to nenadchlo ani filmově. ()

Elyssea

Soudní drama, které skvěle ilustruje to, proč se znásilnění u soudu tak strašně špatně prokazuje. Obzvlášť, jestli žena nejde na policii hned poté. Zde je totiž kauza vystavěna na tvrzení proti tvrzení. Interpretace stejných událostí dvěma různými lidmi, kteří si mohou situaci upravit k prospěchu svému. To, že na tom oběť v 99% vždycky tratí je, bohužel, už vedlejší. Působivá mi přišla i argumentace obhajoby, která pečlivě vystavěla vzorec chování v neprospěch Olivie. A i když se v soudní síni Michelle Dockery snaží hezky, ta psychologicky nejzajímavější část příběhu se odehrává v hlavě Sienny Miller. Přesvědčivě ztvárňuje nevděčnou roli politikovy manželky, na jejíhož muže se valí skandály, a ona mu musí být oporou anebo mu pohřbí kariéru. Zároveň ale skvěle ukazuje, jak jsou zamilovaní lidé schopni přehlížet nedostatky svého protějšku. Její až umanutá touha po pravdě mi přišla působivá. Rupert Friend je jako do sebe zahleděný politik naprosto přesvědčivý a snadno se dá chápat, proč je jeho postava tak populární a úspěšná. Jako negativum vnímám celou dějovou linku kolem Kate a oxfordskou minulost ústřední trojice. Osobně jsem si velmi přála, aby se nakonec ukázalo, že James Whitehouse je jenom pouhý slaboch a oportunista. ()

Ivoshek

Je to Netflix, takže už od začátku bylo jasný, že bohatý bílý muž je zlý. První díly jsou docela fajn, ale to hloupé, primitivní klišé, ke kterému to celé směřuje, to je neodpustitelné. Ano. Definující slovo tohohle seriálu je HLOUPÝ. Jediný přínos je, že jsem objevil super slovo "prick-tease", ve volném překladu "drážditelka ocasů". ()

Dan

Seriál se snaží vykreslit různé perspektivy a způsoby vnímání sexuálních vztahů. Zaměřuje se především na podezřelého, který je průběžně konfrontován s tvrzeními, které nezapadají do jeho příběhu. Přišlo mi škoda, že se tvůrci více nezaměřili na prožívání obětí a poroty. I když divák ví celkem dobře, jak věci byly, bylo by zároveň zajímavé lépe poznat důvody rozhodnutí jednotlivých aktérů. ()