800 metrů

Španielsko, 2022, 2 h 37 min (Minutáž: 52–53 min)

17. srpna 2017 šokovaly Španělsko dva teroristické útoky spáchané mladými lidmi integrovanými do místní společnosti. Jak se něco takového mohlo stát? (Netflix)

*CARNIFEX*

Veľmi solídne, autenticky zmapovaný teroristický útok z Barcelony v 2017, ktorého sa dopustilo niekoľko radikálnych trubirohov od islamu. "Ako boli to dobrí chlapci .." ()

Warhorr

Slušné zpracování teroristických útoků ve Španělsku. Pokud to kdysi člověk nějak detailněji nesledoval jako já, dozví se a zároveň bude překvapen, o jak velký a zdrcující útok se vlastně mohlo jednat, pokud by teroristům vyšly všechny plány. Ač to bude znít jakkoliv nevlídně, to, že proběhl útok pouze v Barceloně a Cambrils bylo vlastně obrovským ''štěstím''. Jakmile to člověk uvidí, tak pochopí o čem mluvím. Minisérie je obohacena domácími záběry útočníků, jak si doma sestrojují bomby, mluví o nenávisti k bezvěrcům apod. První díl nás seznamuje se založením buňky a jednotlivými členy, Zbylé dva díly se věnují ůtokům samotným a také následným svědectvím přežívších a pozůstalých. Místy je to velice smutné a emotivní. Určitě mohu doporučit. ()

Skeksis

Všetci ich známi hovorili o tých kreténoch ako o inteligentných a dobrých chlapcoch. Pardon, ale boli proste iba odporní slizkí kokoti. Navyše ovplyvniteľní a sprostí ako polená. Neviem, kto s normálnym IQ a mozgom chce odpáliť Sagrada de Familia, alebo zráža ľudí na námestí ako nič. A to všetko v mene viery v Alaha. Obyčajní tupí teroristi chechtajúci sa na svojom zámere - zneškodniť čo najviac "nevercov" kravinám a samovražednému odpalu. Ani tie videá nevedeli poriadne nahrať. Mysleli si, že nikam nepatrili. Prečo? Narodili sa predsa v krajine, ktorá im dala vzdelanie a prácu, mali sa teda prispôsobiť krajine, v ktorej žili. Kalifát je neexistujúca krajina, ani nikdy existovať nebude, takže nech idú všetci, čo za ňu bojujú do piči! Dokument bol dobrý iba vo výpovediach ľudí, ktorí prežili útoky. Inak muka. Samé bla bla bla... Zomrelo veľa ľudí, ale som rada, že nie toľko, koľko plánovali, lebo boli takí sprostí, že im vybuchol aj dom s výbušninami:))))) ()

Arsenal83

Aké prekvapenie! Dodávkoví piráti, ktorí len tak zrazia ľudí na ulici majú mená Mohamed, Yousuf a Younes. To by človek nečakal, bežne by som počítal s menami ako Zbyněk, Jano či, keď sme už v Španielsku, Paloma. Fakt šok! Inak dobre zhrnutie udalosti, na druhej strane je tu samozrejme ten netflixovský cieľ a to ukázať, že nie všetci veriaci v islam sú teroristi a že niektorí dokonca proti terorizmu protestujú. Dodal by som už len, že fakt len niektorí... ()

Zemi11

Co to bylo za ranu? Kdo nam to sem z palmy spad? Cerny voci, cerny telo, to neni muj kamarad... Ale to nic, oni se prizpusobej, to oni jen tak trochu zlobej ❤️ Jen buh vi, kolik takovych ovcomrdu na nas ve vyspele zapadni Evrope za rohem ciha pripravenych nas poslat k Allahovi, protoze oni jsou ti, hlavnim ovcomrdem, vyvoleni. ()