Nejhorší spolubydlící

• USA Worst Roommate Ever
USA, (2022–2024), 8 h 57 min (Minutáž: 39–63 min)

Réžia:

Domini Hofmann

Kamera:

Anne Etheridge

Brutální podvodníci a chladnokrevní zabijáci. Děsivé příběhy o nejhorších spolubydlících, které si nedokážete ani představit. (Netflix)

KaterinaSkop

Za mě tři z pěti hvězd. Po první epizodě jsem byla nadšená, začít rovnou s babčou která si na zahradě zakope 7 lidí aby mohla pobírat jejich sociální dávky byla super story. Pak už to ale šlo z kopce a jednalo se spíše o podvody atd.. rozhodně bych nechala první díl jako poslední, ale z marketingového hlediska to chápu, přitáhne to diváky. Snad Netflix prijde s něčím promakanějším příště. ()

Lilith03

Ráda bych vás odkázala na mou recenzi u posledního dílu téhle série, kde jsem napsala mou zkušenost s podobným spolubydlícím. Neděje se to jen v Americe, já to zažila v Olomouci. Třeba to pro někoho bude zajímavé čtení, nechtěla jsem spamovat dlouhým komentářem zde, tak jsem to napsala k závěrečnému dílu. Kdyžtak mi dejte vědět co na to říkáte, já jsem ráda, že už jsem v bezpečí a do spolubydlení už v životě nepůjdu, už jsem se poučila. Jinak tento seriál byl opravdu dobře zpracovaný, za mě byl nejzajímavější příběh "říkejte mi babi" a samozřejmě i "hledá se spolubydlící" protože jak jsem již psala, zažila jsem to taky... Je fajn, že je na Netflixu takový zajímavý dokument, bavilo mě to, za jeden nemocný den zhlédnuto. ()

Kikyo

První příběh mi přišel hodně zajímavý a skvěle zpracovaný, o to víc jsem pak byla zklamaná. Ostatní příběhy už mě tolik nezaujaly a popravdě mě spíše svědci a lidi, kterých se případy týkaly, štvali. Prostě mi kolikrát přišli extrémně hloupí, naivní a důvěřiví a že si za některé věci tak trochu mohli sami... ()

Dobry_clovek

Vsechny ty pripady znam, proto mi to nijak sokujici neprislo, ale ten klasicky americky zpusob vypraveni mi proste vadi. Vzdycky je to stejne - dojimani, slzy, patos a pro jistotu vse zopakovano nekolikrat. Samotnemu vysetrovani, nebo kriminalistickym technikam, je venovano naproste minimum casu, klouze to po povrchu a snazi se jen desit, nebo dojmout. Zrejme to je pozadavek americkeho divaka. A nebo bych mozna proste uz rad videl dokumentarni “ krimi “ odvypravene trochu jinym zpusobem. ()

vimluk_CZ

60% Je to dlouhé, natahované, plné srdceryvných dialogů, hrajících na city, ale k tomu nejzajímavějšímu, jakožto vyšetřování, toho seriál ve finále nemá moc co říct. Rozhodně ty příběhy jsou zajímavé a plány některých "padouchů" až děsivé a animované sekce v každém díle (byť působí vcelku odfláklým dojmem) tomu dodávají jistou "novinku", ale stále je to natahované a ke konci většiny dílů i nudné. První díl byl vcelku příjemné překvapení, ale poté měl seriál sestupnou tendenci a poslední "dvojdíl" by se s přehledem dal dostat do jednoho dílu kolem půlhodinky. ()

Sheelle

Některé z případů jsem znala už z dřívějška, ze sledování různých epizod na YT o sériových vrazích, nicméně tady to mělo rozhodně lepší spád i zpracování. Na sériové vrahy a podobné zajímavé případy jsem ulítlá, takže za mě super dokument. Jen je to pořád jen dokument, žádná extra pecka... ()

Maslo133

Rozhodně to lepší z netflixovských minisérií. Velká výhoda je, že žádný z případů není zbytečně roztahaný roztahaný, jako je tomu u některých jiných minisérií. Celkově to krásné odsýpá.  80% ()

Ivana09

Dokumentární krimi seriál, ve kterém je vyprávění znázorněno animací. Příběhy byly zajímavé, opravdu to těm lidem nezávidím. Nejvíce mě zaujal první díl s Dorotheou Puente, jak dokázala všechny obelhat. Škoda, že dílů nebylo více. ()