X-Men '97

Život a smrt – část 2 (E06)

(epizóda)
  • USA Lifedeath – Part 2
USA, 2024, 34 min

Tvorcovia:

Beau DeMayo

Réžia:

Chase Conley

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Scenár:

Charley Feldman

Storm je nucena čelit své nejtemnější stránce, aby se osvobodila a získala zpět své superschopnosti. (Disney+)

Big_Boss

Pro mě zatím nejslabší díl, a bohužel je to ze stejného důvodu jako u čtvrtého dílu, kdy se opět příběh LifeDeath musí dělit o svojí stopáž s druhou a méně zajímavější linkou, která se věnuje návratu Charlese Xaviera a Shi'arského impéria. To mě v původním seriálu nikdy moc nezaujalo, protože mám radši, když se X-Meni věnují boji s jinými mutanty nebo prostě s hrozbami na Zemi než s mimozemšťany. Navíc i když mi bylo tak nějak jasné, že Charles Xavier není opravdu mrtvý, tak se přiznám, že když jsem ho viděl konečně živého, tak jsem hodně zesmutnil, protože jeho postava mi doteď nejenom nechyběla, ale její absence pozvedla ostatní X-Meny spolu s Magnetem na vyšší úroveň. Takhle je mi jasné, že se do finále vrátí a Magneto si sbalí svoje saky paky a doejte oěpt pryč. Část s LifeDeath byla dobrá, i když nejsem úplně fanoušek nového kostýmu pro Storm (i když vím že je přímou kopií tomu z komiksů). Ideálně si myslím, že by tvůrci udělali, kdyby radši příběh LifeDeath odvyprávěli v jednom díle a čtvrtý díl se měl radši věnovat Motendu a Shi'arskému impériu. ()

Artogon

Spoiler alert: Profesor Charles žije a stáva sa cisárom kozmickej civilizácie. / No spoiler alert: Je to pičovina... Mimo toho je ale hororová linka o zhmotnení strachu zo smrti skvelá. Každopádne, ale komu sakra napadlo deliť príbehy na dvojdiely? Ako kvalitný príbeh môžu predstavovať desaťminútové sekvencie, ktoré sa v obmieňaní vo vysielaní striedajú po dvoch-troch týždňoch. Samotné ústrižky príbehov sú často dosť dobré, ale v takejto nadväznosti nemôžu fungovať na sto percent a ja už sa teším, až bude séria dokončená a ja si budem môcť vybrané príbehy pustiť znovu v priamej nadväznosti, bez dvojtýždňových prestávok a bez pretkania hlúpejšími príbehmi. ()