Fei-hung Wong (Jackie Chan) sa jedného dňa neplánovane zapletie do bitky medzi cudzincami vyvážajúcimi starodávne čínske artefakty a lojalistami, ktorí nechcú aby čo i len jeden zo vzácnych kúskov opustil krajinu. Na prvý pohľad neškodný Fei-hung sa pred časom naučil bojový štýl tzv. opitého boxovania, ktorý z neho robí naozaj nebezpečného protivníka! Nanešťastie jeho otec Kei-ying (Lung Ti) je radikálne proti tomu, aby používal akýkoľvek násilie... A tak musí po celý čas vlastne Fei-hung bojovať „na dvoch frontoch“ - nielen so záhadnými cudzincami, ale aj s otcovým odporom k bojovému umeniu! (TV Markíza)

Terva

Zjistil jsem, že co se týče Jackiho Chana, mám mezery. Nedávno jsem třeba narazil na filmy Projekt A 1 a 2, které jsem nikdy neviděl a teď mám v ruce Legendu o opilém mistrovi, která mi také nic neříká. Tak hurá do toho. Jackiho souboj kolem deváté minuty, pod vlakovou soupravou mě pěkně navnadil. Má prostě ty souboje vypilované a parádně sehrané. V 11 minutě poprvé uvidíme umění, které dalo název tomuto snímku - opilecký box. Ve 39 minutě zase uvidíme, kam až může dojít toto umění a to doslova. Jackie Chan se prostě+ opije. CITÁT - Opice pijící mistrovo víno..... Ve filmu zazní i varování, že ten, kdo trénuje opilecký box často končí jako alkoholik. Finální souboj v továrně je naprostá bomba.... ....Opilecká vývrtka, Míchání vína nebo Vodopád jsou úžasné chvaty. Perfektní akční snímek s politickým podtextem. Jo a Jackiho Filmová máma Ti Lung ( Link Wong ) je taky pěkný kvítko. Závěrečné titulky, jako vždy, ukážou, jak si Jackie Chan při natáčení hraje s ohněm. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +Jackieho postava si prošla peklem, neustále se tady bojuje, větší frekvenci, nebo počet bojů jsem sand ještě neviděl -jenže jestli je film úspěšný jen kvůli tomu, tak je to málo, velice nevýrazná hudba, příběh mě nijak nezasáhl/// O filmu Drunken Master jsem slyšel a pokládal jsem ho za legendární film. A přitom je to jen Jackiho další taškařice. Možná z jeho pohledu nejzásadnější nebo nejosobnější, ale Jackieho stylu mám plné kecky a tak dám přednost raději zajímavému příběhu. Ten se tady nejdřív nebere vůbec vážně a potom přitvrdí a bere se moc vážně. Přitom to vyzní tak nějak sníchaně. A za další: podle hodnocení je (byl) film druhý nejlepší z Jackeho kinematografie. Nezdá se mi a nebo je film strašně přeceněnej. Určitě něco do sebe tenhle film má, jisté kvality mu nepopírám. Minimálně originální bojový styl. Jenže mě to nějak nezaujalo a docela mě to i nudilo. Už jsem čekal na konec filmu a to je zajisté špatně. Přesto jsem si dopnil další filmové políčko./// Celkem 55 %/// ()

Dever

Soundtrack Wai Lap Wu: 1. Drunken Boxing (Mandarin) -- sung by Jackie Chan ,2. Provocation ,3. Circled on All Side ,4. Conspiracy ,5. Stealing the Jade Seal ,6. The First Fight ,7. Bayonet ,8. To Try Out ,9. The Car Chase ,10. Searching ,11. Wonderful Moment ,12. Not thinking others (Cantonese) -- sung by Winnie Hsin ,13. Free ,14. Mistake ,15. Mother and son ,16. The Wild Strong Man ,17. Ending Love (Mandarin) -- sung by Winnie Hsin ,18. Gathering of City ,19. The Discussion ,20. The Robbery of Country's Fortune ,21. The Hidden Wiseman ,22. Marching Forward ,23. Real Dragon Does Not Belong to small pond ,24. Play Around ,25. Fan Hon's Lesson ,26. Public Insult ,27. Regret ,28. A Drunken Journey ,29. The Hand-to-Hand Combat ,30. To Come On Proudly ,31. Drunken Master (Cantonese) -- sung by Jackie Chan, ()

Xmilden

S prvním dílem tato Legenda nemá mnoho společného. Což je jednoznačně dobře, protože myslím že původní Drunken Master nám představil umění opilého boje dost dopodrobna. Tady se Jackie Chan více zaměřil na děj, který se odvíjí po cestičce kterou mají Číňani moc rádi a tou je vlastenectví. I přes tuto národní agitku, která může na někoho působit rušivěji se druhý díl vyznačuje jak jinak než notnou porcí Jackieho humoru spojenou s kvalitními souboji. Takže vše důležité zůstavá na svých místech. ()

Lacike

Podla mnohych ludi najlepsi Jackieho film. No ja s tym prilis nesuhlasim. Zapletka nie je prilis silna. Zaporaci sa tam priebezne objavuju, aby sa s Jackiem pobili, ale Jackie to prilis neriesi a len ak si skoro cely film blbne az sa nakonniec naserie a vo velkolepom finale vsetkych zmasti. No a pri tom blbnuti je ovela vtipnejsia Jackieho macocha v podani Anity Mui. Jackie je len taky panak, ktory ju na slovo poslucha. Na prvy podhlad je potesujuce, ze tu ma Jackie po dlhsej dobe mnoho dlhsich duelov. Ale ich prevedenie ma prilis nenadchlo. Bitky v prvej polovici mi pripadali take fadnejsie. Podane prilis oldschoolovo a bez nejakych pôsobivych akrobatickych kuskov za co asi môze reziser tradicnych kung-gu filmov Lau Kar Leung. V druhej polovici od hromadnej bitky s najatym gangom sa najskôr rezie chopil Jackie a bitky su viac v jeho style. Vyuzivaju sa nahodne predmety a dockame sa mnozstva tvrdych padov. Lenze uz Jackieho uz neraz citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Vrcholom v tomto smere je grandiozne finale. Ano je plne gulometnych vymien uderov a sialenych kopov v ktorych kraluje najmä hlavny zaporak Ken Lo. Ich spolocny duel sa zda byt nekonecny. Jackie pri nom absolvuje aj krusne chvile s ohnom. Ale znova je cely cas zaveseny na lanach jak gasparko. Po repete Jackieho starsich filmov s cistymi bitkami bez tychto zbytocnych vychytavok mi to uz dost vadi a celkovo to v mojich ociach bitky zhadzuje. Je bolestive vidiet jak predvadza rôzne otocky alebo az absurdne kreacie svojho tela, ktore predtym zvladol bez lan. Pritom v tej dobe mal rozhodne formu na to, aby sa zaobisiel aj bez trikov. Kym som nemal dostatocne napozerane kung-fu filmy, tak som tie lana tak nevnimal a bol som v uzasu nad tym co Jackie predvadza. Teraz uz nie som. Skoda. Film stale zaujme aspon v dalsich aspektoch. Napriklad vo vyprave. Aj vdaka nej film vôbec nepôsobi ako pokracovanie skromnej jednotky. A ze to nepasuje ani dejovo je dalsia vec. Z dalsich postav zaujme este Ti Lung ako Jackieho prisny otec. Lau Kar Leunga som ako herca nikdy nemusel, takze ani v tomto filme ma nenadchol. Z cameo vystupov je najzaujimavejsi asi ten Andyho Laua. Takze dnes mam uz z filmu dost rozporuplne pocity. Dvakrat ma nenadchol ani dej ani bitky. Film rozhodne ma vysoke kvality, len jeho styl mi prilis nevyhovuje, takze davam 7/10. ()

• Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)