Maciste na carském dvoře

• Taliansko Maciste alla corte dello zar (viac)

Car Nikolajevič (Massimo Serato) je krutý tyran toužící upevnit svou absolutní moc. K tomu jistě dobře poslouží bájný poklad, k němuž nalezl cestu jeho lstivý rádce. Carská výprava posléze v nitru hor nachází pohádkové bohatství včetně těžkého sarkofágu. V něm se však neukrývají další drahé kameny, ale silák z dávných dob (Kirk Morris), který jako zázrakem ožívá. (J.Connor)

majo25

Kirk Morris má v porovnaní s ostatnými hereckými silákmi, väčšinou teda zo Spojených štátov, najslabšiu charizmu. Potvrdzuje to aj v tomto historickom - nebojím sa povedať - fantasy, kde je taký nemastný-neslaný. Námet kombinuje prcky peplumu s cárskym Ruskom, ktoré bolo tiež častou témou talianskej dobrodružnej kinematografie. Zápletka je jednoduchá a akcia v podstate tiež. Ale aj vďaka príjemnej stopáži a niektorým akčným scénam dokáže držať pozornosť diváka. Samozrejme, nesmie chýbať jaskynný muž oblečený v koži, ktorý robí hlavnému hrdinovi najlepšieho sparingpartnera. ()

J.Connor

Byla trochu ostuda, že jsem jako milovník italského braku ještě neviděl žádný film s Mačistou, takže jsem tuhle možnost uvítal. Jedná se o klasické Peplum se všemi potřebnými proprietami, ale v rámci žánru jsem viděl o dost lepší věci, übersilák Mačista je sice se svými kousky dost v pohodě, ale celkově chybí lepší akce, výprava, zajímavější postavy atd. U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994. ()