Navalny

• Veľká Británia Navalny

Režisér Daniel Roher představuje život a dílo ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného, který si po letech odhalování korupce vytvořil mocné nepřátele, včetně prezidenta Vladimira Putina. (HBO Max)

*CARNIFEX* odpad!

Toto fakt nedám. Musel som to po pár minútach vypnúť, lebo mi to náramne pripomínalo jedincov, ktorých smelo do skupiny jebnutých radím. Som proti Covid opatreniam? No nadšený z nich teda rozhodne nie som. Som proti rúškam? Určite to nie je nič príjemné a tiež to vo mne vrie. Nuž ale vojsť do nemocnice BEZ a robiť tam rozruch ako jebnutí, že ma nechcú pustiť za blízkym, pričom stačilo si jebnúť cez chriapu nejakú lacnejšiu variantu šálu od Gucci-ho, tak to už je objektivita sama o sebe v kokote. Nie som zástanca polo plešatého z východu, mám ho na kokote rovnako, ako iných pohlavárov sveta, no tváriť sa, že je opačná politická garnitúra ta jediná, ktorá to tu vedie k blahobytu, to už by som bol nadobro ako drbnutý zo špeciálky. Ďalšia vec, cítiť z neho extrémnu aroganciu, pričom k jeho minulosti, rovnako ako k tej Zelenskégo, ani príliš nemá zmysel sa vyjadrovať. Fašisti na pohľadanie, pričom druhý menovaný je doslova extrémne slizským buzerantom. Keď som zbadal hentu starú kurva Merkelovú, ktorá svojou politikou miešania kultúr rozjebala celú Európu, už som sa nadobro dogrcal. Takýto morálny odpad, ide kázať o morálke iných. To je normálne na lakeť! Už tam chýbal len henten vorvaň s tromi bradami z Pezinka čo súcití a boli by komplet. Ako tri hovná rovno na dlani .. ()

Hamaradža

Americká propaganda s veľmi nízkou mierou objektivity (pozor, to píšem ako niekto kto by tiež vojnového zločinca Putina najradšej videl dolu). Navalny je tu vykreslený ako poloboh, ktorý by mávnutím ruky vyriešil všetky problémy Ruska, keby mal takúto možnosť. Napriek šokujúcemu obsahu, si o autenticite telefonátu s jeho dnes už nedohľadateľným vrahom, netrúfam konšpirovať - nie je to v mojej kompetencii. Nesmierne mi tu však vadí americká "video on demand" dramaturgia, s manipulatívnou hudbou, ktorá z celej sociálno-politickej kauzy robí odľahčenú, veselú šou. Navalneho nacionalistickej minulosti (vlogy prirovnávajúce moslimov ku švábom?) sú tu venované približne 2 minúty, z celkových 100, Navalny na otázku odpovedá alibistickým "Putin je zlo a treba sa proti nemu postaviť s akýmkoľvek ruským občanom, či už je fašistom alebo nie je." a film sa k tejto problematike ďalej nevracia. Namiesto toho sa tu opakovane riešia Navalneho "nesmierne zábavné" príspevky na tiktoku, ako i tomu, koľko na ňom majú jeho lipsyncy zhliadnutí a podobné banality. Trúfam si vyjadriť pochybnosti, či práve tento populista je vhodnou náhradou Putina, riešením jeho totalitnej vlády. Ako dokumentárny film bažiaci po pravde za mňa nefunkčné. ()

DaViD´82

In today´s world of fake news, we don´t trust sources. Because we don´t trust humans. We trust data. O Navalném stejně jako o Bellingcat. Stejnou měrou překvapivě intimní vstup do několika týdnů života po otravě jako investigativní. Nebojí se to klást otázky na tělo, ukazuje to Alexeje jako občana echt charismatického a odhodlaného, se kterým se však nějaká ta ale rovněž pojí. Na to, že tomu zcela chybí odstup od událostí, na to jak moc je to aktuální, tak se to straní mravokárnosti, piedestalové medailonkovitosti, zkratky a mluvících hlav bez emocí. O něco podobného se svého času pokoušel snowdenovský Citizenfour, ovšem krutě neuspěl. Navíc je tu i občasný šibeniční humor; někdy chtěný a někdy plynoucí ze situace (facepalm fest během telefonátu) či absurdity režimu a jeho vykonavatelů (aneb zdravíme opět Moskvu4). Každopádně natolik dobré i přístupné bez podbízivosti, že i kdybyste na Alexeje byli alergičtí či byli tvrdě prorežimní, tak za vidění to stojí. A v uvedených příkladech vlastně dvojnásob. ()

octopuska odpad!

Tady není o čem. Další prozápadní tajtrlík a nastrčená loutka. Sáhni do pytle a vytáhneš Navalnyho, nebo Zelenskyho. Jen zaslepenej, naivní blázen tohle může obdivovat a fandit tomu. Všivá propaganda, která nemá obdoby. I takový Pepíček Goebels by si rval vlasy hrůzou a zoufalstvím, jaký byl břídil, to se musí nechat. Ovšem kdo hltá svatou bednu ČT a ŽumpoSeznam a podobně zkorumpovaná média, tak se jeden nesmí divit. Amerika zas založila oheň mimo své území. A z rozložené Evropy si udělala lokaje, který přikládá do ohně a bude i hasit. A my to všechno zaplatíme. Ještě jsme nepřestali srát modrožlutá hovna a stále přilíváme olej do ohně. Naše excelentní vláda v čele s probruselským zaprodancem Fialovým hnusem a jeho poskoky nás každý den ženou do větších a větších hoven. Většina, už potajmu, aby se neřeklo, stáhla ocas a pochopila, že je třeba diplomacie a dělat vše pro svou zemi. Kromě pár zoufalců v čele s náma. Hysterická čivava štěká na klidnou dogu. Stydím se za to, že se ten fialovej sráč vylíhl v Brně. ()

Slasher

Už kvůli takovým lidem doufám, že se Putinův zpátečnický sračko-režim brzy sesype a Rusko přeci jen čeká jakž takž světlá budoucnost, kde existuje něco jako pravda, volba a nevylhaný veřejný prostor. Investigativní práce Bellingcat (x), prank call vlastních tupých atentátníků a závěrečný návrat do země, to jsou hodně silná místa, doplněna o scény ze soukromí, kde vyniká lidský rozměr. Respekt. Chyběl mi tu snad jen obsáhlejší úvod do případu a kdo vlastně je "potížista" Navalny, nejste-li předem v obraze, doporučuji titul The Man Putin Couldn't Kill. Rád bych všem připomněl, že jako člena EU a NATO nás "náš slovanský bratr" má oficiálně za nepřítele a jeho dlouhodobou snahou je tady ty koalice co nejvíc destabilizovat a rozbít. Kdo hodnotí pod 3*, tak je celkem jasná záškodnická p*ča - a hned je jich tu pár :) ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou