Hitlerovi otroci

Destrukce (E02)

(epizóda)
Nemecko, 2020, 45 min (Alternatívna 53 min)

Léto 1941. V německých továrnách a na statcích chyběly tři miliony pracujících lidí, převážně mladých mužů. Ti odešli bojovat do války proti Sovětskému svazu. Operace Barbarossa byla hned od začátku válkou dobyvačnou a destruktivní. Nacisté vnímali sovětské obyvatelstvo a válečné zajatce jako slovanské „podlidi“, jejichž životy nemají žádnou cenu. Na nucené práce se s nimi původně ani nepočítalo. V zajetí bylo drženo víc než 5,7 milionu sovětských vojáků, 3,5 milionu jich zemřelo. Většina z nich zahynula v nelidských podmínkách zajateckých táborů, které Němci zřídili přímo na okupovaných sovětských územích. (Česká televize)

Arsenal83

Po vojne sa firmy tvárili, že sú proti nacizmu a že im "otrokov" resp. pracujúcu silu museli vnútiť. Pritom ale dôkazy sú jasné: po takejto pracovnej sile bažili. Obávam sa, že dnes, ak by to bolo možné, podnikatelia by nekonali inak. Lebo zisk je priorita, čo tam po človeku. "Brali ich ako citróny. Vyžmýkali ich do poslednej kvapky a potom ich vyhodili." Ej, čo mi to len pripomína. Žeby pásovú výroby v trojsmenkách? ()