Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (3)

Legenda jménem Vox Machina (2022)

"Vox Machina, what a fucking joke!" ___________ Kvalitního fantasy matroše není nikdy dost – zvláště pak když jde o adaptaci herní kampaně Dungeons & Dragons.... Aneb to nejlepší z Dračáku, WoWka a všelijakejch fantasy chujovin v jednom výhodném seriálovém balení. Vox Machina je nejenom jakousi poctou ale zároveň i parodií na klasický dobrodružný fantasy ze starý školy, která je stylizovaná do ukrutně nekorektního R-kovýho animáku pro dospělý. V mnoha ohledech se ale seriál drží příliš zkrátka a není to zas tak ujetej odvaz s bandou potrhlejch nesourodejch pošuků alá Strážci Galaxie. Celej příběh se navíc motá kolem jedný nesympatický postavy – pistolníka Percyho aka lorda Percivala Fredricksteina von Musela Klossowskiho de Rola III. Zamrzí tak relativně promarněný potenciál, poněvadž kdyby se namísto kontinuálního příběhu využilo epizodického vyprávění a prozkoumávání fikčního makrosvěta (kterej je trestuhodně upozaděn a nevyužitej), šlo by o prvotřídní fantazijní podívanou – ale kolem a kolem jde o fajnovou nenáročnou oddechovku, ideálně na dlouhý cesty busem nebo vlakem. První epizoda se mi paradoxně líbila nejvíc, postupem času onen moment překvapení (krom pár výjimek) vyšuměl do ztracena. Uvidíme s čím se vytasí druhá série.... jo a mimochodem: Scanlan steals the show. ()

Série 1 (2022) (S01)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD