Pestrá parta dobrodruhů známá jako Vox Machina je pověřena vladařem Urielem, aby zjistili, kdo (nebo co) decimuje vesnice na okrajích Emonu. (Prime Video)

kockodan

I přes otřepanost všech hero nesmyslů z poslední doby, a to jak hraných, tak animovaných, je vidět, že se stále dá dobrodružná akční fantasy komedie udělat pořádně a tak aby nenudila a hlavně se člověk u jejího sledování BAVIL!!! Mathew Mercer to tedy dokáže dokonale. Hned jak se asi ve druhé minutě pilotního dílu ozvalo "What the *FUCK* was that?!" jsem věděl, že jsem v dobré společnosti! LOL! Rozhodně animáč nevhodný pro děti. Sexem, lechtivými narážkami a dvojsmysly, chcaním na veřejnosti, a neustálým fuckováním toto dílko, zaplať pánbůh, přímo oplývá! Jaké to osvěžení proti sterilnímu Marvelu! Žádný z osmi hrdinů mi není nesympatický. Naopak, ožralecké, zvracející, žoldácké trosky a totální homeless lůzři vám okamžitě přirostou k srdci! Marvel, se se svými od reality odtrženými, patosem přetékajícími, voskovými panáky, alias "hrdiny" může jít bodnout! 100% ()

Milano33

The Legend of Vox Machina je seriál založený na kampani fantasy hry na hrdinov Dungeons & Dragons. Úvodná epizóda nám predstavuje fantaskní svet Tal'Dorei a jeho hlavné mesto Emon, kde práve v jednej z tunajších hospôd narazíme aj na našu dužinu (anti)hrdinov, ktorá si hovorí Vox Machina. Táto nesúrodá partička protagonistov vôbec neodpovedá predstavám hrdinských ideálov, nakoľko morálka im nič nehovorí, etické hodnoty ako šľachetnosť, či rytierske cnosti sú im úplne ukradnuté, a do hrdinských činov v boji sa nijak zvlášť nehrnú, pokiaľ im nie je vopred prisľúbená finančná kompenzácia. Jedná sa o dosť prevrátené heroické fantasy, kde neplatia typické fantasy trópy a stereotypy, čo považujem za dosť osviežujúce a zábavné. Humor je tu tiež podstatne temnejší a plný dospelého contentu. Čo sa postáv týka, tak tu máme pištoľníka Percyho; obra Groga nápadne pripomínajúc Kratosa; dvoch gnómov - duchovnú liečiteľku Pike a barda Scanlana, ktorý je tak trochu kríženec Marigolda a Tyriona; a hneď niekoľkých polovičných elfov - druidku Keyleth a súrodeneckú dvojicu Vex'ahliu a Vax'ildana. Animácia je tiež podmanivá a z voice actingu poteší predovšetkým hlas Davida Tennanta. ()

MiniMinion

Jdu do seriálu úplně na slepo, Critical Role jsem nesledoval takže k postavám žádný vztah nemám, upřímně nebýt Bobbyho Halla tak o něm asi ani nevím. Takže nulová očekávání. A zatím je to super, sice z toho čiší ten otřepaný trope bandy psanců, kteří v sobě mají dobro a nakonec se stanou hrdiny, ale je to zabalené v krásném obalu. Postavy jsou představeny dobře, animace je velmi povedená, a potěší pár známých hlasů jako David Tennant. Vypadá to na zajímavou jízdu pro dospělé, první díl 85%. ()

• Na začátku epizody jsou první hrdinové inspirováni filmovou sérií Pán prstenů. Je zde čaroděj, hobit, elf, trpaslík a hraničář. (Shr1nK)