Pravidlá zabíjania

• Česko Pravidla zabíjení (viac)

Gabriel Tancredi (Michael Rooker) je bývalý mariňák, ktorý sa stal mafiánom. Keď sa dvaja policajti stanú nechcenými svedkami neúspešného pokusu o vraždu, dostane príkaz od svojho neľútostného bossa Arnolda Solomona (Bruce Willis), aby svedkov zlikvidoval. Gabriel sa však rozhodne vzoprieť a úlohu nesplniť, aby zachránil život  policajtke Vanesse Flynnovej (Olga Kurylenko). Neuposlúchnutie príkazu mafie je porušením kódexu, ktorý sa trestá guľkou, a tak sa Gabriel a jeho blízki ocitnú v ohrození života. (TV JOJ)

sedm.1

Tomuto filmu podrazili nohy dvě zásadní věci. Obsazení Michaela Rookera do hlavní role, což jsem již před shlédnutím filmu nepovažoval za ideální volbu a v jeho průběhu se mi to jen potvrdilo, jelikož ten chlap může hrát tak akorát všelijaké pofidérní týpky, ale rozhodně ne charismatického ústředního hrdinu, se kterým by šlo jakkoliv sympatizovat, no a pak kvalita zpracování závěrečné ,,velké´´ akční pasáže, což mě ovšem vzhledem k jménu Jesse V. Johnsona dost nemile překvapilo, ne-li až šokovalo, jelikož právě pod tímto tvůrcem vznikli třeba ty nejlepší rubanice božského Scotta Adkinse, takže jsem i zde očekával, že má tento tvůrce prostě akci v malíku, což se ovšem ukázalo jako mylná domněnka, jelikož tady se mu ta finální akční čtvrthodinka vymkla natolik, že ji nelze označit za nic jiného, než trapné dno, které ve výsledku pak dost pošramotilo do té doby poměrně důstojný dojem fungujícího béčka, disponujícím výraznými postavami, slušným obsazením a vůbec ne nudící zápletkou. Samozřejmě, hledat zde nějaké přesvědčivé emoce, fungující dramatické pasáže, působivé napětí, či stylovější zpracování, pak sice nemá cenu, ale v rámci nenáročného, přímočarého béčka to prostě tak nějak celé docela šlape, takže opakuji, nebýt pro mě nepochopitelného tvůrčího zkratu při zpracování akce a mít lepší ruku při castingovém výběru do hlavní role, šel bych s hodnocením klidně i na pěkný průměr, takto ale prostě výš než za 2* nemohu. ()

M.i.k.e

vzniknout tohle tak před pětadvaceti lety, byla by celkem velká šance že by se Bílý slon podíval do kin a možná by měl i celkem úspěch. Jde sice o celkem standardní béčko, ale ono si to ani na nic víc nehraje. Základ příběhu, kdy bývalý voják nyní pracuje pro svého kamaráda mafiána a začíná s tím mít trochu problém sice nic nového nepřináší, ale díky slušnému obsazení nemá divák pocit úplné tvůrčí bezradnosti. I Willis tu má v závěru kariéry víc prostoru a i když byl kolikrát terčem posměchu, na plátně bude chybět. Johnson na postu režiséra má už pár podobných filmů za sebou a ukazuje, že není úplný packal a mohl by s přehledem být třeba novým Simonem Westem a přinášet neoriginální, ovšem zábavné béčkové akčňáky...45% ()

silentname

Myslím si, že väčšina z nás sa zhodne na tom, že "White Elephant" nie je najhorším filmom, kde sa objavilo meno Brucea Willisa. Dokonca si myslím, že za posledné roky to hodnotím ako jeden z najlepších filmov, kde sa objavil. Casting je lepší, príbeh je celkom sledovateľný, akcia v rámci možností celkom kompetentná. Oproti "Vendetta" čo som sledoval naposledy je to pre mňa trošku lepšie na pozeranie. V tomto filme síce Bruce nemá veľkú rolu, ale nejako to nevadí. Viac sa na obrazvoke objaví Michael Rooker, ktorý je asi reálny hlavný hrdina tohto filmu. A na druhé miesto by som umiestnil Olgu Kurylenko, na ktorú sa stále veľmi dobre pozerá. A v akčnej role jej to celkom sedí. Vizuálne je to celkom ok, hoci v záverečnej časti je už akcia trošku moc. Ale nie je to nepozerateľné ako napríklad v "Out of Death". V jadre by som povedal, že toto je film, ktorý keby bol ešte trošku lepšie štruktúrovaný a mal v sebe viac napätia, bolo by to pokojne niečo, čo mohlo ísť do kina. Neviem. Možno ten film nadhodnocujem, ale v porovnaní s veľkou dávkou iných filmov, kde si Bruce strihol rolu je toto fakt stráviteľné. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Jedinou pravdou je, že na to, že sa vo filme ocitol Bruce Willis volume 2022 tak ten film nebol až tak zlý. Ale na herecké osobnosti rangu Willis + Malkovich + Kurylenko to mohlo byť aj lepšie. Hoci drsný okuliarový pohľad Rookera bol veľmi dôveryhodný a všetkých ich dal do vrecka. Inak ale častokrát neprehľadná strieľačka, aby z toho bol aspoň béčkový akčňák. ()

Wacoslav1

Tak ani tentokrát to nevyšlo. Vzhledem ke jménu režiséra jsem čekal kompetentní akční film, ale to se mu v tomhle směru úplně nepovedlo. Jak píše Laco, tak chudák Bruce už je úplně mimo a nemá ani šajnu co se okolo něj děje a ta akční scéna s ním je tam vyloženě na sílu a působí nepřesvědčivě. Zbytek je totální příběhový bordel s nevýraznými postavami a těžce rutinní akcí. Dobrá nebudu pro tentokrát vyloženě zlej a ty nejslabší možný dvě hvězdice dám plus to typický hodnocení ať má Laco nad čím spekulovat.25% ()

• Ve filmu se používají zbraně Wehrmachtu z 2. světové války – samopal MP-40 a kulomet MG-42. (Chicharron)