Touha po odvetě

• USA Vendetta

Když je jeho dcera brutálně zavražděna a soudní spravedlnost se zdá nepravděpodobná, vezme William Duncan (Clive Standen) spravedlnost do vlastních rukou. (TommyZR)

Mamlas

Ve srovnání s humusem posledních let, který wyližův ansábl způsobil, je toto jistě nadprůměrný počin. Mohl to být i celkem slušný film, kdyby tam wyliž a ti jeho obvyklí ksichti nebyli. Bohužel byli a nadále dominuje dějový primitivismus, přestřelkový kokotismus i přílišná náklonnost ke scénáristické debilitě. (12%) ()

kingik

Symbolická rozlučka s Brucem Willisem. Béčko jako vyšité, s necharismatickým kladným hrdinou Clivem Standenem v hlavní roli mstitele a se zapamatovatelným psychoušem Theo Rossim v hlavní roli.  A Thomas Jane s dýmkou zde straší nedopatřením. A Mike Tyson? Uši tentokrát neukusuje a dvě kratičké scény se s ním dají vydržet. Scenárista a režisér v jedné osobě Jared Cohn, který je se svou béčkovou kategorií již delší dobu zcela smířený a evidentně neusiluje o vyšší postup, stvořil jednoduchý příběh muže, který se jde mstít zločineckému gangu za smrt své dcerušky, protože soudní systém zase jednou selhal. Než se naděje, o život přijde i jeho žena, takže pomsta se rázem znásobí. Bruce Willis hraje vůdce gangu, ovšem většinou vsedě. Do terénu vysílá blond hispánce Rossiho, který film zřetelně táhne. K dobru se dá připočíst dobrý spád filmu i několik překvapení stran úmrtí. V globálu film příliš nepřekvapí. Podobně koncipovaných thrillerů existuje nemálo, rozpočtově to také nikterak neohromí a do titulní role to fakt chtělo někoho mnohem zajímavějšího a akčněji disponovaného. Z filmu na mě kolikrát dýchla dokonalá rutina i celkem kvalitní režie v rámci své kategorie. Důležité je, že divák, co nepotřebuje nějaký vyložené inovační přístup, si přijde na své. Akční sekvence jsou natočeny spolehlivě, průstřely jsou zvládnuté a krevní odtok přijatelný. A mistr Alexej Pyško u dabingu svého kmenového herce Bruce Willise snad usínal nebo se příšerně nudil. 6/10 ()

vegetol.mp

Rutinní akční béčko, který je plný oblíbenejch žánrovejch klišé a logickejch nesmyslů. Gangsteři zabíjejí zásadně za bílýho dne, když jsou ulice plný lidí a v době milionu bezpečnostních kamer a mobilů, co umí natáčet, není nikdo schopnej prokázat, že byly dvě dost výrazný auta na místě činu. Wtf? Plus samozřejmě přestřelky, u kterých nezůstane na autě ani škrábnutí od kulky a skla se zásadně netříští. Co se týče herců, hlavní týpek nemá vůbec žádný charisma, Willis hraje ok, Theo Rossi strašidelně přehrává a Thomas Jane zas přehrává dost zábavně. Jo a Mike Tyson je nejhorší herec na světě. Celkově je to ale docela zábava a dobře to odsýpá. Spolu s The Horde zatím nejlepší Cohnův film, co jsem viděl. ()

Shitonit

Tak tahle touha je nefalšovaná sračka všech sraček přátelé !!! Dabing na hovno, dějově to sic trochu smysl má, za to dávám jeden kousek, ale ty postavy, .. na blití. No a Bruce... pominu-li skutečnost, že hraje totálně zretardovatělýho iditota, tak... ajej. Došly mi z tý sračky slova. Jdu blejt, má panenko. ()

silentname

"Vendetta" posúva Bruca z céčkových do béčkových filmov. Alebo aspoň podľa mňa. Mrzí ma, jeho zdravotný stav a prial by som si, aby sa z toho dalo vyliečiť, ale to je na úplne inú debatu. Každopádne poviem, že v rámci role, ktorú tu mal som mu bol celkom schopný veriť, že to myslí všetko vážne. A nemal tu len pár momentiek. Reálne niečo filmu bol schopný aj pridať. Takže voči nemu v tomto filme nemám výhrady. Myslím si dokonca aj, že Theo Rossi je zaujímavý prínos v tomto filme. Je s ním celkom slušná zábava a buď to celé neberie ani trochu vážne, alebo neskutočne vážne. Každopádne by mohol po tomto filme ísť robiť aj reklamu na zubnú pastu. Ten "joker" úsmev počas celého filmu som žral. Až som si z toho začal neskôr robiť srandu. Clive Standen na druhú stranu nie je veľmi charizmatický a hoci sa snaží, tú rolu muža, ktorý prišiel o všetko a je rozhodnutý sa pomstiť všetkým čo s tým niečo mali, miestami ma celkom nudil. Potom je tu ale technické spracovanie, ktoré miestami ulieta. Tá roztrasená kamera počas niektorých scénok je strašne otravná a okrem toho vo finále je neskutočne rýchle striedanie dňa a noci. Stačí opustiť motel, kde je ešte svetlo, vydať sa na cesty a zrazu je tma a všetko má úple iný nádych. Wow. Takúto chybu urobiť? Myslím si ale ešte, že na záver pochválim ešte Thomasa Jane za rolu Danteho. Musím povedať, že toho by som bral viac ako hlavného hrdinu. Lebo má viac charizmy a dokáže ju predať. Vo výsledku nevýrazný film, ale oveľa lepšie než veľa predošlých produktov, kde sa Bruce objavil. Minimálne som sa pri tom nenudil. Hodnotenie: C+ ()