Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

Simboe

Nevím, proč má film tak nízké hodnocení. Příjemná víkendová romantická oddechovka. Hvězda navíc za kostýmy paní Prezidentky. ()

Korpy22

Pohádka o princezně “Prezidentce”. Příběh o tom, jak nebohá křehká žena byla oddaný svým lidem, práci a tím byla vězněná na hradě. Pak jednou za noci se vydala do podzámčí a ztratila střevíček a  bláznivě se zamilovala? Pořád vám to nepřipomíná ženou pohádku? Film jako takový zachraňuje jen Geislerová a Vetchý a jejich výborné herecké výkony. Tenhle audiovizuální počin je totiž pouze sladký kýč, který se snaží hrát s myšlenou rovnoprávnosti, feminismu, ale vlastně se mu ani jedno nedaří. Žena je zde opět vykreslena jako blbka, která se zamiluje do prvního člověka, který jde kolem. ()

GS58

Krásná oddechová pohádka.  Výborné herecké výkony. Nádherné záběry Prahy, kouzelná zahrada "Ondřeje Vetchého". ()

pupidup odpad!

Tak to je vrchol! Vrchol ceskeho filmoveho nevkusu. Herci jako by zapomneli hrat. Scenaristu vybrali v Jedlickovne. Jedine, na co se da koukat, jsou prekrasne prazske lokace. ()

Zellie

Čekala jsem asi trošku víc. Hodně mi to připomínalo film ,,Hon za svobodou", který mám celkem ráda. Tady ale nebyl žádný děj - zvrat, jen se to tak táhlo, až se to teda dotáhlo, ale celkově nemastný neslaný. Škoda, kdyby to bylo dotažený, asi by se mi to líbilo. ()

milos.bradik

Ano je to romantika a růžová knihovna, ale je výborně zahraná a má to i takový jemný humor. Spousta úplných hovadin zde dostává o mnoho lepší hodnocení. ()

Iloveporn odpad!

To se Havlík jednou ráno vysral, koukne do záchodu a on to scénář. Ještěže to nespláchl. - Víte jak vás někdy písnička chytne za srdce, protože autor trefí něco, co kdekdo zná. O nostalgických vzpomínkách na holky z naší školky, vzlykajícím bratříčkovi a o tom, jak jste ještě žil. - No, tak tenhle film je přesná antiteze, furt jen hledáte, co vás tam vlastně sere. ()

Andrmen221 odpad!

V USA vydají Long-shit se Sethem Rogenem a Charlize Theron a ejhle o pár let později je to tu v příšerné české adaptaci s kým jiným než Vetchým a Geislerovou. Sračka. Neviděl jsem a ani se dívat nehodlám. Konzumní komedie tohoto typu przní českou/československou kinematografii. ()

horskejvlk

Reklama na večerní Kampu a Pražský hrad, toť vše chudáci herci neměli co hrát tak to postavili jen na kouzlu své osobnosti. Neexistující námět a scénář jen pěkná kamera a vysvětlení pana režiséra jednotlivé scény hercům jak mají vyznít, dohromady to ale nedává film jen reklamu v roce 2022 na to aby si Češi zvolili místo nefotogenického Miloše Zeman krásnou fotogenickou ženu alias Čaputovou alias Nerudovou, jiné poselství této reklamní podívané nevidím ovšem teď by se měl celý film přetočit a na místo Áňi Gejsleové tam šoupnout Marka Vašuta ten je přece dvojníkem pana generála Pavla dnes již prezidenta ČR jo a scéna kdy na vánočním večírku se na místo koledy zaspím Kde domov můj to je přímo psychologický majstrštyk patetičnosti a trapnosti. ()

awerto

Vetchy ok, on proste umi. Geislerova jako prezidentka - na plakatu ok, ale hraje jako studentka DAMU, a nemyslim tu premiantku, od ktere by jste se meli ucit. Hymna, kterou "zpivala" jakasi baba nastylovana do Marylin Monroe, byl vtipny odkaz. Za to taky ta jedna hvezda a za Vetchyho a toho slovaka Jocha. Jinak o nicem, nuda, sed... nepovedlo se, jak se rika... kdyz delas ctrl plus c je to vzdy jen kopie - tohle navic osekana rozpoctem. ()

Tomgunses

Havlíku, Havlíku, to jsou prostě parádní filmová okénka. Milý lidský příběh, byť s politickým přídechem, nevadí. Mně ne. A za ty všechny neuvěřitelně nízká hodnocení, která generují bohužel lidské odpadky, hvězdička navíc. 75 % ()

mehmed

Hvězda za Geislerovou a Vetchého, hvězda za to, že je to romantický kýč alá Pretty Women (a vůbec mi nevadí, že mu chybí vtip) a na nic jiného si to nehraje a třetí za krásu noční Prahy, kterou hned v zápětí mažou čínský lyže v závěrečných titulcích.I když, kýč ke kýči sedá.... ()