ganz

Osobně bych nazval Brass eye britskou sodou. Show si nebere žádné servítky a servíruje vám absurditu za absurditou, televizní stanice dokonce musela jednat o jejím zrušení, jelikož něco bylo už na konzervativní brity trochu moc. Není to humor pro každého, ale pokud máte rádi Mothy python, Českou sodu apod. show si zamilujete. ()

DaViD´82

Partička z Day Today a jejich další projekt, který jde v mystifikačním a nasíracím humoru konečně až na dřeň. Místy si to dokonce v ničem nezadá ani s Českou sodou v dobách kdy byla navrcholu. A již jen kvůli druhé epizodě o vražedné droze "Cake" z Československa s nafingovaným článkem v MF Dnes (kouzelná to čeština, mladí hýřilové a klub Borat) se to musí vidět. ()

Sarkastic

„Francouzský systém na podporu svědků přijde brzy i do Británie. Tato žena přistihla mladistvého pachatele, jak se jí vyprazdňuje na podlahu. Pod policejním dohledem se s ním setkává v jeho domě. A má hodinu na to, aby to oplatila jeho podlaze.“ Díky zdejším komentářům jsem se dopředu připravil na britskou verzi České sody. A něčeho takového se mi také dostalo, i když v případě Brass Eye mi přišlo, že se jde víc na dřeň a vše, co bylo v českém předchůdci, je zde umocněno. Britský počin je potrhlý, absurdní, bláznivý, vygradovaný. Dále silně nekorektní, satirický a černohumorný. A vůbec nejvýraznější je na něm jeho obrovská fantazie a originalita. Mluvím tím, jen namátkou, třeba o jatkách, která krom krav kvůli rovnováze poráží i zaměstnance, fetování skrze psa, nemocničním pacientovi ve formě „živého“ modelu Velké Británie a mnohých dalších scénkách. Potěšila i zákeřná droga z Československa. Samostatnou kapitolou je speciální poslední díl, který byl odvysílán s 4-letou pauzou, a je seriálovým vyvrcholením. S výjimkou trochu slabší 4. epizody šel seriál kvalitou čím dál víc nahoru a právě poslední díl byl už naprosto ultimátním nářezem, korunovaným dokonalou „dětskou“ písničkou (to už jsem se zalykal smíchy), a Peggovo či Collinsovo cameo mě zas mile překvapilo. A další nepokračování je zároveň slabinou Brass Eye, podobně jako trochu zbytečně dlouhé úvodní a „prostřední“ znělky (i když časem si s nimi tvůrci už začali trochu víc hrát) a pak můj osobní problém, který jsem měl už s Českou sodou, a to, že některá jména osobností mi nic neříkala. Celkově vidím hodnocení na rozmezí 4/5*, ale právě za poslední díl, který dokázal pojmout jinak zásadně vážné téma pedofilie tak, že jsem kompletně celou epizodu prosmál (což je samo o sobě umění), nakonec nebudu šetřit a tu 5. hvězdu seriálu přiklepnu. „Pedofilie v institucích se rychle šíří. Co děláte, abyste zajistili, že se už znovu neproviní?“ – „Pozveme do místnosti desetiletého chlapce a zeptáme se toho muže: „Přitahuje vás tento chlapec?“ A on řekne ne.“ – „A vy mu věříte?“ – „Ano.“ – „I když položí svou ruku na chlapcovy kalhoty?“ – „Snažil se odehnat mouchu!“ ()

playboxguest

Parta z Big Train a Jamu se opět vrací se svým nezaměnitelným humorem, tentokrát podaným formou televizní relace. První díl mě oproti tomu, na co jsem zvyklá z ostatních seriálů téhle "komické lůzy", příliš nenadchl, zato v druhém, věnovaném drogám, se opět exceluje a autodráha sarkastického humoru jede strmě vzhůru, což si drží i v následujících dílech. Pro mě je tím nejlepším díl šestý - Úpadek - aneb povolené fetování na pracovišti je snad ještě lepší jak sebeukájení :) Ač si myslím, že seriál nedosahuje kvalit Jamu ani BT, co se kanonády kulervoucího humoru týče, přesto je to nadprůměr, který pobaví a nejednou otevře hubu. Čtvrtá hvězda je za sedmý díl navrch, jelikož těchhle srandiček nejni nikdy dost. Jo a Bůh neexistuje, jak si jinak vysvětlit, že kdykoli přišli reportéři do božího domu, tak ani jednou nebyl doma. :D 70% ()

Ivoshek

Britská soda. Zvlášť díl 3 ("science") je brutální. V dílu 2 ("drogy") zase pobaví fiktivní článek v MF Dnes o české droze jménem "cake". Christopher Morris je ďábel. ()

PanCitron

Mám rád tyhle mystifikace, fikce atp. a tahle Morrisova šílenost rozhodně povedla. Pravdou je, že jsem si trochu zvykal u první epizody, jelikož jsem netušil na co se to vůbec dívám, přesto s každou epizodou se mi to líbilo víc a víc. Nejlepší díl: 1x02 - Drugs ()

jarkolar

Prozatím viděny 4 díly a z toho se mi 3 víc než líbily, takže prozatím dávám plnej počet a uvidím, jak u mě dopadnou poslední dva. Tohle je přesně ten humor, co mám rád ... parodující, trefný, na hlavu postavený, iracionální. Jediné, co mě mrzí je to, že nechápu úplně všechny souvislosti, a proto mi ne každá scéna dojde. ()

Alfréda

Satirický pořad podobného formátu jako Česká soda, ovšem propracovanější, skutečně mystifikující diváka, a s dost nekorektním humorem- o něco ostřejší než Big Train, ale ne tak pohoršující jako Jam. Chris Morris znovu dokazuje, že se nebojí ničeho a veřejně se pouští do mnoha tabujících témat- z Československa do Británie putují levné náhražky drog; obdivovaní rappeři spí se svými sedmiletými fanynkami kterým to vůbec nevadí; holčičkám se pro účast v soutěžích krásy implantují prsa; lidé s AIDS by neměli vůbec chodit mezi lidi, protože je to od nich bezohledné (co kdyby právě do studia vtrhl muž s kulometem, rozstřílel Vás na hadry a lidé sedící kolem Vás by zrovna zívali, takže by měli hubu plnou Vaší krve?); na pracovišti už se narozdíl od Big Train nejen masturbuje, ale i berou drogy; mariňáci mezi sebou nechtějí gaye, protože je prý detekují nepřátelské radary, neumí plavat a navíc přitahují žraloky; a vůbec nejlepší postřeh- Bůh neexistuje, protože jeho chrám smrdí plísní a je v něm zima, takže v něm víc jak dobrých dvacet let určitě nebyl. V jednotlivých epizodách pravidelně hostují Kevin Eldon a Mark Heap, objeví se i Bill Bailey alias Manny z Black Books. Čili stejná sestava skvělých herců a pěkně ostrý humor. Více takových pořadů. ()

Miksa

Díky za takové autory. Souhlasím s přirovnání k Sodě, ale řekl bych, že mystifikace je daleko propracovanější. To, co dokážou někteří lidé naservírovat a někteří zbaštit je k neuvěření. Pokud vám nic není svaté, tak doporučuju. ()

bouchy02

K Monty Python's Flying Circus to má opravdu hodně daleko, jsem zklamán. Absurdita se dostaví, ale pobavení ne. Svého diváka si to asi najde, ale ona monotematičnost (absence skečů) z toho dělá málem publicistický pořad stylem Nedej se. Na to, kolik dalo práce to sehnat, to nemá tu kvalitu. ()