Tragédie lodi Costa Concordia

(TV film)
  • Nemecko Costa Concordia: Chronik einer Katastrophe (viac)
všetky plagáty

Dokumentární film natočený deset let po ztroskotání luxusního parníku Costa Concordia, které vzbudilo celosvětovou pozornost. Snímek vrhá nové světlo na tragickou havárii italské výletní lodi, která se převrátila a potopila. (HBO Max)

dubinak

Dokument obyčejný, událost mimořádná. Upřímně jsem si o téhle nešťastné události nic moc nepamatovala a tak to pro mě byl celkem šok zjistit její detaily a dozvědět se i pár osobních příběhů. Jako v mnoha případech podobné nátury, i tady přišla k žezlu lidská blbost a neprofesionálnost, která až do poslední chvíle věřila, že to dopadne v její prospěch. Poslouchat příběh těch dvou holohlavých kamarádů bylo fakt docela emotivní a dívat se na autentické záběry z mobilních videí zážitek taky posílilo. Herecká rekonstrukce situace na můstku výše zmíněného neprofesionálního jednání ze židle kapitána, která byla převládajícím prvkem dokumentu pěkně znázornila hlavní problém, ale nebyla tím hlavním lákadlem. Dokument to byl z té řemeslné stránky spíše průměrný, ale zaujal minimálně svou šokující látkou. ()

Warhorr

Celkem povedená rekonstrukce této tragédie, která se odehrála u ostrova Giglio v lednu 2012 a stala se událostí, kterou pak sledoval celý svět. Napůl dokument, napůl hraný film. Nejvíce tu dostávají prostor k výpovědi přeživší ( od německých kamarádů je asi nejnapjatější ) a právníci obou stran. Právník Schettina je, musím podotknout, dobrej pičus. Ale chápu, musí dělat svou práci. Dokument sice není celkově špatnej, ale chyběla mi v něm pořádnější tenze, více prostoru pro odborníky a třeba i nějaké záběry z vyzdvižení lodi. ()

Homerking

O ztroskotání parníku Costa Conordia jsem viděl už několik dokumentů ale tento patří k těm lepším, jsou zde výpovědi přeživších a spousta autentických záběrů pořízených před, po i během této tragédie, díky nimž se člověk lépe vcítí do kůže pasažérů. Dokument je navíc obohacen o hrané scény které se zaobírají především kapitánem Schetinem a jeho jednáním. ()

motyka52

Zajímavá rekonstrukce celé události. Některé animace jsou sice docela amatérské, ale na výpovědní hodnotě to podle mě nic neubralo. ()