Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

Sidli

STAR WARS mne nikdy nechytlo a ani neudrželo u televize déle jak 5minut, ale tato parodie mne prijemne překvapila. Je plná humoru a vtipů, přesně jak má parodie být. Tento film doporučuji všem fanouškům parodii. "Jsem obklopen samejma hovádama." (Tento film má u mne 100% téměř.) ()

Majez

Neviděl jsem nikdy ani jeden celý díl Star Wars, proto mě asi tahle komedie bavila a stále baví. Záporák ala černá helma je naprosto odzbrojující, gagy jsou sice jednoduché, ale je to sakra parodie. U těchhle filmů se chci bavit a ne vyplňovat přihlášku do menzy :-) ()

wvwrayman

První půlka filmu je docela svižná, druhá už trochu drhne. Jinak je to docela vtipná komedie či spíš parodie, jejíž úroveň odpovídá roku vzniku. Ale jo, docela jsem se pobavil. ()

Corek

Viděno před SW, takže jsem v deseti nevěděl co je originál a co parodie. A samozřejmě s původním českým zněním, Donutil, Postránecký, Vinklař :D!!! ()

Sadova302b50

Pro mě nejlepší Brooksova parodie, kde se mi rovněž zamlouvá i český dabing (ten starší). Má to sice pár slabších míst (ve druhé půlce), ale na druhou stranu je tam spousta fórů, ze kterých jsem šla do kolen. ()

Herrydos

Pro mě jednoznačně film mládí ke kterému se vracím i díky skvělému dabingu pánu Donutila Postráneckého a Vinkláře dnes slyším hodně výtky na dabing že film zabíjí ale tady je to naopak myslím si že nevidět to s původním dabingem dnes bych si už na tuhle povedenou parodii ani nevzpomněl. Je to humor který každému nesedne ale já nemohu jinak než opět sáhnou po plném počtu protože v mých očích se času nepodařilo tenhle film poničit :) 5* ()

Jean_Calid

Když jsem to viděl jako kluk, byla to pro mě bomba, hlavně jsem tehdy nechápal, co to s těma hvězdnejma válkama je :) V dospělosti už to své kouzlo ztratilo, přesto je to pořád zajímavý film. Byl to také první film, ve kterém jsem viděl prolomení tzv. čtvrté stěny (chudák zvukař nebo kdo to byl ze štábu). Takže 3* ()

pCCb

Star Wars jsem viděl, když jsem netušil, že by to měl být nějaký zvláštní film. No, nebyl. Spaceballs pěkně předvedl absurdnost ztotožnění se světem Star Wars. A baví prakticky každou svou scénou :-) ()

Dstar

Tak jasan,že se od tohoto díla nedá očekávat kvalita ,ale zábava a to splnuje na 90%.Netušim,jestli by se hodil někdo jiný na hlavní postavu,ale asi ne:) Já nevim jak kdo,ale já to mohu vidět i vícekrát...prostě vždy platí že v jednoduchosti je síla:) za mne 70% pro tuto parodii na film... ()

J.Crusader

Nemůžu v té věci dýchat!... Toť intro Lorda Tmavé Helmy, největšího padoucha v hlubokém i mělkém vesmíru. Nemůžu si pomoct, ale přestože miluji SW (především původní trilogii, tedy díly 4 - 6, tedy...ehm /modří vědí/) tuto parodii jsem i užil na začátku devadesátek maximálně - A jsem rád (i když dnes dávám přednost originálnímu znění), že tenkrát jsem měl stěstí na ten původní první český dabing, kde Blít je ještě Blít. Asi nejlepší Brooksova parodie. Ať je Schwartz s vámi. ()

007hanka

Netrpím přehnaným obdivem k sérii Star Wars ani k žádnému jinému holynesmyslu, takže jsem se slušně bavila i když necítím zrovna potřebu pouštět si to opakovaně. Ale to si myslím i o spoustě jiných komedií a u tohohle mne alespoň vyhlídka na opětovné setkání nijak neděsí. ()

anicca

Teraz budem asi negatívna, ale mňa toto dielko nijako zvlášť nezaujalo a to mám Mela Brooksa ako režiséra rada. Prvou chybou u mňa ale určite je, že nepoznám Hviezdne vojny, čiže polovica zábavy fuč. Ale aj tak som veľakrát pozerala na hodinky či už bude koniec. Identifikovala som Daphne Zunigu aka jednu z milióna účinkujúcich z niekdajšej mydlovej opery Melrose Place ()

Jaylobl

Tak todle bylo hodně slabý. Vzhledem ke kultovnosti snímku a tomu že jako malej kluk jsem žral Mela Brookse jsem čekal mnohem víc. ()