Sisu

Na sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v divočine Laponska na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením  brutálneho  dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Veľmi rýchlo však zistia, že sa nestretli len z obyčajným zlatokopom,ale s bývalým elitným zabijákom, ktorý stelesní všetko to čo SISU predstavuje - mýtickú "armádu jedného muža", ktorá stelesňuje formu odvahy a nepredstaviteľného odhodlania čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. (Itafilm)

quido_zidle

Potenciál jako hrom a výsledek..? Tvl to byla nudná pičovina... Ta hra na Tarantina byla celá mega trapná a provedení jak od Hřebějka... Máme tu tlupu divných Němčourů jedoucích asi z budoucnosti na poválečném ruském tanku T55( kde navíc jeho řidič vypadá přesně jako Voloďa Miškin z Boje o Moskvu), dále na americkém GMC a francouzském Citroenu 23. (produkce se s tím teda vůbec nesrala...). Proti nim stojí: Kapitán Amerika (neprůstřelný štít), Wolverin (zranění se mu hojí rychlostí nadpozemskou, vytahuje ze sebe kulky a jiné železné části a pak křepčí dál), Pyro (v boji se psy se zapaluje celý), Aqua man (dýchá pod vodou) a v neposlední řadě nová tvář - Krumpáčman (inspirace pro Marvel), to vše ztělesněno v jedné osobě finského důchodce, kterému někdo sebral mozek bo je úplně, ale úplně blbej. V půlce jsem si říkal, že už kurva stačilo a že je mi úplně ukradený jak to dopadne... P.S. Na konci se dozvíte že Krumpáčman i mluví - bomba! ()

Franki69

Krvavá eliminace nácků se prostě neokouká. A mlčenlivý finský zlatokop, který má v roce 1944 války dost, protože před tím už zabil na 300 rudoarmějců si na svoje vykutané nerosty prostě nenechá sáhnout. A odmítá zemřít když je oběšený, umí se libovolně dlouho schovávat pod vodou, bezvadně metá miny a umí ze země nastoupit i do letícího letadla. Megabadass Jorma Tommila je uhrančivý, nekompromisní a brutální. Film celkem otevřeně vzdává hold bijákům Q.Tarantina a R.Rodrigueze a vcelku nepokrytě se k jejich filmové tvorbě hlásí. Prostě, tuhle finskou řežbu nafoukaných nácků, vedených norským hercem Akselem Heine (Lovci hlav) si dejte, pokud vám teda nevadí létající krvavé nohy utržené minou, rozprsky těl pod pásy tanků a podobné chuťovky. Dávám 85% a pro mne je tenhle skromný film překvapením roku 2023. ()

Kushina

Takový Komando v trošku realističtějším podání. Baba Jaga, Sisu, Kostěj nesmrtelný - přidejme trošku mýtičnosti a nadpřirozených vlastností a je z toho vlastně slušná krvárna, kde nacisti chcípají jeden po druhým a člověka to vlastně hrozně hřeje na srdci. 65% ()

Grázl83

Dějově hrozná blbost bez špetky uveritelnosti a realistickeho děje. Hlavni postava nesmrtelna, nezastavi ji obeseni ani stremhlavy pad letadla:-) Němce hrají severani a pouzivaji vsemoznou vyzbroj jen ne odpovídající daně době. Všichni taktéž mluví anglicky. Ale bylo to dobře natočené s pěknou hudbou. ()

DvoRSTA

Očekával jsem více, protože z traileru to vypadalo fenomenálně. Krom pár akčních scén byl film velice natahovaný. Chápu, že Sisu je něco jako polobůh, ale aby přežil pád letadla, to už byla velká hovadina. Celkově však velice povedené "béčko", které si zaslouží tři hvězdy. ()

moriero

Nekompromisní blbost, kterou nesmíte brát vážně. Pro ty, co se v tom tady šťourají: karty byly vyloženy hned z kraje - dostaneš panoramatické záběry drsné severské krajiny, nepříjemně zblízka nasnímané otevřené rány plné krve...a hlavně lehce autistického Ramba za zenitem, který utáhne celý film, kterého každá kulka jen lehce škrábne a který se vylíže ze sebebezvýchodnější šlamastyky. Ke konci šlo už jenom o to vyeskalovat absurdnost situace, ze které se má pan prospektor vysekat. Takže za mě maximální spokojenost. ()

GejmronCZ

Úžasný scenérie nedotčené severské přírody, krásná hudba a jeden smrtící bejvalý voják likvidující nácky jako ve Wolfensteinovi. Je to krásné, je to drsné, je to syrové a je to kurevsky přehnané. Krásně to odsejpá, tak co víc si přát. Normálně bych dal 4*, ale za tu originalitu a kreativitu tam ta 5ka prostě bejt musí. Zaslouží si to. ()

stnly

Potěšilo, velmi. K pátečnímu pivku a vypnutí na gauči nemůže unavenej chlap dostat nic lepšího. Ve filmu se zbytečně nemluví a když, skoro až zbytečně. Jen se porcují náckové. Režisér nad pustým, ale malebně barevným Laponskem vytváří zajímavé kompozice létajících Edelstahlhelmů, kožených holínek a krvavých rumpsteaků. Skvělá potrava pro víkendový večer. ()

Sympy

Jen těžko by mě někdy byl někdo přesvědčil, že tenhle příběh se doopravdy přesně takhle neudál. Starej Clinťák má v hláškách hlavního hrdiny silnou konkurenci. ()

Ironhead

Naprosto přepálená a nereálná akční béčková blbina, tedy spíš western z Laponska v době konce WW II. Sice je to děsně přepálený, ale zároveň i celkem zábavný, takže jako takovou jednohubku na zabití večerní nudy rozhodně doporučuju ;) ()

rigby

Čekal jsem něco hlubšího, nehostinějšího, mrazivějšího. Ale nakonec těch devadesát minut uteklo jako nic. A i když hlavní hrdina pronesl jedinou větu, a to na konci, po celou dobu jsem se neskutečně bavil. A to až k smíchu. Ta silná nadsázka nesmrtelného Kostěje mě prostě bavila, i když jsem místy měl pocit, že se dívám na komiks. Stylově hodně podobné prvnímu Kill Bill, jen mnohem prostodušší. 3+ ()

delapena

V dnešnej dobe keď môžete ráno vstať a rozhodnúť sa pre zmenu pohlavia,sa ruský tank T-55 rozhodol že sa stane nemeckým Tigrom :)) neskutočná volovina a na toto chodil niekto do kina? ()

mouzi

Sakra, mělo to na víc. Byl jsem u vytržení, když jsem narazil na snímek tohoto ražení původem z Evropy, ale bohužel nevyužitý potenciál. Slabé 3. ()

yourhead

Tohle mohlo být hodně kvalitní béčko, ovšem použití logiky a fyzikálních zákonů z kreslených filmů spadne hodnocení na céčko. Takže tady máme hodně kvalitní céčko na nedělní odpoledne kdy máte mozek v režimu letadlo. ()

Grimaldi

Akčních filmů není nikdy dost, a proto jsem si pustil Sisu, velice chváleny film z nedávné doby. Tato westernovou atmosférou nasákla jednohubka se sice neodehrává ve zvlášť zajímavém prostředí, ani není nijak velkolepá, ale i tak je skvělá. Nesmrtelný hlavní hrdina s cílem získat své zlato zpět toho moc nenamluví, ale v rámci krátké stopáže ukazuje celému světu, že i na pevnině našeho kontinentu lze natočit zajímavé a vážně pojaté akční hody. ()

Puxina

Už trailer jasně naznačil o čem film bude, takže jsem si šel užít šílenou akci s dobrými nápady, kde nemusím řešit nějakou realitu a proveditelnost. Za mě velké plus byla luxusní a hutná hudba, která mi hodně připomněla soundtrack ze seriálu Primal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD