Ľahký komediálno-detektívny príbeh o dvojici bláznov v podaní Johna Candyho a Eugena Levyho, ktorí príjmu prácu v bezpečnostnej firme. Zodpovedná a náročná práca sa pre nich stane ešte komplikovanejšou, keď sa zapletú s bosom miestneho podsvetia, ktorého stvárnil Robert Loggia. (TV Dajto)

agass

Na tuhle komedii mám hezký vzpomínky jako na všechny filmy zhlédnutý na VHS někdy začátkem devadesátek. Když jsem si ji stáhl, zjistil jsem, že i po těch letech funguje a člověk ani nemusí bejt tak zhulenej, aby se u ní dobře pobavil. John Candy a jeho parťák, neúspěšnej advokát, Eugene Levy se dobře doplňujou a v průběhu filmu se dostanou do několika velice svízelnejch situaci, u kterejch se nedá smát potichu. Do toho maximálně roztomilá Meg Ryan, slizký záporňáci a synťáková hudba. Pozn. - od režiséra filmu Komando. ()

peetriss

Bohužel velmi slabá komedie, kterou nedokázal na vyšší úroveň zábavnosti povytáhnout ani John Candy, a už vůbec ne Eugene Levy, jehož komické schopnosti jsem vždy považoval za velmi omezené. Několik osamocených vtipných scén se nalézt dá, ale celkově tomu filmu chybí jakýkoli komediální šmrnc. Ani Meg Ryan, má klukovská láska, nedokázala svýma uhrančivýma očima ze mě tu třetí hvězdu vymámit. Vzpomínám, že jako klukovi v dobách rychlodabovaných, obyvatelstvem kolujících, VHSkách mě tento film bavil o něco víc, než nyní s odstupem mnoha let. ()

helloween93

Slušná komedie z 80. let o policajtovi, který po propuštění u policie najde místo v soukromé bezpečnostní firmě, kterou vede anarchistický tyran. Candyho mám rád , Levy také nebyl špatný a Meg Ryan tu byla hodně mladá a hodně pěkná:)) Zkouknuto podruhé, vysílalo AMC. ()

MickeyStuma

Kamarádský film (Buddy movie) prezentující smršť nejrůznějších gagů a událostí, které ve své době vyzníval ztřeštěně až moc, ale na dobu dnešní už je to vcelku schopná nostalgická zábava. John Candy a Eugene Levy se do povědomí českých diváků dostali až v devadesátých letech, takže už jen z tohoto pohledu se film stává docela atraktivním. Nad dějem nemá smysl přemýšlet. Především se tímto představuje obyčejná popcornová zábava, a tak už jen z tohoto hlediska je jasné, že po dějové stránce musí být poměrně hloupý. A také je. Ale je také svižný, což znamená, že se tam pořád něco děje, tím má také rychlejší tempo, k tomu soundtrack poskládaný z popových písniček 80. let a technicky vzato i dravé zpestření v podobě kulis. Začátek připomíná „Policejní akademii“ (1984), film, který tvůrce filmů a seriálů hodně ovlivnil, a pak už si to jde svou bláznivou cestou, kde se odehrávají snad očekávatelné události. Honičky, výbuchy, převleky, prostě všechno. Takže nostalgická akční zábava bez bázně a hany, kde se nic nebere vážně a jen se snaží pobavit a přinést bujarý ztřeštěný filmový zážitek. ()

Azikel

Jako malý jsem ten film sjížděl pořád dokola a dodnes nevím proč. Když jsem se na to po mnoha letech podíval znovu, už mi to nic neříká. Typické "béčko" z osmdesátek. ()

johnsnow

V pohodke akčná komédia kde síce akčné scény sú poskromne ale stoja zato a humoru je viac ale len párkrát sa zasmejete. Chémia medzi cajtami je však skvelá, záporáci sú fajn, a ako celok si to tie 4 zaslúži. Plus mladá pekná Meg Ryan. ()

Blazkowicz

Tak dabingově zkažený film jsem už dlouho neviděl. I kdyby to bylo v původním znění nebo s nějakým lepším výběrem dabérů, tak to stejně bude při nejlepším průměr, ale toto je katastrofa. Můj oblíbený John Candy je úplně zabitý tím bezcharakterním hovadem, co ho dabuje! Snad jen ten soundtrack a L.A. za něco stojí. 2-* ()

Svadbos

Nepresvedčivá komédia spája talentované hviezdy s nepôsobivým scenárom. Loggia je stratený v stereotypnej úlohe. Aj finálna naháňačka je slabá. ()