Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa marhoul k tomuto seriálu (3)

Polosvět policajtů (2022) (E03)

O vlku v rouše beránčím, znám, nebaštím absolutně, bezejmennost všech vydíraných, zavražděných, poškozených, děsí, desetinka sebraných a odsouzených je sice útěchou, nicméně asi ne dostatečnou, přesto  chválím náhled do celého bordelu, který neskončil ani náhodou a z toho plynoucí pocit marnosti. Ano, společnost má takovou policii, jakou si zaslouží. Před párem kriminalistů smekám. ()

Polosvět olejů smrti (2022) (E05)

Jj. Legendární fraška. Demotivující, žít v takto zdivočelé zemi. Ušišlaná kamínka, která mají másla na hlavě, že se v něm ráchájí po paty budou PPPP (populistickými, primitivními, průhlednými pičovinami) neustále odvádět pozornost blbců od svinských čachrů, které si odskákal nejen párek neškodných fugurantů, Slovensko, kde byl a je bordel obludný, si tohle ošéfovat dokázalo hned na startu, náš buzistán pochopitelně nikoli. Ekonom, víme?Nejhorší je fakt, že na každé prase se voda nevaří. A takto, hrabou všichni, deziluze se mi usadila mezi ušima hodně dávno, skupinově se beztrestně nažrat- OK, pal to ďas, sebranka napříč politickým spektrem, ale ještě čtvrt století po té veřejně hromadně beztrestně mlaskat? To je možné fakt jen v postkomunistickém lopaťáckém debilově, bez politické kultury a mentální způsobilosti voličů. Výborný díl. Kriminalisté si zaslouženě "vybírají" u široké veřejnosti momenty uznání. Dělat dobře práci, která v konečněm důsledku nemá žádný smysl, musela být frustrace na entou. Zvláště, když si uvědomíme, jak lehce to vrchnost smetla ze stolu. ()

Polosvět sexklubů (2022) (E06)

Díl, který mě zaujal nejméně. Zbytečně bulvární, buranské, o Jonákovi, v Jonákovo duchu. ()